Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther P 99 AS ' me kavuştum...
Nazar değdirdim galiba.Dün biraz alıştırma yapalım diye atışa gittim.Şarjörü taktım , kurdum hedefe nişan aldım tetiğe bastım tık dedi kaldı.Ateşlemedi.Şarjörü çıkarttım ağzındaki mermiyi boşalttım.Hiç iğne izi yoktu tekrar taktım şarjörü bu sefer sorunsuz atışı yaptım.Fakat iğne izi olmayınca şüphelendim.

Alıntı

Sn.asuspc,

Benzer bir sorunu daha önce bir P 99, bir tane de TP 9 ' da gözlemiştik...P 99 ve türevlerinin otomatik iğne kilidi parçası ve bunu açan tetik kolu mahmuzu çok dar bir yüzeyde birbirine temas eder. Eğer tetik kolunun iğne kilidini açan mahmuzu ( tetik kolunun önündeki mahmuz, arkadaki tetik kolunun irtibatını keser ), iğne bloğunun altındaki çıkıntıya tam oturmazsa, tetik çekilse, iğne düşse bile, iğne kilidi açılmadığı için iğne kapsüle temas edemez, fişek ateşlenmez...

Sizden müsait bir zamanınızda, sürgünün alt içinde, tırnağın olduğu yanda yer alan iğne kilidi bloğunun aşağıya uzanan bacağının iç yüzeyini kontrol etmenizi rica edeceğim...Eğer bu uzantının alt ucundakinden farklı olarak, iç yüzeyinde de tetik kolunun sürtünme izi varsa, tetik kolu iğne kilidine her zaman olması gerektiği gibi temas etmiyor demektir...

Saygılar.

Alıntı

Sayın asuspc silahınız hayırlı olsun ,inşallah bende walther P99as dûsunuyorum ama PPQ ile arasında gel gitler yasıyorum . Sn üstadların yardımıyla ve sizin gözlemlerinizle doğru kararı vermek istiyorum. Taşıma olarak kullanacagimdan emniyet çok önemli sizlerin fikirleri olmasa doğru karar vermek zor.sn lupus size sonsuz teşekkür ederim.

Alıntı

Hayırlı olsun, Kazasız belasız kullanmanız dileklerimle.

Alıntı

(17-03-2014, 03:03 PM)kes1477 demiş ki: Sayın asuspc silahınız hayırlı olsun ,inşallah bende walther P99as dûsunuyorum ama PPQ ile arasında gel gitler yasıyorum . Sn üstadların yardımıyla ve sizin gözlemlerinizle doğru kararı vermek istiyorum. Taşıma olarak kullanacagimdan emniyet çok önemli sizlerin fikirleri olmasa doğru karar vermek zor.sn lupus size sonsuz teşekkür ederim.

PPQ, P99' a göre biraz daha kaba diyeyim. P99 taşıma için çok ideal.

Alıntı

(17-03-2014, 02:57 PM)lupus demiş ki: Sn.asuspc,

Benzer bir sorunu daha önce bir P 99, bir tane de TP 9 ' da gözlemiştik...P 99 ve türevlerinin otomatik iğne kilidi parçası ve bunu açan tetik kolu mahmuzu çok dar bir yüzeyde birbirine temas eder. Eğer tetik kolunun iğne kilidini açan mahmuzu ( tetik kolunun önündeki mahmuz, arkadaki tetik kolunun irtibatını keser ), iğne bloğunun altındaki çıkıntıya tam oturmazsa, tetik çekilse, iğne düşse bile, iğne kilidi açılmadığı için iğne kapsüle temas edemez, fişek ateşlenmez...

Sizden müsait bir zamanınızda, sürgünün alt içinde, tırnağın olduğu yanda yer alan iğne kilidi bloğunun aşağıya uzanan bacağının iç yüzeyini kontrol etmenizi rica edeceğim...Eğer bu uzantının alt ucundakinden farklı olarak, iç yüzeyinde de tetik kolunun sürtünme izi varsa, tetik kolu iğne kilidine her zaman olması gerektiği gibi temas etmiyor demektir...

Saygılar.

Görüntüde herhangi bir iz yok ama akşam detaylı bir fotoğraf çekip yayımlamaya çalışacağım.Siz belki benimn göremediğimi görebilirsiniz.

Alıntı

Sayın asuspc silahınız hayırlı olsun.Sayın lopus iyi günler. Sizin silahlar konusunda engin bilgi ve tecrübenizden istifade etmek adına Sig Sauer P226 MK 25 hakkında değerli bilgilerinize ihtiyacım var. yaklaşık bir buçuk aydır bu silahı alıp almamak arasında gidip geliyorum. Walther P99 AS imi beklesem diyorum bazen. Sizin bu konu hakkında değerli görüşlerinizi bekliyorum. Ayrıca bunların haricinde şu an MKE de satışta olan 9mm olmak şartı ile önerebileceğiniz bir marka ve model var mıdır acaba. Ben çok fazla atış yapan biri değilim. Sadece kalite ve uzun ömürlülük olarak, ayrıca distribitör sorunları da göz önüne alındığında mevcut silahlardan hangisini tercih etmeliyim. Şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı

Syn asuspc silahın kutu içeriğinden bahsetme imkanınız varmı.
Teşekkür ederim.

Alıntı

(17-03-2014, 03:58 PM)moncol demiş ki: ...Sayın lopus iyi günler.

Bu cümleyi kaçıncı defa görüyorum sayamadım, muhtemelen son da olmayacak. Wink

Alıntı

(18-03-2014, 05:32 PM)moncol demiş ki: Syn asuspc silahın kutu içeriğinden bahsetme imkanınız varmı.
Teşekkür ederim.

Kutu İçeriğinde 1 adet yedek şarjör , 2 adet sırt kabzesi var.PPQ kutusundada yanılmıyorsam buna ek olarak doldurma aparatı var.Daha önce çeşitli yabancı forumlarda veya Youtube'ki videolarda kutu içerikleri çok farklılık gösteriyor.Bizim ülkemizde ürünler hem pahalı hemde aksesuar zayıf.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi