Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kimler profesyonel ilk yardim egitimi aldi?
Arkadaslar forumumuzdaki katilimcilar ya silah sahibi yada silah sahibi olma yolundalar. Peki aramizdan kac kisi ilkyardim egitimi aldi?
Kimler sertifika sahibi?
Saygilar,

Alıntı

Kızılay İlk yardım + Red Cross Int'l CPR sertifikasyonu+ Survival at sea + Helicopter rescue+ distress management + advanced ops first aid medic + H2S zehirli gaz kaçış eğitimi

Her iki yılda bir de tekamül eğitimi, zira teknikler de uygulama da devamlı gelişiyor. Doktor üyelerimiz daha vakıflardır konuya ama suni teneffüsteki sayı + kalp masajı sayıları ben eğitim aldığım son 20 küsür yılda 5-6 kez değişti...

Alıntı

Sağlık bakanlığı'nın okulumuzda yürütmüş olduğu eğitim neticesinde ben de bir sertifikalı ilk yardımcı oldum.

Alıntı

Maalesef eski işyerimde listeye eklemeyi unuttukları için resmi eğitim alamamıştım.Askerliğimi yapmadığım için de tahlisiye kursu alamamıştım.

Gayri resmi tahlisiye eğitimim (stajda) ve CO kaçış eğitimlerim var.Birazda tecrübem var.

Sn Barış bakır ile mi uğraşıyorsunuz?

Alıntı

Mesleğimin gerektirdiği STCW sertifikasyonu bünyesinde, temel ilkyardım + ilkyardım + tıbbi bakım olmak üzere üç sertifikam var fakat bilgi tazelemek adına ara sıra küçük araştırmalar yapmak gerektiğine inanıyorum. Mesleği doğrudan sağlıkla alakalı olmayan insanlar için bu şart. Sertifikalı eğitimi olmasa da herkesin en azından kalp masajı, suni solunum, boğulma ve yanık ve yaralanmalara karşı yapılması gerekenleri doğru bir bicimde bilmesi gerek. Pek çoğumuzun hayatı boyunca buna en az bir kere ihtiyacı olacaktır. Hiç olmaması dileklerimle..

Alıntı

İlk yardım eğitimini şuan alıyorum, profesyonel veya amatör olduğuna dair bize bir şey söylemediler. İlk yardım hakkında ilk öğrendiğimiz şeylerden birisi, emin olamadığımız durumlarda müdahale etmememiz olduğudur.

İlk yardımda basit bir eğitim gibi görünsede aslında çok çetrefilli, süreğen bir şeydir. Örneğin ilk yardımın A(Airway - Havayolu), B(Breathing - solunum yolu değerlendirmesi, C(Circulation - Dolaşım değerlendirmesi) sıralaması ve önceliği tartışmaya açık ve pek çok kişinin kafa patlattığı bir konudur.

İlk yardım bilgi ve değerlendirmeniz yoksa benim tavsiyem kesinlikle müdahalede bulunmayın hem hastanın ölmesine,sakat kalmasına sebep olabilir ve cezai yükümlülükle de karşılaşabilirsiniz.

Mutlaka yardımcı olmak istiyorsanız olay yeri güvenliğini sağlayın, 112yi arayın ve kazazedenin vücut sıcaklığını battaniye, mont gibi şeylerle yüksek tutmaya çalışın.

Alıntı

Serfifikam var ama kendime pek güvenmiyorum.

Alıntı

4 Ay Samsun Sahra Sıhhiye Okulu, 16 Ay 60 Yataklı hastane. Sıhhiye Çvş. Olarak 20 ay askerlik. İlk yardım, Sahra savaş ilkyardımı, nükleer yaralanmalar vs. eğitimleri aldık. Aradan 33 yıl geçti askerlik biteli... Şimdi ise hiçbir bilgi birikimi ve pratik kalmadı arkadaşlar. Hepsini unuttuk.
Saygılar.

Alıntı

(23-03-2014, 06:08 PM)Shepherd demiş ki: İlk yardım hakkında ilk öğrendiğimiz şeylerden birisi, emin olamadığımız durumlarda müdahale etmememiz olduğudur.

(23-03-2014, 06:08 PM)Shepherd demiş ki: İlk yardım bilgi ve değerlendirmeniz yoksa benim tavsiyem kesinlikle müdahalede bulunmayın hem hastanın ölmesine, sakat kalmasına sebep olabilir ve cezai yükümlülükle de karşılaşabilirsiniz.

(23-03-2014, 06:08 PM)Shepherd demiş ki: Mutlaka yardımcı olmak istiyorsanız olay yeri güvenliğini sağlayın, 112' yi arayın ve kazazedenin vücut sıcaklığını battaniye, mont gibi şeylerle yüksek tutmaya çalışın.

Konu gayet güzel özetlenmiş...

Saygılar.

Alıntı

Özel bir bankada kurduğumuz arama kurtarma ekibiyle birlikte 100 saate yakın çok detaylı ilk yardım eğitimi aldım. Seneler geçti hala ara sıra notlarımı çıkartıp okuyorum.

İlk öğrendiğim ve hiç unutmadığım latince bir deyiş var "primum non nocere" ÖNCE ZARAR VERME! anlamına geliyor. Örneğin bayılan herkesin kafasının altına birşeyler sıkıştırılmasa kalp krizi geçiren birçok kişinin boğularak ölmesinin engellenebileceğini biliyormuydunuz?

İlk yardım eğitimi çok önemli ve hayati bir konu fırsat bulan herkesin eğitim alması en azından doğru yardımın ulaşmasına vesile olacaktır. Konunun açılmasına memenun oldum.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi