Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther P 99 AS ' me kavuştum...
Bu saatten sonra seçse de, seçmese de yarım saat önce Walther P99 AS silahımı almış bulunuyorum.

İki dolu şarjör ile seri atış yaptım, herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

Seri atışlarımın hedef kağıdında açtığı deliklerin fotoğrafı;

[Resim: 30uu.jpg]

Yonca yaprağı olmadı ama nasipse ilerleyen günlerde inşallah.

İkinci hedef kağıdını çekemedim.

Alıntı

Sn. asuspc

Öncelikle silahınız hayırlı ve uğurlu olsun. Yanlış anlaşılmaya neden olmamak için cümlemi açıklama gereği hissettim. Üstadımızın bir yazısında (P229 ve P99 kıyaslamasında yanlış hatırlamıyorsam) üstad Lupus P99 un fişek yatağının sık olmasından dolayı mermi toleransının daha az olduğundan bahsetmişti. Benim bahsetmek istediğim de buydu. Yoksa fişeklerle bende sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.
Benim ne p99'u, ne G19'u nede Hs92u kullanmışlığım vardır. Niyetim; sadece forumdan öğrenebildiğim bilgiler dahilinde, nacizhane fikrimi beyan etmekti. Benim hiçkimsenin almayı düşündüğü veya sahip olduğu silahına kusur bulmak için; ne bir bilgim var, nede bir niyetim var. Tekrar hayırlı olsun dileyerek konuyu kapatıyorum.

ilginizi çekerse Sn. Lupus'un yazısı aşağıdaki liinktedir.

Saygılarımla.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1955

Alıntı

Sayın Blackonka,

İyi niyetiniz için teşekkürler.Bende ne yazıkki bir çok yoruma istinaden kafası karışan bir insandım.Sig Sauer ile başladım , HS9 sonra Glock derken sayın Lupus'un yorumuna istinaden 4,5 aydır Walther için bekledim.Bir daha aklımda kalmasın diye aldım geçtim.

Alıntı

(13-03-2014, 05:57 PM)asuspc demiş ki: Bu saatten sonra seçsede seçmesede yarım saat önce Walther P99 AS silahımı almış bulunuyorum.2 şarjör seri atış yaptım .Herhangi bir sıkıntı çıkmadı.(Direk seri atışlarımın resmi) Yonca olmadı ama ileriki günlerde.2 hedef kağıdını çekemedim.

[Resim: 30uu.jpg]

Bence son derece isabetli bir tercih yapmışsınız. Silahınız hayırlı olsun.
Müsterih olun, P 99 AS'nizin mermi seçeceğine ihtimal vermiyorum. Bu hafta içinde Walther PPQ ile onbeş tanesi 12 küsur yıldır idealden uzak şartlarda muhafaza edilegelen toplam 60 adet fişeği en ufak sorun olmaksızın erittim. P99 AS'ler mermi seçmeleriyle değil, yüksek güvenirlikleriyle maruf silahlar.

Alıntı

Hızlı ve dağılgan atış yapmak yerine, yavaştan isabet kaydetmeye odaklanıp, sonra aynı isabetliliği hızlandırmak, ileride öğrenme eğrinizin dikleşip size yanlış pratikleri unutturmak için daha çok mesai harcanmasını engelleyebilir...

Silahlarınız hayırlı olsun, saygılarımla..

Alıntı

Sayın baris,

BU şekilde atış yapmamın sebebi silahta herhangi bir sorun olup olmadığını anlamak içindi.Hızlı ve seri atışta tutukluk yapma durumuna baktık.Sonraki atışlarım tek ve düzgün atıştı ne yazıkki hedef kağıdının fotosunu çekemedim.Kısaca silahın testini yapmıştım.

Alıntı

(13-03-2014, 07:54 PM)baris demiş ki: Hızlı ve dağılgan atış yapmak yerine, yavaştan isabet kaydetmeye odaklanıp, sonra aynı isabetliliği hızlandırmak, ileride öğrenme eğrinizin dikleşip size yanlış pratikleri unutturmak için daha çok mesai harcanmasını engelleyebilir...

Sn. Barış, herkesin envanteri sizinki kadar geniş olmadığı için, yeni silahını, muhtemelen ilk silahını alınca, poligona gidiyor ve dışarıda yapamayacağı atışları doya doya yapmak istiyor.

Ayrıca, sizin ilk ve şu anki atışlarınızı da merak etmiyor değilim.

Alıntı

Sn.barış bu gibi konularda pek renk vermez...Smile

Atışa ilk başladığı zamanlarda nasıl atış yaptığını bilemiyorum ama, en azından bundan bir kaç yıl önce nasıl atış yapabildiğine forum ahalisi olarak şahit olmuştuk;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...ight=Konya

Elindeki dikişlerin ne olduğu ise, kendisi ile aramızdaki küçük bir sır...Big Grin

Bu arada fotoğrafların çoğu gitmiş...Sad

Alıntı

Sn. Asuspc hayırlı olsun. İsabetli bir tercih yaptınız.

Alıntı

(14-03-2014, 10:46 AM)xxglockxx demiş ki:
(13-03-2014, 07:54 PM)baris demiş ki: Hızlı ve dağılgan atış yapmak yerine, yavaştan isabet kaydetmeye odaklanıp, sonra aynı isabetliliği hızlandırmak, ileride öğrenme eğrinizin dikleşip size yanlış pratikleri unutturmak için daha çok mesai harcanmasını engelleyebilir...

Sn. Barış, herkesin envanteri sizinki kadar geniş olmadığı için, yeni silahını, muhtemelen ilk silahını alınca, poligona gidiyor ve dışarıda yapamayacağı atışları doya doya yapmak istiyor.

Ayrıca, sizin ilk ve şu anki atışlarınızı da merak etmiyor değilim.

[Resim: img5563i.jpg]
[Resim: 1pelin_1463.jpeg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi