Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kimler profesyonel ilk yardim egitimi aldi?
Ben de uluslararası geçerliliğe sahip ilkyardım ve Defibrilatör eğitimi ile sertifikasını aldım.

Alıntı

Bifazik ve monofazik defibrilatörleri karıştırmadıktan sonra sıkıntı yok...Smile

Alıntı

Eğitimde bol bol denemeler yaptık. sıkıntı olmaz inşallahSmile

Alıntı

İş yerindeki eğitimler sonucunda devlet kurumundan sertifikamı aldım. Birkaç kez bu bilgileri kullanmam gerekti. Ama sloganım ; Yapacağım ilk yardım alacağın son yardım olabilir.

Alıntı

Ben de yeni mezun olmuş bir Acil Tıp Teknisyeniyim. Tüm ilk yardım uygulamaları, ilaç uygulama , ileri yaşam destegi , hasta taşıma teknikleri vs. biliyorum ama saha tecrübem az. Bizler 112' de görev yapıp, ambulansta çalışmamıza rağmen hastanede staj gördük malesef. Sad

Alıntı

Yazıya sonradan ekleyemedim kusura bakmayın. Yanlış anlaşılma olmasın hastanede birçok kez ampute vaka gördüm, Cpr uygulaması yapma fırsatım oldu. Tek sorun ambulansta çalışmadık. Saygılarımla...

Alıntı

Eklem altı turnike, eklem üstü tampon, yarasını göstermeden konuş bayıltma, uygun teknikle taşı, sıhhiyeye teslim et... gerisi seni aşar dediler.

Saygılar.

Alıntı

Bilmeyenler için açıklayayım. Yeni eğitimlerde turnike eğitimi veriliyor ancak ilk yardım personelinin bir uzuv kopması gibi ciddi bir durum olmaması durumunda turnike yapmasını istenmiyor. Daha önceki eğitimlerde bu şekilde değildi. Suni teneffüs/kalp masajı sayıları da daha önce almış kişilerde farklıydı yeni sayıları 2/30.

Alıntı

Ben de ilkyardım eğitimi aldım, ama profesyonel mi, amatör mü olduğunu sormadım.. Rolleyes

Alıntı

İğne yapma, BTM, damar yolu açma, yara temizleme, tampon uygulama gibi birçok eğitim aldım lakin bir defa iş başa düştü orada da neredeyse düşüp bayılacaktım. Diyeceğim o ki ilk yardım uygulayacak kişi son derece dikkatli, sabırlı ve çelik gibi sağlam sinire sahip olmalı, ne kadar eğitim alırsanız alın pratik olmadıkça bir anlamı olmuyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi