Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG P 06
Merhabalar..
Bugun TİSAŞ' ın ZIG P 06 modelini görme şansım oldu. Uzun zamandır kolay taşıyabileceğim ve performansıyla aktif bir gorev silahi arayışı içerisindeydim. Boyut olarak beni tatmin etmesine rağmen performans konusunda hiçbir bilgim maalesef yok. Kullanmış ya da incelemiş saygıdeğer arkadas ve büyüklerimiz varsa yorumlarını bizlerle paylaşabilirler mi ?

Saygılarımla

Alıntı

Merhabalar efendim... 2013 Mayıs ayından bu yana P 06 yı kullanıyorum.300 ün üzerinde atış yapma şansım oldu ve hiç bir tutukluk yapmadı bu güne kadar. Devamlı silah taşıyorsanız sizi yormayacak, her zaman taşıyabileceğiniz ve memur bütçesini yormayacak bir silah...Yalnız, silahı üstü açık kılıfla taşıyacaksanız otomobillere binip inerken dikkatli olmalısınız. Gezi plastik olduğundan aracın kapısına çarpınca hemen eziliyor. Maalesef benim başıma geldi Smile Daha öncede forumda bu konu açılmıştı.Ancak ben teknoloji özürlü olmamdan dolayı bir türlü resim yüklemeyi becerememiştim.Saygılarımla.

Alıntı

Sayin yalniz efe degerli yorum ve paylasiminiz icin tesekkur ederim. Yarin kampanyadan yararlanmanin son gunu ve bir karar vermem gerekiyor. Saygilarimi sunuyorum

Alıntı

Sn. mavibere, Tisaş'ın Zıg P 06 ve P 17 modelini MKE' Kurumunda incelemiştim. Tabancanın polimeri vasat diyebilirim. İşçilik genel itibari ile iyi gözüküyordu, herhangi bir simetrik hatası yoktu. Gerek tabancanın en genişliği ( 31 mm) ve gerekse kabza yüksekliği ( 127 mm) ile taşımak için uygun olduğu söylenebilir.

Beni en çok keyiflendiren tarafı ise tetiği oldu. Tek hareketli tetik çok net ve pürüzsüzdü diyebilirim. Tisaş bence tetik konusunu artık oturtmuş diye düşünüyorum.

Genel anlamda el yapınız ve beklentilerinizi karşılıyor ise 1.200 TL fiyat şahsi kanatimce verilebilir. Kampanya konusunu ise çok kafanıza takmayın +100 TL zam var ama diğer yandan 4 taksit seçeneğide var diye biliyorum.

Ancak Sn. Üstad Lupus'un ifade ettiği gibi piyasaya çıktıktan sonra en az 2 yıl süre ile saha raporlarının olumlu olarak geri bildirilmesine mütakiben sizin ifadenizle 'performansıyla aktif bir gorev silahi' olacak bir tabancayı tercih etmeliyiz. Saygılarımla....

Alıntı

Gorev silahi olarak devlet tabanca vermiyor mu? Yoksa polis-asker kendisi mi aliyor?
Tisas P06 vatandasa da 1200TL'den satiliyor zaten. Gorev silahi alinca indirim olmasi gerekir mantiken.

Olaylari bilmedigim icin varsayim yapiyorum.
Eger asker-polis'de vatandasa verilen fiyattan silah aliyorsa cok yazik.
Kaliteli, omurluk silahi ikinci eldeki yuksek fiyatlara da satabilirsiniz.
Eger indirim varsa ve gorev silahi olacaksa, MKEK uretimi namlu kac bin atisa dayanikli? HS 2000'in Avusturya Bohler uretimi namlusu kac bin atima dayanikli.(En ucuz ithal tabancanin namlusu oldugu icin bu markayi belirttim).

Bence Tisas P06, bizim gibi siradan vatandaslarin bulundurma amacli tabancasi.

Alıntı

sayın orpeus
Aslında el yapıma biraz ufak gelen bir tabanca. İşçilik konusu benim pek içime sinmedi diyebilirim. Evet kampanya konusu kafaya takılmayacak bir konu; sizinle aynı görüşü paylaşıyorum.Şuanda sarsılmaz st-9 modeli de kampanyada sonuçta. Biraz daha beklemekte fayda olacağı kaanatindeyim.
Sayın exorcist;
Evet devlet görev silahı olarak tabanca veriyor. Ancak şuan şahsımda yavuz 16 compact modeli mevcut. Tabiki yeterli diyebiliriz lakin tabanca gördüğümüzde içimizde bir kıpırtı oluşuyor Smile
İşin aslı bu aralar polimer modellere merak saldım. Her gördüğüm polimere aslında bu da güzelmiş diye iç geçiriyorum Smile
Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Alıntı

Dün bir fuar alanında Tisaş standına uğradık ve modelleri inceledik. Sergilenen atış yapamayacak şekildeki modeller arasında ençok P 06 ve P17 modelleri hoşuma gitti.

Keşke kalitesine güvenebilsem veya sahada yıllık 200 mermi hakkı ile, çoğu bilinçsiz silah severin, kulaktan dolma laflarla değerlendirmelerini beklenmeden fabrikada gerekli kullanım testleri bilinçli şekilde yapılmış olsada P 17 modelinden birtane alsam diye içimden geçti.

P 06 ve P17 modelleri gizli taşıma için ve orta büyüklükteki eller için çok uygun, büyük eli olanlar için küçük gelecektir diye değerlendirdim. Teknik bilgi burada var.

Tetikleri akıcı ve netti, ayrıca kolay ezilebilen yumuşak bir tetik vardı. Sadece tek hareketli olan tabancaların tam dolu taşımada ne kadar güvvenli olacağı, üzerinde bulunan emniyet sisteminin tetiğin hareketini durdurmak dışında güvenlik adına ne yaptığının belli olmaması, silahı kurduğunuzda iğnenin tam kuru halde kalması, kabzenin üst tarafında ve sağ elini kullananlara göre bir emniyet sistemi dışında tetik emniyetinin bile olmaması beni tedirgin etti. Sürgü içinde bir iğne emniyeti görülüyor idi.

Sürgü ve gövdedeki noktaları aynı hizaya getirip sürgü salma-yakalama manevelasını çıkartarak sahra sökümü yaptık ve gördüğüm en basit görüntü ile karşılaştım.

Kalitesini bilemediğim polimer gövde ve benim polimer olarak gördüğüm, stant görevlisinin metal olduğunu belirttiği gövdedeki tam boya yakın kızaklar, birkaç hareketli parça dışında gövdede görünen herhangibirşey yok.

Sürgüde irca yayı iki parça, glock gen4 irca yayı gibi. Sürgü manipilasyonu zor değil. Çekme kertikleri sadece sürgünün arka kısmında var. Namlu fuar için yapılmış demir parçası idi orjinalini göremedik.

Şarjörü çıkartmak için basılan mandalı hızlı şarjör değiştirmek için denediğimde benim çok hoşuma gitmedi, birkaç defa şarjörü yerleştirirken takılma oldu ve sarjörün girmesi için şarjör çıkarma mandalına basmam gerekti. Boş şarjör çıkarken serbest düşmede nazlı davranıyordu.

Ergonomisini ve fiyatını beğendiğim fakat güvenemediğim bir yerli tabanca görmüş olmak, stant görevlilerinin söyledikleri diğer modellerde kullandıkları titanyum-aliminyum(!) gövde teknolojisi, ben soru sorarken yanımdaki arkadaşa ne yapacak savaşamı gidecek şeklindeki soru ve bakış açısı, diğer ziyaretçilere hiç korkmadan üst üste iki şarjör atabilirsiniz şeklinde verilen garanti ve P 06-17 modelleri ile atış yarışması kazananların olduğu bilgsini almanın hazzı(!) ile standdan ayrıldık.

Arkadaki ekranda Hickok45 emminin videoları oynuyordu ve kimse nedediğine bakmıyordu, bi ara Amerikadaki satış reklemlarını koydular ben aradaki fiyat farkını sordum; onlar silahtan vergi almıyorlarmış(!).

Resim çekmek için hazırlıklı değildim ve kalabalık bir ortam vardı, sonradan pişman oldum.

Saygılarımla...

Alıntı

(21-03-2014, 06:42 PM)zib demiş ki: P 06-17 modelleri ile atış yarışması kazananların olduğu bilgsini almanın hazzı(!) ile standdan ayrıldık.

Bir aralar Ankara ' da bir av bayisinde benim de bizzat tevafuk ettiğim birisi, askeri personel ve lisanslı müsabık atıcı olduğunu,bu modelle müsabakalarda dereceler yaptığını iddia ederek, modelin savunma ve güvenlik öncelikli olarak tasarlanıp üretilmiş olan tetiğini nasıl hassaslaştırabileceğini araştırarak dolaşıyordu...

Alıntı

Sn. lupus

Bize söylenen de yarışma kazanan kişinin askeri personel olduğudur. Genel manadaki güvensizliğimizden daha fazla bu yarışma hakkında soru sormadık.

Tabancaların 25 m deki dağılımlarını sorduk 8 cm olarak belirttiler.

Yumuşak ve tek hareketli olan tetikde savunma ve güvenlik öncelikli bir noktaya ben rastlayamadım cahilliğimi mazur görüp siz açıklama yaparsanız ben memnun olurum.

Tetik kurma (trigger reset) mesafesine bakmayı unutmuşum şimdi aklıma geldi, kusuruma bakmayın.

Saygılarımla...

Alıntı

(21-03-2014, 07:22 PM)zib demiş ki: Yumuşak ve tek hareketli olan tetikde savunma ve güvenlik öncelikli bir noktaya ben rastlayamadım cahilliğimi mazur görüp siz açıklama yaparsanız ben memnun olurum.

Kusura bakmayın Sn.zi'b, karşılaştığımız kişinin elindeki ile beklentilerinin ne kadar alakasız olduğunu, söz konusu kişinin bunu ayırd edemeyecek düzeyde konuya yabancı, iddia ettiği kişi olmaktan ne kadar uzak olduğunu vurgulamak için söz konusu modelin, hasseten tetik sisteminin tasarım ve üretim mantığını bu şekilde tanımladım...Karışıklık ve yanlış anlaşılmaya neden olduysam özür dilerim...

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi