Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER PPS
Walther PPS ( Police Pistol Slim ), firmanın '' bug '' kategorisindeki yeni modelidir. Kalibreleri nedeni ile artık ilgi görmeyen PPK modelinin yerine, 9x19 mm ve .40 SW kalibrelerde, halihazırda Kahr ve Glock gibi markaların tekelinde olan pazar hedef alınarak geliştirilmiş bir modeldir.

[Resim: waltherpps1vt2.jpg]

[Resim: ppsgrossprodcb4.gif]

Silahın ateşleme sistemi, Glock benzeri bir tetik emniyeti yerleştirilmiş P99 QA versiyonudur. Doğal olarak da mükerrer vuruş / second strike özelliği yoktur. Kabze sırtları söküldüğünde ise silah otomatik olarak iğneyi boşaltıp, kullanılamaz hale gelmektedir. Oldukça değişken bir silah olan model, aynı zamanda gerçekten de adı gibi '' slim '' yani kibardır.

Aşağıda PPK, XD ve Glock ile kıyaslamasını görüyorsunuz;

[Resim: waltherppsppkoverlayvi1.jpg]

[Resim: xdvsppshe0.jpg]

[Resim: glockvsppssg7.jpg]

[Resim: ppsvsg26wj0.jpg]

6, 7, 8 mermi kapasiteli alternatif şarjörlerle gelen silahın yüksekliği, takılan şarjöre göre değişiyor.
Gizleme veya kapasite ihtiyacınıza göre istediğinizi tercih edebiliyorsunuz.

[Resim: ppsmagazineszn5.jpg]

Alıntı

Neden şu logoyu değiştirmezler? Oyuncak tabancaya dönmüş...

Alıntı

Sanırım yakın bir zaman içinde malzeme dayanımının da artırılmasıyla 9x19 mm kalibresi küçük silahlarda alt sınır olacak.

Alıntı

Silah her nekadar göze ve taşımaya yönelik kullanımda avantajlar içersede,mekanik olarak henüz pp/ppk serisinin güvenilirliğini sağlamaktan uzak bir durumdadır,hoş küçük kalibreli tabancalarda beslemeyle alakalı problem çok daha nadir olsada,bu tabanca firmanın henüz ortaya atmış olduğu iddaları karşılayacak nitelikte değildir,zira youtube daki bazı videolarda ve amerika kökenli bazı forumlarda silahın beslemeyle alakalı problemler çıkarttığını okudum,mke önümüz dönem içerisinde sanıyorum bu modelide getirmeyi planlıyor,ama mevcut hataları giderilmeden bu silaha para verilmesi Tr şartlarında önemli bir risk,mke stoklarına giricek olan pps'leri almayı düşünen arkadaşlara önemle duyurulur.

Alıntı

Sorter demiş ki:Silah her ne kadar göze ve taşımaya yönelik kullanımda avantajlar içerse de,mekanik olarak henüz pp/ppk serisinin güvenilirliğini sağlamaktan uzak bir durumdadır,hoş küçük kalibreli tabancalarda beslemeyle alakalı problem çok daha nadir olsa da,bu tabanca firmanın henüz ortaya atmış olduğu iddaları karşılayacak nitelikte değildir. Zira ''youtube'' daki bazı videolarda ve Amerika kökenli bazı forumlarda silahın beslemeyle alakalı problemler çıkarttığını okudum, MKEK önümüz dönem içerisinde sanıyorum bu modeli de getirmeyi planlıyor,ama mevcut hataları giderilmeden bu silaha para verilmesi Türkiye şartlarında önemli bir risk, MKEK stoklarına giricek olan PPS'leri almayı düşünen arkadaşlara önemle duyurulur.

Son dönemde MKEK ' nin ithal ettiği bir model olan PPS, yakın zamanda oldukça gündemde olacağa benziyor. Umarım Sn.Sorter haksız çıkar...Şimdiye kadar internette rastladığım bir kaç kırım dışında genel dayanım açısından tatminkar bir tabanca gibi görünüyor, tabii klasik bir hizmet silahı gibi zorlanmamak kaydı ile...Fişek besleme konusunda biraz seçici olduğu doğru olsa da, bizdeki yuvarlak uçlu tam gömlekli çekirdekleri beslemede sorun çıkaracağını sanmıyorum. Genel olarak kullanıcılarının sevdiği ve memnun olduğu bir tabanca, ancak kullanım yaygınlığı ve yoğunluğuna oranla kırım ve mekanik arıza bildirimlerinin biraz yüksek olduğu da bir gerçek. Bakalım 9x19 mm MKEK fişekleri ile nasıl bir performans sergileyecek...

Alıntı

Efendim kendileri balistik iz bırakmayan poligon namluya sahipler mi? Smile

Alıntı

Evet, hayalet mermi atıyor. Big Grin

Alıntı

Babam bana acıyıp, sayın tokoğlu'na "Şu oğlana ufak bir silah alın" diye serzenişte bulununca sayın tokoğlu bana bu silahı önermişti traktörün yerine. Ama o zamanlar MKEK PPS leri ithal etmiyordu. İyiki de ithal etmiyormuş, G26 varken PPS fantazi olurdu benim için.

Alıntı

Walther pps sahibi olan veya tecrübe eden üyemiz var mı acaba, yorumlarını bekliyoruz.

Alıntı

Sn:Afatsum;

Biraz inceledim bu tabancayı..hakikaten adı gibi slim size...çok ince ve hafif...kabze emniyeti var arkasındaki aparatı söküyorsunuz başkası kullanamıyor....güzel ve taşımak için ideal...fakat güvenlik vs için pek güven vermiyor...ikinci tabanca olarak alınabilir...ben de bir ara düşündüm...gömlek cebine girer, pantalonun arka cebinde taşıyın farkedilmez bile..bir iki yabancı forumda değerlerdirmeler gördüm...atışı gayet iyi görünüyordu...üretim amacı ne ise tam ona uygun fazla birşey beklenmemesi gereken bir tabanca...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi