Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah seçmeye çalışıyorum..Önerileriniz?...
Öncelikle herkese merhabalar. Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım, forumu biraz gezmeye çalıştım ve gayet faydalı şeyler mevcut, bunun için bütün forum üyelerine ayrı ayrı tşk lerimi sunarım. Bahsetmiş olduğum üzere forumda yeniyim ve ilk kez silah ruhsatı alacağım, evraklarımı tam olarak geçtiğimiz hafta salı günü patlayıcı maddeler şube müdürlüğüne teslim ettim şuan beklemedeyim, ilk olarak bir silah alacak olduğum için baya sabırsız ve heyecanlıyım, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarım bana yardımcı olurlarsa sevinirim, ruhsat işlemlerim acaba çok uzun sürer mi, birde yerli bir silah almayı düşünüyorum, sarsılmaz ile tişas arasında kararsız kaldım, siz değerli forumdaşlarım ne önerirsiniz acaba ? Şimdiden ilgilerinize çok teşekkür ederim.

Alıntı

Sn.Abdullah_61,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Silah konusunda benim size naçizane önerim forumdaki başlıkları bol bol okumanızdır. Gerçekten düşündüğünüzden çok daha fazla bilgiye ulaşacaksınız.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn.abdullah_61,

Bütçeniz ne bilmiyorum, ancak size nacizane tavsiyem çok acele etmeyin. Sn.alone61' in tavsiyesine kesinlikle uymaya çalışın. Eğer uygun görürseniz mail yoluyla irtibata geçebiliriz.

Saygılar.

Alıntı

Bu arada yerli silahlar hakkındaki sayısız itici yorumlarla karşılaştıktan sonra tekrar MKE ithal silahları bir göz gezdirdim, bütçem hs9 mod tr marka silaha yetebileceğini düşünüyorum ama dediğim gibi , aşırı heyecandan olsa gerek çok kararsız kalmış durumdayım şuan.

Alıntı

Sn.abdullah_61,
fuat_barat61@hotmail.com adresinden iletişim kurabiliriz.

Alıntı

Sayın abdullah_61,

Yakın zamanda sizin bulunduğunuz konumda, kafası karışık ve hatta zır bilgisiz ve aceleci bir vaziyetteydim. Bir yandan forumda daha önceki yıllarda yazılan çizilen konuları okumaya çalışıyor, öte yandan tecrübeli forumdaşların ve üstadların sabırlarını zorluyordum. Sizin şu an yaşadığınız akıl bulanıklığı içinde tercihimi ithal ama çok pahalı olmayacak üç tabancada sadeleştirdim. Tavsiye ve yorumların yüzde otuz, Sayın üstad Lupus'un karlılaştırma ve izahatlerinin yüzde altmış ve ekonomik uygunluğunun yüzde on etkili olduğu bir silahı sonunda tercih ettim. Bu tercihte forumun tecrübeli bir şehirdaşımla tanışmamın da etkisi oldu.
Velhasılı kelam lafı uzattığım için özür dilerim, aldığım silah da sizin bahsettiğiniz HS-9 'dur. Çok atış yapamasam da şu an memnuniyetim üst düzeydedir.
Ama içimde kalan biraz daha pahalı bir silah da yok değil!
Naçizane tavsiyem bütçenizi kesinleştirdikten sonra bir kaç marka belirleyin ve forumda neden hangi silah, neden o değil de bu tarzındaki bir çok yazı ve üst düzeyde ama benim dahi anlayabildiğim basitlikte karşılaştırma konularıyla bir kaç gün geçirin.

Saygılarımla,

Alıntı

(19-03-2014, 07:55 PM)abdullah_61 demiş ki: Bu arada yerli silahlar hakkındaki sayısız itici yorumlarla karşılaştıktan sonra tekrar MKE ithal silahları bir göz gezdirdim, bütçem hs9 mod tr marka silaha yetebileceğini düşünüyorum ama dediğim gibi , aşırı heyecandan olsa gerek çok kararsız kalmış durumdayım şuan.

Sn. Abdullah_61
silah için ayırmış olduğunuz bütce nedir bilmiyorum. HS9'a kadar bütçenizi çıkarabilirseniz, Forumlardan benim öğrendiğim kadarıyla kesinlikle güzel bir tercih yapmış olacaksınız. Benim bütçeyle ilgili bir sınırlamam olmamasına rağmen, Glock 19 dan sonra 2. Sıraya koydugum modeldir kendileri.

Alıntı

Saygıdeğer forum üyeleri , yeni konu açma imkanım olmadığından dolayı , bu konuyu affınıza sığınarak , hortlatmış bulunuyorum .
Ben taşıma ruhsatı için başvuruda bulundum ve sonuç bekliyorum . İlk taşıma silahım olacağı için sürekli forumu okuyor , hata yapmadan tercih yapmak istiyorum. Forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda kesinlikle MKEK'den silah alacağım. (Kaptırmatörlerden benim kadar az bilgili bir insanın uzak durması gerektiğini düşünüyorum) Sorularıma gelince ;
1) Satınalma belgem çıktığı günden itibaren , silah almak için kaç günüm var ? Yani satınalma belgesinin geçerlilik süresi nedir ?
2) Solak bir atıcıyım , sağ için üretilen bir silah alırsam , çok sorun yaşar mıyım ?
3) Tarımla uğraşıyorum , 1.80 cm boyum ve 104 kg olarak vücut yapısına sahibim , ellerim orta derecede büyüklüğe sahip , size göre bu kriterler de birisinin taşıması en rahat ve MKEK'in sattığı silah hangisidir ?
4) Silah almak için azami bütçem 12.000 tl . Daha hesaplı ve bana uygun olduğunu düşündüğünüz bir silah var ise onu da alabilirim. Zira 12.000 tl azami bütçemdir.

Saygılar ...

Alıntı

Sn. Aydıncondur;
Öncelikle aksaklık yaşamadan tez zamanda taşıma ruhsatınıza kavuşmanızı temenni ederim.

MKE den bir silah satın almayı düşündüğünüzden, şu an halihazırda satışta bulunan silahlar üzerinden şahsi fikrim, tam manasıyla içime sinecek bir silah şu an satışta yoktur. Sig Sauer'ler ABD yapımı, Alman yapımı varken şahsen ben tercih etmem. Beretta 92FS Comp. fiyat kalite dengesiyle bence şu an en önde olan silahtır ancak 104 kg lık ağırlığın Beretta gibi "kalın" tabir edilebilecek bir silahı taşımak konusunda yaratacağı handikapları çok iyi biliyorum, zira bende 1.92 118 kiloyum Smile

Birkaç ay önce gelen ve tükenen Glock'ların MKE ye tekrardan ne zaman geleceğini sormanızı öneririm, eğer çok uzun tarih yoksa gelişlerde ben olsam beklerdim. Artı, Forumumuzda satılık silahlar ilanlarına göz atmanızı öneririm. Kardeşime Bir Glock 19'u forumdan 4500 tl ye aldık iki ay önce, ruhsatımız çıkmak üzere. Gen4 ilanları da var 5500-6000 TL mertebesinde. "Laylon" sevmem diyorsanız 12.000 TL hatırı sayılır bir bütçedir. Hadi Taşıma Har(a)cını da bu bütçeden ödeyeceksiniz kabul edelim, "Kaptırmatörlere" pek göz açtırmayan forumumuzun ilanlar köşesinde Alman Yapımı Bir P229 zannediyorum 8000 TL yi geçmez. Öneririm.
Sn. Lastuzm kullanıcısının bir P226 sı da ilandaydı, eğer satmadı ise 5500 TL istemekteydi, bence değerlendirilebilir.

İlle de sıfır almak istiyorum diyorsanız, "MKE artık ABD üretimi sig sauer getirecek yalnızca" haberini duymuştum, ne derece doğru bilmiyorum.
Az önce bahsettiğim Beretta 92FS Comp. hani sanki olur gibi.
CZ de düşünülebilir.
Aslında birkaç alternatifi siz belirleseniz Forumumuzun bilgi ve tecrübe sahibi olan üstadları tarafından en doğru seçeneğe yönlendirileceğinizden eminim. Neticede bu iş birazda zevk meselesi.
Saygılar.

Alıntı

Beretta ,Berettadır.FS 92 inox öneririm .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi