Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kimler profesyonel ilk yardim egitimi aldi?
STCW sertifikası kapsamında ilk yardım eğitimi aldım, belge mevcut.

Alıntı

(23-03-2014, 10:49 PM)Dost demiş ki: STCW sertifikası kapsamında ilk yardım eğitimi aldım, belge mevcut.

Aynı kapsamda bende de ilk yardım belgesi var, hatta çok emin değilim ama ileri ilk yardım belgeside mevcut olabilir (ya da ileri yangın mıydı, sertifikaları oldukları yerden çıkartıp bakmam lazım) . Ama aradan geçen zaman nedeniyle kesinlikle bir kişiye ilk yardım yapabilecek durumda değilim.

Alıntı

(23-03-2014, 01:17 PM)baris demiş ki: suni teneffüsteki sayı + kalp masajı sayıları ben eğitim aldığım son 20 küsür yılda 5-6 kez değişti...

Son durum (2013): 10 pompa, 2 nefes...

Alıntı

(24-03-2014, 01:03 AM)harun demiş ki:
(23-03-2014, 01:17 PM)baris demiş ki: suni teneffüsteki sayı + kalp masajı sayıları ben eğitim aldığım son 20 küsür yılda 5-6 kez değişti...

Smile
Sn. harun,
Aklıma Temel'in fıkrası geldi;
Temel'i ilkyardım ekipleri yaralının üzerinde uygunsuz pozisyonda görünce "ne yapıyorsun sen be adam hiç mi utanman yok" demişler, o da " ilç yardum yapayrum daa" demiş.
"İlkyardım öyle mi yapılır, ağzından nefes vereceksin" dediklerinde Temel;
"Ha pen da öyle paşlamuştum zaten daa!"

(Kusurumuz olduysa affola)
Saygılarımla.

Alıntı

(24-03-2014, 01:03 AM)harun demiş ki:

15 desek çok mu olur...Smile

Hatta hastaya ve duruma göre 30:2 ile başlayıp, 20:2 ile devam etsek...Smile

Bu arada nacizane bir öneri;

Gerçek bir insanda, gerçek şartlarda bu işlerin nasıl yapıldığını, en azından bir kaç kez görmeyen kişilere, cansız maketler üzerinde yapılan uygulamalarla edindikleri tecrübelere güvenerek böyle bir işe girişmemelerini tavsiye ederim...

Saygılar.

Alıntı

undefined

Alıntı

(24-03-2014, 01:45 AM)lupus demiş ki: 15 desek çok mu olur...Smile

Hatta hastaya ve duruma göre 30:2 ile başlayıp, 20:2 ile devam etsek...Smile

Vallahi bize MedLine ögretmisti. Ön sevismeyi fazla tutmus, pompayı az.

Alıntı

Ben bu konuda birazcık şanslıyım; Eşim geçmişte 10 yıl 112 acil ambulansta de görev yapmış hemşire, bana uygulamalı olarak sürekli anlatırdı, turnike, kanama durdurma, şok tedavisi, enjeksiyon yapma, damar ve hava yolu açma.. vs
Temel olarak ilkyardım tam mansıyla yapabilcek düzeydeyim çok şükür.

Alıntı

İlkyardimin en az silah kullanmayi iyi bilmek kadar onemli oldugunu dusunuyorum.

Alıntı

İlkokulda kızılay koluydum,bizim zamanımızda bu okul kol faaliyetleri fazlasıyla ciddiye alınıyordu.Hatırlayan var mıdır bilmiyorum ama nöbetçi amiri misali okulda,sol kolumda bir sembolle dolaşıyordum,bahçede yere düşen çocukları kaldırıyordum Smile Keşke sadece sembollerle,olsun diye değil,o yaşta temel bazı eğitimleri gerektiğine inandıkları için verselermiş.Sonrasında sivil savunma kolunu tercih ettim,en azından ikaz sistemlerini öğrendik Smile

"Daima savaşacak kadar genç, ölecek kadar yaşlıyız."

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi