Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kimler profesyonel ilk yardim egitimi aldi?
Yaklaşık iki hafta önce hizmet içi olarak ilk yardım eğitimi aldım.Sınav sonuçları açıklanmadı ( ya da haberim olmadı ) ama kendimden eminim.Eğitimde pratik yapma şansımız oldu ama kesinlikle gerçek bir olaya müdahale edebilmek apayrı bir durum.

Genelde bu işlerde manyak tarafım (adrenalin manyağı) işliyor.Bir kaç iş kazası gördüm.İnsanların nasıl dağılabileceğini biliyorum illa ki müdahale eden olmaya gerek yok.

Alıntı

gözlerim yaşardı, galiba aramızda helikopter doktoru da var.

Saygılar

Alıntı

2012'den beri sertifkalı ilk yardımcıyım. 2. kez yenilenen sertifikamın 2018 sonunda süresi doluyor. Sertifikamdan öncede sonrada bir çok trafik ve iş kazası gördüm, müdahale ettiklerim de oldu, benden önce müdahale edilenlerde... Bir ateşli silah yaralanmasına şimdilik rastlamadım, Allah korusun.

Ancak en zorunun herhangi bir kazada (özellikle trafik kazaları) kazazede(-ler)den çok meraklı kalabalığa karşı mücadele vermek olduğunu çok kez tecrübe ettim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Bir denizci olarak (çarkçıbaşı) aşağıdaki sertifikara sahibim (stcw). Forumda bulunan diğer denizci arkadaşlarda görevlerine devam ediyorlar ise, aynı sertifikalar ve hatta daha fazları da (tankerlerde görev yapanlar) vardır. (Denizcilik müsteşarlığınca verilen ve takibi sağlanan)
Temel ilk yardım eğitim belgesi.
Denizde kişisel can kurtarma teknikleri eğitim belgesi.
Personel güvenliği ve sosyal sorumluluk belgesi.
Can kurtarma araçlarını kullanma yeterliliği eğitim belgesi.
Yangın önleme ve yangınla mücadele eğitimi belgesi.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
rainman, blacksea, Gazanfer

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi