Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
_Merak edilen cevaplanması faydalı Sorular_
Efendim bir sorum olacak;

Bir arkadaşımdan av tüfeği alacağım bu benim ikinci av tüfeğim olacak devir işlemini biliyorum ancak bu av tüfeğinin sahibinin 5 yıllık ruhsat süresi dolmuş ve harç yatırmamış,bir kaç yıldır bu şekilde duruyor,bildiğim kadarı ile av tüfeğinin 5 yıılk harcı yatırlmadığı vakit doğrudan taşıma hakkı engellenip bulundurmaya dönüyor...Ancak yine sizlere sormak isterim bu durum böyle midir?

Ve tüfeği almak isterken arkadaşıma bir sıkıntı olun mu?

Saygılar

Alıntı

5 yıl sonunda yenilenmeyen yivsiz av tüfeği ruhsatları süre sonunda otomatik olarak bulundurmaya döner ve sizin devralmanızda hiçbir sıkıntı olmaz.
Dikkat edilmesi gereken husus 2014 itibariyle devir işlemlerinde iki tarafında vergi borcunun olmaması gerektiğidir.Bunun için evrakların içine maliyeden alınması gereken borcu yoktur yazısınıda eklemeniz gerekmekte.

Saygılar

Alıntı

Sn karadenizarif ve konu hakkında bilgisi olan tüm forumdaşlar;

Bahse konu yivsiz tüfeğin devri aşamasında, tespit noktasına sıra geldiğinde, yivsiz tüfeğe aynen bulundurma ruhsatlı tabancalarda olduğu gibi emniyete nakil için Yol Belgesi çıkartmak gerekir mi?

Bulundurmaya dönüşen Yivsiz Av Tüfeği, Bulundurma Ruhsatlı Tabanca ile aynı statüye mi sahiptir?

Bulundurmaya dönüşen yivsiz av tüfeğini taşımanın cezası nedir?

Selamlar.

Alıntı

Yol belgesi almaya gerek.3 fısekten fazla fişek almayacak şekilde takozu içinde olduktan sonra kılıfında taşıyıp işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Bulundurma ruhsatlı tabancada olduğu gibi çok sıkı ve net kuralları yok bulundurma ruhsatlı tüfeğinizle ava çıkamazsınız ama bir meskenden başka bir meskene götürürken sıkıntı yok,ikametgahta bulunan adreste bulundurmak gibi bir kuralda yok.

Saygılar

Alıntı

Değerli bir üyemiz çakı nasıl taşınır başlığı altında çok faydalı bilgiler paylaşmıştı lakin haftanın 5 günü takım elbise giyinmek zorunda olan biri hem çakı,hem fener.telefon,cüzdan taşımak isterse ne yapar...

Açıkçası haftanın çoğu anı takım elbise giyinmek zorunda olduğumdan çakı taşımak çok zor oluyor..Malum kumaş pantolonun ön cebine konsa hem iz yapıyor hemde potluk duruyor klipsli bir çakıyı bele taksanız fazla kilolardan zamanla acı verebiliyor...Şuan için arka cebimde victorinox super tinker taşıyorum otururken düzelterek oturmamın haricinde çok bir sıkıntısı yok..

Siz değerli üyelerimiz ne şekilde taşıyorlar çakılarını silah konusunda sıkıntı yok gelelim el fenerine ve çakmağa hadi çakmakta ceketin cebine telefon cüzdan ve bence çok önemli olan el fenerine nasıl taşınır küçük çanta taşıyanların itici bir moda trendi altındaSmile) olduğuna ilişkin yoğun duyumlar ışığında tavsiyeleriniz neler acaba?

Özellikle bu konunun yaz aylarının yaklaştığı bu güzel günlerde daha da yararlı olacağını düşünüyorum..
Saygıyla

Alıntı

(12-04-2014, 11:44 PM)victorinox demiş ki: Değerli bir üyemiz çakı nasıl taşınır başlığı altında çok faydalı bilgiler paylaşmıştı lakin haftanın 5 günü takım elbise giyinmek zorunda olan biri hem çakı,hem fener.telefon,cüzdan taşımak isterse ne yapar...

Açıkçası haftanın çoğu anı takım elbise giyinmek zorunda olduğumdan çakı taşımak çok zor oluyor..Malum kumaş pantolonun ön cebine konsa hem iz yapıyor hemde potluk duruyor klipsli bir çakıyı bele taksanız fazla kilolardan zamanla acı verebiliyor...Şuan için arka cebimde victorinox super tinker taşıyorum otururken düzelterek oturmamın haricinde çok bir sıkıntısı yok..

Siz değerli üyelerimiz ne şekilde taşıyorlar çakılarını silah konusunda sıkıntı yok gelelim el fenerine ve çakmağa hadi çakmakta ceketin cebine telefon cüzdan ve bence çok önemli olan el fenerine nasıl taşınır küçük çanta taşıyanların itici bir moda trendi altındaSmile) olduğuna ilişkin yoğun duyumlar ışığında tavsiyeleriniz neler acaba?

Özellikle bu konunun yaz aylarının yaklaştığı bu güzel günlerde daha da yararlı olacağını düşünüyorum..
Saygıyla

Buyurunuz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=6972

Alıntı

Değerli bir üyemiz çakı nasıl taşınır başlığı altında çok faydalı bilgiler paylaşmıştı lakin haftanın 5 günü takım elbise giyinmek zorunda olan biri hem çakı,hem fener.telefon,cüzdan taşımak isterse ne yapar...
Bu konuyu defalarca okudum zaten sorumda da bahsetmiştim

Saygıyla

Alıntı

(13-04-2014, 02:44 AM)victorinox demiş ki: Değerli bir üyemiz çakı nasıl taşınır başlığı altında çok faydalı bilgiler paylaşmıştı lakin haftanın 5 günü takım elbise giyinmek zorunda olan biri hem çakı,hem fener.telefon,cüzdan taşımak isterse ne yapar...
Bu konuyu defalarca okudum zaten sorumda da bahsetmiştim

Saygıyla

Haftanın 6 günü takım elbise giyen biri olarak bir veya iki çakıyı orada anlatıldığı gibi taşıyorum. Fener çantada, cüzdan, telefon cekette oluyor. Ekstra olarak bir veya iki kitap, mavi hap, kalem, biber gazı, tahkim edevatı, fazladan 3 - 4 bıçak yanımda oluyor.

Alıntı

Benim merak ettiğim bir konu var; bulundurma ruhsatı geçeli 4 sene olmuş bir tabanca veya tüfeği başka birine devir edebiliyormuyuz? Elinde HK Mark 23 bulunan Alamancı bir köylüm var (sanırım tabancayı Alamanyadan getirmiş) ve silahında gözüm kaldı. Ruhsatsız satmayı teklif etti, şahsen ben genç yaşımda sicilimin kirlenmesini ve hapsi göze alamadığımdan almadım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler ve saygılar.

Alıntı

Sn.Ruhsuz,
Almanci koylunuz ile temasa gecilebilecek bir iletisim adresi varsa paylasirsaniz mutlu olurum.
Ilgilenmek isteyen arkadaslar olacagina eminimSmile
Ozellikle Almanyadan gelen HK Mark 23 ile yakinen ilgileneceklerdir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi