Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG P 06
(01-06-2015, 12:46 PM)fuat_61 demiş ki: De[quote='Sushi' pid='295559' dateline='1433150617']
Merhaba

Amacım güvenlik zafiyeti üzerine paylaşmak istediğim bir konu değildi aslında sadece ST9 ile alakalı yapılmış olan yorumdu ancak üzüldüm tabi...Sad

Sn.Sushi,

Üzülecek bir durum yok. Silah, atış, tecrübe, güvenlik, paylaşım hepsi bir bütündür. Bütün vuruşları tek bir delikten geçirse bile, 04:05 sn deki güvenlik ihlalinden sonra yaptığı atışın hiç bir önemi yoktur.

Madem foruma üye oldunuz, biraz daha zaman ayırıp konuları incelerseniz, referans ve örnek alacağınız bir çok şeyi bulacağınızdan hiç şüphem yok.

Saygılar.

Merhaba

Evet ihlali görmedim değil açıkçası, ancak videoda'ki silahla ilgili yoruma odaklandığım için o kısmı es geçtim.. evt doğru.. paylaşım yaparken yanlış olan kısımların kötü örnek olabileceğini unutmamak gerek.
bilgi için teşekkürler.

Saygılar

Alıntı

Merhaba.

Aklıma bir konu takıldı ,ZİG P06' nın üst sürgüsünü çekerken biraz zorladığı söyleniyor acaba sizde de böyle bir durum var mı? Varsa acaba neden kaynaklanıyor diye merak ettim. Ben de fuarda fuar modelini incelerken zorlandım. Acaba model demo olduğu için midir diye merak ediyorum.

Teşekkürler

Saygılar

Alıntı

Merhaba.

Pardon, aklıma gelen bir diğer konu da daha çok yeni olduğu için silanınız poligonda grupman atışında zorlayıcı mıydı?
Belki biraz alıştıktan sonra daha stabil atışlar yapmaya mı başladınız? Alışmak zor mu? Smile

Alıntı

Bu videodaki güvenlik ihlali bambaşka birşey. Atıcı bilerek arkadaşına parmağı tetikte dolu silahı doğrultuyor. Darwin ödülüne aday bir video. İlk başlarda önyargılı olmamak lazım diyerek izledim. Ama sonunda önyargılı insanların daha fazla yaşayacağını anladım.

mobil

Alıntı

(02-06-2015, 05:08 PM)Sushi demiş ki: ZİG P06' nın üst sürgüsünü çekerken biraz zorladığı söyleniyor acaba sizde de böyle bir durum var mı?

Tabii ki zorlanacak. Çünkü sert bir irca yayı olmak zorunda. Yoksa bu boyutta, ana şasesi alüminyumdan mamül, polimer kabzalı bir tabanca, + P kıvamındaki MKEK mühimmatına nasıl dayanacak. Bu tabanca el boş gönül hoşken doldurulacak, emniyet manivelası devreye sokulacak ve gerektiğinde sadece emniyet devre dışı bırakılıp, tetik çekilecek!

(02-06-2015, 05:08 PM)Sushi demiş ki: Pardon, aklıma gelen bir diğer konu da daha çok yeni olduğu için silanınız poligonda grupman atışında zorlayıcı mıydı?

ZIG P 06, hassas hedef ve puan atıcılığı için tasarlanıp üretilmiş bir tabanca değildir. Ağır hizmet ve arazi şartlarında hırpalanmak, bu şartlar altında belirli bir hizmet ömrü sunmak için tasarlanmış bir tabanca da değildir. Mahtut miktarda fişekle mekanik güvenilirliğinin test edilmesini müteakiben, yukarıda anlatıldığı şekilde yakın mesafede bireysel savunma yapmak için tasarlanıp üretilmiş bir tabancadır. Bu tabanca yakın mesafede tetiğini çektiğinizde çalışıyor ve vuruşları göğüs kütle hedefinde toplayabiliyorsa, görevi yapmış, verilen paranın hakkını vermiş demektir.

Siz şehir içerisinde ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanıp üretilmiş bir FIAT BIS arabada Mercedes konforu, BMW ataklığı, Land ROVER dayanımı arıyorsunuz...Üstelik de yine FIAT BIS fiyatı ödeyerek. Boşuna aramayın, böyle bir dünya yok. Bu forumda amaç ve ihtiyacına uygun silahlar seçip, çok daha yüksek bedeller ödeyen insanlar sizden daha zengin veya daha akılsız değiller.

İyi akşamlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blueokkes
(31-05-2015, 09:57 PM)mtaner55 demiş ki: İrca yayı çok sert bir tabanca. Hem sert icra yayından hem de sürgünün kısa oluşundan sürgü manipülasyonu biraz zorluyor. Belki bu sertliğin bir sebebi vardır ama bana biraz fazla sert gibi geldi.

(02-06-2015, 10:11 PM)lupus demiş ki: Tabii ki zorlanacak. Çünkü sert bir irca yayı olmak zorunda. Yoksa bu boyutta, ana şasesi alüminyumdan mamül, polimer kabzalı bir tabanca, + P kıvamındaki MKEK mühimmatına nasıl dayanacak. Bu tabanca el boş gönül hoşken doldurulacak, emniyet manivelası devreye sokulacak ve gerektiğinde sadece emniyet devre dışı bırakılıp, tetik çekilecek!

Tekrar teşekkürler Sn. Üstad'ım , silahın sahibi de bu sertliğin sebebini merak ediyordu. Vermiş olduğunuz bilgiyi kendisi ile paylaştım. Merakı giderildi Smile
Saygılarımla.

Alıntı

Sn.Sushi,

Alıntı yaptığınız mesajlarda biraz özen gösterseniz biz okuyucular için çok iyi olacak. Mesajlarınızı okurken, kim kime ne yazmış, ne demiş, hiçbir şey anlaşılmıyor.

Saygılarımla.

Alıntı

(01-06-2015, 09:31 AM)mtaner55 demiş ki:
(31-05-2015, 09:57 PM)mtaner55 demiş ki: İşin açığı çok ahkam kesecek bir bilgi birikimim de yok.

Burada yanlış bir ifadem söz konusu. Ahkam kesmek , benim gibi bilgisi az olana mahsus bir durumdur. Bu yanlış ifademden bilgi sahibi olanların da ahkam kestiği düşüncesi çıkarılabilir. Bilgili kişi ahkam kesmez, bilgisini paylaşır. İfadenin doğrusu şu şekilde olmalıdır. " Bilgi birikimim ve tecrübem yeterli olmadığından, boş konuşup ahkam kesmek istemem. " Yanlış ifademden ötürü tüm forumdaşlarımdan, özellikle de Sn. Üstadlarımızdan özür dilerim.

Saygılarımla.
Olacakları önceden görmüş sayın mtaner55 Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi