Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther PPQ Fotoğrafları
(19-03-2014, 11:43 PM)delicates demiş ki: Sayın ScuderiaFerrari, Walther silahınızı iyi günlerde kullanın. Silah satın alma belgemi beklediğim bu günlerde Glock 19 gen 4 ile Walther PPQ arasında gidip gelmekteyim zira PPQ videoları izledikçe muazzam tetik kabiliyeti, ergonomik yapısı ve görselliği dolayısıyla ilgim PPQ ya kaymaya başladı. Sanırım bahsettiğiniz gibi MKEK' de şuan satılan PPQ lar M2 model uzantılı olanlar.

Benim his ve düşüncelerime tercüman olmuşsunuz.
Saygılarımla,

Alıntı

PPQ'da emniyet mandalı olmadığı da düşünülecek olursa, namlu fişek yatağı dolu halde taşınması gerçekten cesaret isteyen bir silah. Fiili açıdan, tetiğin görece kısa denilecek bir boşluğu bulunuyor.

PPQ modellerdeki 3 noktalı emniyet sistemi,Glock 19'lardan farklı mı yani atım yatağı doluyken gerçekten bir tehdit var mı? Glock tabancalarda öğrenebildiğim kadarıyla tabanca yere düşse dahi tetik emniyetinden dolayı ateş almayacağını biliyorum bu durum PPQ modellerde de aynı mı bunu merak ediyorum. Teşekkür ederim.

Alıntı

Sn.panzer32,

Glock' un yere düşünce ateşlenmemesinin nedenlerinden birisi tetik emniyetidir. Bir diğeri iğne emniyetidir. Bir diğeri tetik kolu düşme emniyetidir. Bunların birebir karşılıkları Walther PPQ' da da aynen mevcuttur.

Ancak asıl fark, namlu fişek yatağında fişek varken, ateşleme iğnelerinin beklediği konumdadır. Glock ateşleme iğnesi kısmi kurulu olarak bekler. Bu konumda iğne bir şekilde kapsüle ulaşsa da, kapsülü ateşleyecek enerjiye sahip değildir. Walther PPQ ' da ise iğne tam kurulu olarak bekler. Eğer bir şekilde kapsüle ulaşırsa kapsülü ateşleyecek enerjiye sahiptir.

Saygılar.

Alıntı

Sn.ScuderiaFerrari

İyi günlerde sadece keyif için kullanın inşallah.

Çok güzel bir seçim.

Alıntı

Sayın üstadım çok teşekkür ederim.Bu soru günlerdir kafamı kurcalıyordu ama forum hemen imdadıma yetişti.Benim gibi elden çıkarmadan önce Glock G-19 gen 4'ü çokça düşürmüş bir sakar olarak Walther'e daha dikkatli davranmak gerekeceğini kavradım.Düşürmeyle elbette ateş almaz ama bunu hızlı çekim alıştırmaları gibi hassas alıştırmalarını bolca yapıp beceremeyen biri olarak bir kez daha düşünmeliyim. Sn. ScudaFerrari silahınızı Tanrım kotuye kullandırtmasın.

Alıntı

Sn.Lupus,

Walther P 99 AS modelinde de iğne tam kurulu mu bekler?

Alıntı

Sn.kes1477,

Walther P 99 AS tetik ve ateşleme sistemi tamamen farklıdır. Sürgüyü çekip bırakıp, namlu fişek yatağına fişek sürdükten sonra, sürgünün üzerindeki düğmeye bastığınızda, iğne ve tetik sistemi tamamen istirahat haline geçer. Sürgüyü birkaç milimetre çekerseniz iğne tam kurulu hale gelir. Sürgünün arkasından iğnenin arkasını ve kırmızı ikaz işaretini görebilirsiniz. Tetiği çekmeden sürgüdeki düğmeye basarsanız, iğne tekrar tam istirahat haline geçer.

Saygılar.

Alıntı

Ben böyle taşıyordum.İğne ve tetik istirahat halindeydi.Gerçi son zamanlarda fişek yatağı boş şekilde taşımaya başladım.

Alıntı

Sayın scuderiaFerrari tabancanızı kullanırken son mermiden sonra sürgü salma manivelasına dokunmaktan kaynaklı son mermiden sonra sürgü kilitlenmeme problemi ile hiç karşılaştınıız mı acaba ?

Paylaşılan birçok videoda,sürgü salma manivelasının ergonomisinden dolayı atıcılar bu sorunu yaşıyorlar sanırım.

1:49'da atıcının beyanı:

Taze bir atıcının 0:40 da yaşadığı:

Deneyimli bir atıcının ilk iki şarjör bitiminde üst üste yaşadığı. Ama son sahne çok hoş Smile

Benim şimdilik bulabildiklerim bunlar.

Saygılar.

Alıntı

Aynı husus ile alakalı diğer bir video. Atıcı 15 atımı yaptıktan sonra ilk kilitlenmeme sorununu videoya makas atarak çözmüş Smile

08:00 da 15. atışını (saymanız gerecek) müteakip kilitlenmeme, 09:56 da ikinci kilitlenme ve atıcının tutuş şekli gösterimi ile birlikte mevzuyu itirafı. 11:17 de tek mermi koyarak deniyor gene sorun.

Atıcının tutuş şekline dikkat, bir çok Glock kullanıcısının benzer tutuşla yaptığı atışlarda nispeten küçük salma manivelasıyla barış içinde yaşadığı aşikardır. G34 gibi uzatılmış ve çıkıntılı salma manivelalarında durumun ne olduğunu sayın üstad daha iyi açıklayabilir sanırım.
Walther PPQ estetik tasarım,tutuş hissiyatı,tetik ve markası bab'ında gerçekten ilgimi çeken bir model... Çalışma sıhhati,güvenilirlik olarak herhangi bir yerde olumsuz bir paylaşım görülmemekte... (kovan kesme hariç) Ancak mükemmel olarak anlatılan ergonomisinin herkese ve bazı tutuş şekillerine hitap etmediği ortada sanırım.

Halkı PPQ'dan soğutmaktan hüküm giymemek ümidiyle. Smile

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi