Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER PPS
Sn: Navigator
Önceki gün mke ye giden kuzenim pps almak istedi fakat aldığı silah mermi besleme sorunu çıkardı iade işleminden sonra başka bir pps aldı aynı sorun nüksetti ve g26 alıp çıktı.Mke deki bazı kişilerde başka silah alanlarda da aynı mermi besleme sorunu yaşadıkları belirtmiş.İnternetten resimlerine ve özelliklerine bakıp hayran olup büyük bir iştahla gittikleri mke de böyle bir süprizle karşılaştılar.Walther gibi kaliteli bir üreticide böyle bir sorun olması acaba bizim fişenklerde mi diye bir soru aklımıza geldi?
Sonuç mühimmat mke olma ihtimaline göre acaba bir türk vatandaşı için pps kullanılmaması gereken bir silah mı?
Bir üstadda mermi yatağının darlığından söz etmişti....

Alıntı

afatsum42 demiş ki:Sn: Navigator
Önceki gün mke ye giden kuzenim pps almak istedi fakat aldığı silah mermi besleme sorunu çıkardı iade işleminden sonra başka bir pps aldı aynı sorun nüksetti ve g26 alıp çıktı.Mke deki bazı kişilerde başka silah alanlarda da aynı mermi besleme sorunu yaşadıkları belirtmiş.İnternetten resimlerine ve özelliklerine bakıp hayran olup büyük bir iştahla gittikleri mke de böyle bir süprizle karşılaştılar.Walther gibi kaliteli bir üreticide böyle bir sorun olması acaba bizim fişenklerde mi diye bir soru aklımıza geldi?
Sonuç mühimmat mke olma ihtimaline göre acaba bir türk vatandaşı için pps kullanılmaması gereken bir silah mı?
Sn.afatsum42, bu durumda Walther PPS kesinlikle alışveriş listemizden çıkması gereken bir silah, çünkü sorun fişek kaynaklı da olsa, atım yatağı kaynaklı da olsa, sonuçta Türkiye 'de bu fişeklere mahkumuz. Anlaşılan o ki, subkompakt sınıfta MKEK fişekleri ile de sorunsuz bir şekilde çalışan Glock 26 ' ya talim edeceğiz ve önereceğiz...Yol gösterici bu geri bildiriminiz için çok teşekkür ederim.

Saygılar.

Alıntı

afatsum42 demiş ki:Sn: Navigator

Yabancı forumlarda pek besleme sorunundan gözedilmiyor fakat...2 adet üst üste sorun yaşatmışsa uzak durulması gerekiyor..Üretici firmanın iddialı olarak piyasa sürdüğü bir model..Esasında buradaki temsilcisi bu notlar üzerine harekete geçerek, sorunun nedenini araştırması gerekiyor, tabi bir işe yaramak istiyorsa..Mermi vs kaynaklı sorunsa belki de satıştan çekmesi..Benim merak ettiğim bir konu da, besleme sorunu yaşayan tabancaların ne olduğu..hala satışta iseler MKEK ayıp..bunları tutanakla hemen iade etmeli...

Alıntı

Güzel bir inceleme.

Alıntı

PPS için faydalı öğretici bir sunum.Benim kanımca su an tasıması en rahat tabanca...
Saygı ile.

Alıntı

(16-01-2013, 12:49 AM)yavuz2979 demiş ki: PPS için faydalı öğretici bir sunum.Benim kanımca su an tasıması en rahat tabanca...
Saygı ile.

Taşıması rahat ama nişan alması işkence. Hedefi vurmaktan bahsetmiyorum bile. Smile

Alıntı

(16-01-2013, 12:58 AM)ecorotti demiş ki:
(16-01-2013, 12:49 AM)yavuz2979 demiş ki: PPS için faydalı öğretici bir sunum.Benim kanımca su an tasıması en rahat tabanca...
Saygı ile.

Taşıması rahat ama nişan alması işkence. Hedefi vurmaktan bahsetmiyorum bile. Smile
Sn ecorotti Allah korusun ama sehir hayati karşınızdaki kişi en fazla 10 metre uzagınızda olur ordada işinizi görür.Belki omurde bir kez olur yada olmaz yeterki tutulmasın.Saygı ile.

Alıntı

Herkese selamlar..

Yaklaşık olarak iki yıldır PPS sahibiyim. Yaklaşık olarak 700 atım yapmışımdır. En küçük bir sorun yaşamadım, alacak olan arkadaşlar veya düşünenlere tavsiye edebilirim. Taşıması çok kolay ve görünüşünden dolayı bayağı ilgi çekiyor.

Herkese iyi forumlar..

Alıntı

Sn melih3734,

Forumda siz ve ben olmak üzere PPS sahibi iki kişi olduk sanırım.

Söylediklerinize katılıyorum, taşıması çok rahat bir tabanca.

Saygılar....

Alıntı

Ben de bugün PPS ile tanıştım.
Gerçekten çok ince, zarif ve atışta yormayan bir tabanca. Kullandığım mermiler MKEK 98 mamül ü 115 grain çekirdekli mermiler idi.
Dikkatimi çeken husus atış sonrası kovan ucunda oluşan ince bir çember oldu. Tahminim, barut gazının tamamının kullanılmasını sağlamak üzere atım yatağının sonunda yapılmış bir fatura buna neden oluyor. P99 larda oluşan kovan kesme olayının sebebi de bu ola gerek. Ancak bu tabancanın değil merminin ayıbı.
Herşeyiyle gizli taşımaya çok uygun güzel bir silah.
Ekte çektiğim tanıtım videosunun linkini görebilirsiniz.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi