Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah seçmeye çalışıyorum..Önerileriniz?...
(16-07-2015, 03:00 AM)Tubbs demiş ki: Ancak ben kimsenin atım görmüş bir tabancayı atım görmedi diyerek satacagına ihtimal vermiyorum.

Saygılar.

Bu kadar emin olmayın derim. Blush

Alıntı

Sn. Efedrin,
Durum o kadar vahim yani? Smile
Şaka bir yana yuksek sayida atim gormus silah zaten kendini belli eder. Bi sesini duyayim diyerekten 1-2 sarjor atildigi zaman da bence silahin degeri dusmez. Bu nedenle de atildiysa attik derler diye umud ediyordum. Fazla mi iyi niyetliyim sizce? Smile

Saygilar.

Alıntı

Sayın Tubbs,
Silahla birkaç şarjör mermi atılmışsa zaten sıfır sayılır, başım gözüm üstüne Smile. Benim sözüm yüzlerce mermi atılmış silahını, birkaç şarjör mermi atıldı diye kaptırmaya çalışanlara. Dediğiniz gibi yüksek atım yapmış silah kendini belli eder; tabi kontrol edersek. Ülkemizde kaç kişi ikinci el silah alırken söküp aşınmaları kontrol eder orası muamma. Yani ikinci el silah alacaksak ve bu konuda pek tecrübeli değilsek, mutlaka işi bilen biri olması lazım yanımızda. İkinci el piyasasında maalesef ki yalan dolan kol geziyor.

Alıntı

Ülkemiz şartlarında binlerce mermi atılmış kaç tane tabanca vardır acaba.?.
Poligondan çıkmamış olsun yeter. Ayrıca bir glockla bir sigsauerle 1000 tane atsa ne olur ki. Duymaz bile.
Saygılar

Alıntı

Sayın alimbey;
Burada önemli olan silahın 1000 tane mermiyi duyup duymayacağı değil Smile; satıcıların yaptığı sahtekarlık. Tabi ki dürüst satıcılar da var ama (bana göre) yalancılar çoğunlukta maalesef.
Saygılar.

Alıntı

(16-07-2015, 12:13 AM)Tubbs demiş ki: Tam bir klasik, eskiler bilir denilen türden. Lakin, yine "bence" fazla demode, fiyat olarak ta bence yüksek bir mertebede.

Ondörtlü...Demode? Asla!

Smile

Alıntı

Ben karar verdim , siz tabanca alamazsınız . Az lpg verelim Smile

Alıntı

Maalesef kimse yoğurdum ekşi demiyor..Smile
Ama gerçekten silahın şu kadar atmış bu kadar atmışına pek kafayı takmamak lazım. Neticede sıfır silah diye bir şey yoktur. Her silah fabrikadan çıkmadan önce hem balistiğinin alınması hemde deneme amaçlı muhakkak atışa tabi tutulur. Yani ilk tetiği ben çekeyim derseniz anca fabrikada atış kontrolörü olarak işe başlamanız lazım.
Bence ikinci elde bakacağımız ilk yer kızaklar dır. Orası silahın tevelliyatını ele verir. Vakti zamanında bir astsubay kardeşimden bir colt1911 alacaktım. Silahı söktüm bir de ne göreyim namlu bitmiş yiv set kalmamış. Silah salladığınızda elinizde şıkırdıyor. Kızaklar öyle bitmiş. Meğer silah orduda atış silahı imiş görev süresi dolunca da tabiri caizse zor alıma düşmüş. Silahla deneme atışı yaptık inanın ince kontraplağı bile delmedi. Namlu o kadar bitmiş. Velhasıl hemen vazgeçtim. Diyeceğim 2. Elde bu kadar olma olasılığı böyle bir durum harici son derece azdır.
Saygılarmla

Alıntı

(16-07-2015, 02:08 AM)aydincondur demiş ki: Son olarak internette sıkça Glock 19 ilanı görmekteyim , çoğu emniyet personelinden kullanılmamış deniyor , fiyatlarıda 5.000 ila 7.000 tl arasında .

...

Bu kadar çok 0 silah olması , normal midir ?

İnternette ilanlarını gördüğünüz tabancalar EGM bazı dairelerindeki personel için ithalatını MKEK' nin yaptığı ancak SSM' in daha düşük vergi oranları ile fiyatlandırdığı tabancalardır. İlanlarda gördüğünüz tabancalar istisnalar haricinde gerçekten hiç kullanılmamış orijinal Glocklardır.

(16-07-2015, 02:08 AM)aydincondur demiş ki: Yani Glock ' un BHP gibi kopyası var mıdır ?

Pakistan üretimi kopyaları mevcut, ancak ülkemizde çok çok nadirdir ve ruhsatsızdır, EGM Kriminal Daire Başkanlığında iki adet mevcuttur. Smile . MKEK çıkışlı bir Glock' un kopya olma ihtimali yoktur.

(16-07-2015, 02:08 AM)aydincondur demiş ki: 0 km bir Glock 19 Gen 4 ' ün kutu içeriği nedir ?

Kamu personeli için tedariki yapılan Glocklarla, sivil piyasa için ithal edilen Glockların kutu içerikleri biraz farklıdır.

Kamu personeli tabancaları Glock' un '' Military&Law Enforcement '' paketi ile iki yedek, toplam üç şarjör, çelik arpacık gez takımı, şarjör doldurma aparatı ile ve ülkemize özel olarak eklenmiş orijinal Glock Sport Combat kılıf ile ithal edilmektedir.

MKEK' de sivil pazarda satılan Glocklar ise bir yedek, toplam iki şarjör, polimer arpacık gez takımı ve şarjör doldurma aparatı ile ithal edilmektedir.

İyi günler.

Alıntı

(16-07-2015, 03:30 PM)lupus demiş ki:
(16-07-2015, 12:13 AM)Tubbs demiş ki: Tam bir klasik, eskiler bilir denilen türden. Lakin, yine "bence" fazla demode, fiyat olarak ta bence yüksek bir mertebede.

Ondörtlü...Demode? Asla!

Smile

Sn. Lupus,

Dedemin yıllar yıllar önce sıfır kutusunda satın aldığı silahın, 2015 yılında, görsel olarak gez-arpacık dışında hiçbir değişiklik yapılmadan satılıyor oluşundan ötürü demode olduğunu düşünmekteyim, yoksa elbette her daim kendini kabul ettirmiş sorunsuz güzel bir tabanca 14'lü. Birde benim silahlarla ilk tanıştığım yıllarda yani 94-95 yıllarında BHP den başka bir silah görmedim etrafımda, herkesin tercihiydi. Sonra CZ giriş yapınca başka bir model görmüş bulunduk. Çeşitlilik ve mukayese yapabilmek için biraz kısıtlı imkanlarımızın olduğu bir süreçti. Polis memuru bir tanıdığımızda mesafe ayarlı gez'i olan bir 14'lü vardı, gördüğüm tek farklı tabanca oydu yıllar yılı Smile Bu nedenle bana hep demode gelmiştir. 92FS te değişiklik yapmadı silahta ama o demode gelmez mesela. Çocukluğuma inince BHP ile bir sorunum var sanırsam Smile
Tabii birde 4035 Dolores'lik fiyat var ortada.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi