Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah seçmeye çalışıyorum..Önerileriniz?...

(15-07-2015, 01:20 PM)alpertunga demiş ki: Bhp MK3 e ne dersiniz ?

Silverchrome olan modelini düşünüyorum , lakin ağırlık konusu beni endişeye düşürüyor .

Alıntı

(15-07-2015, 05:03 PM)aydincondur demiş ki: Silverchrome olan modelini düşünüyorum , lakin ağırlık konusu beni endişeye düşürüyor .

Ben silah teçhizat şu an 106 kiloyum.Bir Berreta ve iki adet yedek şarjörü ile birlikte bir adet de 357 Comanche ve bayağı gıvır vızır taşıyorum.BHP diğer silahlardan 200-300 gram ağır diye hiç dert etmem.

Saygılarımla.

Alıntı

O zaman şu yazardan çıkan sonuçtan anladığım ,
9x19 bir tabanca olacak ,
Glock 19 gen4 yada BHP MK3 silverchrome olacak . Sizce hangisini alsam daha mantıklı olur .
Birde Walter marka tabanca Glock'a alternatif olabilir mi ?
Son olarak , MKEK'nin stoklarına 1 ay gibi bir sürede glock 19 ve Walter'in 9x19 modelleri girer mi sizce ?

Cevaplar için çok teşekkür ederim.
Saygılar ...

Alıntı

Sn. lupus, yılbaşı'na kadar Glock ve CZ modellerinden başka bir marka gelmeyeceğini belirtmişti. Yani Walther'ı unutun. Smile

Alıntı

Selamlar.

Walther P99 AS gectigimiz yıl yanılmıyorsam bir parti giris yapmıştı MKE'ye, su an satista olan Waltherler o partiden kalan silahlar olması lazım, içlerinde 9x19 yok. Glock ile aralarında sahip olduğum "yüzeysel" bilgimle bir kıyaslama yapmamı isteseniz, estetik olarak önde olan Walther ancak teknik anlamda zaafları var. Bir dönem kullanmışlığım vardır, belki benim silahıma özgü kusurlardı, markayı bağlamıyordu bilemiyorum ancak benim waltherimin patlatmadığı mermileri verdiğim yeğenim 2 yılını CZ'si ile mermiye para vermeden geçirmişti Smile yedek parca ve revizyon anlamında da Glock kadar yaygın olmamasından mütevellit, ikisi arasında kalsam kesinlikle Glock'u tercih ederdim.

Glock'un yine MKE de bulunduğu bir mevsim, babam tasıma ruhsatını almıştı, mke'ye silah almaya gitmiştik. Kararsız kaldı babam, dedemi aramıştı. "Baba" dedi,"bi 14'lü var bide Glock var avusturya yapımı, sence hangisini alayım?" Dedemin verdiği cevap enteresandı. "Gılak guluk nedir oğlum, al 14 lüyü gel Smile yani cok uzun yıllardır aynı tasarım ve modelle, halen tercih edilebiliyor olması sorunsuzluk anlamında mükemmele yakın bir silah olduğunu anlamak adına bence fazlasıyla yeterli. Tam bir klasik, eskiler bilir denilen türden. Lakin, yine "bence" fazla demode, fiyat olarak ta bence yüksek bir mertebede.
Belde taşınabilirliği, ağırlığını saymazsak iyi evet ama emin olun Glock'un belde rahat tasınmadığı ile ilgili duyduklarınız gerçeği tam olarak yansıtmıyor. Girintisiz çıkıntısız bir temas yüzeyine sahip bikere, ultra hafif, pimi tırnağı mandalı yok bele temas eden. Hangi nedenle rahat tasınmıyor olabilir ki?
Saygılar.

Alıntı

(15-07-2015, 03:33 AM)aydincondur demiş ki: Ruhsat benim hayırlısıyla 1 ay da çıksa , daha 1 ay kadar bir sürem var
Silah Satin Alma Yetki Belgesi'nde asagidaki ibareyi goreceksiniz:

--
Bu belgenin geçerlilik süresi düzenlendiği tarihten itibaren bir yıldır. Sadece adına tanzim edilene satın alma yetkisi verir. Satın alınan silah ve mermilere ait fatura silahın menşei belgesi olup düzenlendiği tarihten itibaren altmış gün süre ile geçerlidir. Silah sahibi bu süre içinde silahı ile birlikte ruhsat işlemleri yapan birime müracaat etmek zorunda olup, bu belge tebligat yerine geçerlidir.
--

Yani, alim belgeniz size verildikten/teblig edildikten itibaren, silah almak icin bir yil sureniz var.

Silah aldiktan itibaren 60 gun icerisinde, ilgili silaha ait ruhsat islemini tamamlamaniz beklenmektedir.

Alıntı

(16-07-2015, 12:13 AM)Tubbs demiş ki: Selamlar.

Walther P99 AS gectigimiz yıl yanılmıyorsam bir parti giris yapmıştı MKE'ye, su an satista olan Waltherler o partiden kalan silahlar olması lazım, içlerinde 9x19 yok. Glock ile aralarında sahip olduğum "yüzeysel" bilgimle bir kıyaslama yapmamı isteseniz, estetik olarak önde olan Walther ancak teknik anlamda zaafları var. Bir dönem kullanmışlığım vardır, belki benim silahıma özgü kusurlardı, markayı bağlamıyordu bilemiyorum ancak benim waltherimin patlatmadığı mermileri verdiğim yeğenim 2 yılını CZ'si ile mermiye para vermeden geçirmişti Smile yedek parca ve revizyon anlamında da Glock kadar yaygın olmamasından mütevellit, ikisi arasında kalsam kesinlikle Glock'u tercih ederdim.

Glock'un yine MKE de bulunduğu bir mevsim, babam tasıma ruhsatını almıştı, mke'ye silah almaya gitmiştik. Kararsız kaldı babam, dedemi aramıştı. "Baba" dedi,"bi 14'lü var bide Glock var avusturya yapımı, sence hangisini alayım?" Dedemin verdiği cevap enteresandı. "Gılak guluk nedir oğlum, al 14 lüyü gel Smile yani cok uzun yıllardır aynı tasarım ve modelle, halen tercih edilebiliyor olması sorunsuzluk anlamında mükemmele yakın bir silah olduğunu anlamak adına bence fazlasıyla yeterli. Tam bir klasik, eskiler bilir denilen türden. Lakin, yine "bence" fazla demode, fiyat olarak ta bence yüksek bir mertebede.
Belde taşınabilirliği, ağırlığını saymazsak iyi evet ama emin olun Glock'un belde rahat tasınmadığı ile ilgili duyduklarınız gerçeği tam olarak yansıtmıyor. Girintisiz çıkıntısız bir temas yüzeyine sahip bikere, ultra hafif, pimi tırnağı mandalı yok bele temas eden. Hangi nedenle rahat tasınmıyor olabilir ki?
Saygılar.

Kuzeninizin mermi parası vermemesi gayet hoş bir anı olmuş . Smile

Glock için "çok kalın" diye bir ibare bele rahat girmiyor diye bir ibare duymuştum , lakin bunu söyleyen kişilerin silah konusundaki bilgilerinin ne derece doğru olduğunu bilemediğim için , zaten burada sordum . O zaman ya Glock 19 alacağım yada BHP . Aslında BHP şu an bulundurma olarak mevcut bende , bir gün evde belime takıp taşıyacağım , ağılığını ölçmek için , ve bir Glock 19 bulup inceleyeceğim . Ona göre kara vereceğim .

Son olarak internette sıkça Glock 19 ilanı görmekteyim , çoğu emniyet personelinden kullanılmamış deniyor , fiyatlarıda 5.000 ila 7.000 tl arasında . Glock ikinci el alırken dikkat edilecek bir husus var mıdır ? Yani Glock ' un BHP gibi kopyası var mıdır ?
0 km bir Glock 19 Gen 4 ' ün kutu içeriği nedir ?
Bu kadar çok 0 silah olması , normal midir ? Yani kaptırmatörlerin kucağına oturmakta var o yüzden bu konuyla ilgili tavsiyeleriniz nedir ?
Biliyorum çok soru sordum lakin sizler sayesinde , bir çok şey öğrendim , hata yapmamak adına bu kadar çok soruyorum .

Sonsuz teşekkürler ve saygılar ...

Alıntı

Nasıl yani? Evde cekmede halihazırda duran bir silah üzerine mi konuşuyoruz? Smile tak abi yarın gez dolaş bi bak Smile
Cogu emniyet mensubundan kutusunda Glock ilanları ile ilgili olarak, MKE ye giris yaptığında ya da permi ile yurtdışından getirildiğinde Emniyet mensupları bizler kadar prosedürle uğraşmıyorlar satınalmada. Dolar kurunun düşük olduğu günlerde almış, şu an MKE de yok, 2-3 bin lira kârla satıyorlar. Bizler Glock geldiginde dosya hazirlayalim desem, silah alma hakkını alana kadar mke de glock biter Smile

Alıntı

Sn.Tubbs ,
evde tam gün olduğumda takıp bakacağım rahatlığına . O zaman o Glock lardan alınabilir diye düşünüyorum . Ancak bu Glock ların kopyası , tutulanı ,tutulmayanı yada alırken dikkat edilmesi gereken husus nedir acaba ?
Gerçekten kullanılmamış Glock nasıl anlaşılır ? Paketinin içinden çıkanlar nelerdir acaba ? Malum silahı alıp içinden çıkması gerekenlere ekstra para ödemek istemem .
Saygılar sevgiler ...

Alıntı

Sn. Aydıncondur;
Kopyası tutulmayanı diye birsey duymadım bugune kadar. Glock icin tutulaniı demeyelim de en cok satılanı Glock 19. Gen3 ile Gen4 arasında birkaç detay farkı var yalnızca. Daha önceki mesajlarda da belirttigim gibi, kardeşime Forumumuzdaki bir kullanıcıdan Gen3 aldım. Yakın paralara Gen4 tr vardı, çok takılmadım jenerasyonuna. Sn. Lupus konu ile ilgili engin teknik bilgiye sahiptir, kendisi ile İdef fuarında tanışma imkanımız da olmuştu. Sanırım yanıtlayacaktır. Gen4 ün kutu içeriğinde bildiğim kadarıyla yedek şarjör, temizleme çubuğu, mermi basma aparatı ve birkaç farklı tipte kabze arka ilaveleri var. Ve tabii birde Glock Smile

Silahın kullanılmış olup olmadığını, velev ki 1-2 sarjor atılmışsa anlamak zordur, detaylı bilgi gerektirir. Daha yüksek sayıda atım görmüş silahlar için, Tahmin ediyorum, Sürgüyü geriye çektiğinizde namlunun uç kısmına yakın bir yerde ve üst tarafında, sürgü yüzüğunun yaptıgı çalışma izini görebilirsiniz. Atım yatağına giren fişek, sürgünün kapanması esnasında iğne blogundaki yuvada da iz yapar, ona da dikkat edilebilir elle yapılacak basit kontrolde. Birde namlunun kovan tahliye yuvasındaki kısmı, sürgü geriye gelirken surtunmeden ötürü lekelenir. Kızaklardaki izlere bakılabilir. Yani özetle sürtünen parçalar kontrol edilebilir. Bunlar aklima ilk gelenler ve silahi sökmeden yapılabilinecek kontrollerdir. Ancak ben kimsenin atım görmüş bir tabancayı atım görmedi diyerek satacagına ihtimal vermiyorum.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi