Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ROBUST No:20 Antika Çifte
Güzelmiş, elinizde var mı acaba Smile
(bu arada yeni sayfaya geçtik, temizlik sonrası fotoğraflar ilk sayfanın sonunda)
Saygılarımla.

Alıntı

Ben Sn. Sefa'nın iksirini kullanıyorum. Dilerseniz size de ulaştırabilirim.

Alıntı: Bir çorba kaşığı balmumu eritiliyor, buna bir çorba kaşığı zeytinyağı ve iki çorba kaşığı çam terebentin ( çam sakızı değil) karıştırılıp iyice çalkalanıyor. Çalkalarken donarsa, şişeyi sıcak suya koyup tekrar eritip iyice çalkalamak gerekiyor. Karışım havanın sıcaklığına bağlı olarak katılaşabilir, hiç sorun etmeyin. Katıyken bile aynen ayakkabı cilası gibi kullanılabiliyor.

Alıntı

Teşekkür ederim, çok makbule geçer. Siz Gölbaşı'nda mı ikamet ediyordunuz?

Alıntı

Sn. Erdini78; efendim pastan kurtulmak için mesa kimyadan inşaat demiri pas sökücü numunesi isteyin, ben paslı (hatta çifte pastan imal edilmiş sandım Smile ) belçika çiftemde güzel sonuçlar aldım. AMA KESİNLİKLE KROMLU YÜZEYE DEĞDİRMEYİN, KROMU SÖKÜYOR. Saygılar.

Alıntı

Teşekkür ederim Sn.ruhsuz, hemen mail attım, yarın gönderirler umarım.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Ruhsuz,
Öğleden sonra geldi. Gerçekten çok etkili pas sökücü imiş. Teşekkür ederim yol gösterdiğiniz için.

İlk olarak bu parçada (dipçik pedi) denedim. Mavi renkler (meneviş mi diyorduk?) de yok oldu haliyle. Ama pırıl pırıl oldu diyebilirim. Fotoğraf çekemedim. Maalesef gövde kısımlarında uygulayamayacağım, renkleri de silmesi nedeniyle.
[Resim: Foto11F0raf1442_zps5497c80b.jpg]

[Resim: Foto11F0raf1447_zpsafc09e22.jpg]

Saygılarımla.

Alıntı

Mavi renkleri evdeki ocakta geri getirebilirsiniz.

Alıntı

Şu dipçik pedinin ölçülerini alabilirmiyim ?

Avda lazım oluyor da.Smile

Elinize emeğinize sağlık.

Alıntı

Sn. ecorotti,
Ocakta mı? Aman sonra yakarız falan, "devlet malı" neticede. Smile

Sn. XIII,
Fotokopisini çekip göndereyim efendim Smile Aynısında kestirirsiniz sanayide Big Grin
(Ama içine seri numarası da yazdırmak lazım).

Teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın ErDiNi78,
Robust çiftedeki mavi renkler Case core hardening denilen bir yüzey sertleştirme yöntemi sonunda oluşan renklerdir. Bir boyama veya kaplama değildir. Mangal kömürü ve kemik karışımı içeren bir kap içinde metal ısıtılır ve sonra suya atılarak ani olarak soğutulur. Prensipte basit olarak görünse dahi istenilen yüzey sertliği derinliğine ulaşabilmek bilgi ve deneyim gerektirir. Yurdumuzda bir av tüfeği fabrikası bu yöntemi başarıyla uygulamaktadır.
Elinizdeki çiftenin 222 modelini 1970 yılında almıştım. Benimkini dipçik kapağının bakalit olmasının haricinde aralarında pek bir fark yok.
İlk çiftemdi ve senelerce çok keyifli avlar yaptım.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi