Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther PPQ Fotoğrafları
Hayırlı olsun, güle güle iyi günlerde kullanın.

Alıntı

Allah nazardan korusun, güle güle kullanın. Deri bir kılıf ile daha hoş görüneceğini tahmin ediyorum. Saygılarımla.

Alıntı

PPQ tetiğinin lezzetini alınca tabancanızı daha çok seveceğinizden eminim.

"Daima savaşacak kadar genç, ölecek kadar yaşlıyız."

Alıntı

Hayırlı olsun, isabetli atışlar.

Alıntı

Sn. ScuderiaFerrari, efendim hayırlı uğurlu olsun. Allah köyüye kullanmak zorunda bırakmasın. Umarım sizin gibi sevdasına (tabanca) kavuşmak isteyen tüm dostlarda en kısa zamanda kavuşurlar. Görseller için ayrıca teşşekür ederim. Saygılarımla....

Alıntı

Evlat gibi beklediğim PPQ ile vuslatım üzerine tebrik mesajı gönderen tüm dostlara çok teşekkür ediyorum.

Bugün PPQ ile gittiğim poligonda 60 atış yaptım. Atıştan sonra kontrol ettiğimde, silahın kaplamasında (gerek namluda, gerekse sürgüde) en ufak bir deformasyon bulunmadığını gördüm. Kıyaslamak gerekirse, P226'nın namlu kaplaması henüz 20 atım görmeden deforme olmaya başlamıştı.

PPQ'nun atımı gerçekten çok keyifli olsa da, bu işin nişancıda bittiğini bir kez daha tecrübe ettim.

Hedef kağıtlarında yonca desenleri çizmek için kusursuz bir ergonomi ve harikulade bir tetik maalesef yeterli olmuyorSmile

Fotoğraflayıp burada paylaşmak üzere, hedef kağıtlarını yanımda götürecektim. Böyle bir paylaşımın Walther'i iflasa sürükleyeceği muhakkak olduğundan, hedef kağıtlarını beraberimde götürmek yerine, oracıkta yakmanın çok daha doğru bir yaklaşım olduğuna kanaat getirdim.

Not: En son 10 sene önce gittiğim MKE poligonunda, halen kredi kartının kabul edilmediğini hayretle gördüm. 9x19 fişek fiyatı 1.30 TL; poligon giriş ücreti ise 15 TL olarak uygulanıyor. Beraberinizde götürüp de atmak istediğiniz her silah için ayrıca giriş ücreti tahakkuk ettiriliyor.

Alıntı

Sn ScuderiaFerrari, silahinizi zevkle kullanmaniz dileklerimle.. Allah kötüye kullandirtmasin.
Acizane bir tavsiye olarak temizlikte ve atis öncesinde fazla yag kullanmayiniz.
Saygilar...

Alıntı

MKE'ye gelen PPQ ile resimdeki PPQ arasındaki şarjör salma kolu cok degisik. Birinde buton seklinde diğeri tipik P99 tarzı.

Neden boyle olduguna dair bir bilgisi olan var mi?

Saygılarımla...

Alıntı

MKE'nin satışa sunduğu PPQ'ları görme fırsatım olmadı. Burada fotoğraflarını gördüğünüz PPQ, Adalet Bakanlığı'nın kampanyasından temin edilmiştir.
PPQ'nun bir de Amerikan pazarı için değiştirilen M2 versiyonu bulunmaktadır. PPQ M2'nin PPQ'dan yegane farkı, M2'de şarjör tahliyesi için tetik korkuluğuna bitişik halde bulunan H&K tarzı manivela yerine, klasik butonun entegre edilmiş olmasıdır. Şayet MKE vitrinindeki PPQ'larda şarjör tahliyesi için manivela yerine düğme bulunuyor ise, ithalatı ve satışı yapılan modelin M2 olduğu anlaşılır.
Her iki model arasındaki yegane farkı şarjör tahliye mekanizmaları oluşturuyor ise de, bu iki modelin şarjörlerinin de birbirleriyle uyumlu olmadığını hatırlatmakta yarar var.

Alıntı

Walther ailesine hoş geldiniz.Bir Walther PPS sahibi olarak tek kelime şunu söyliycem.Walther bu işin ağababası.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi