Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabanca tercihinde kararsız kaldım...
Son günlerde tek yaptığım şey bilgisayarımı açar açmaz MKEK sayfasına bakmak , bir de televizyon açıp dolar kurunu takip etmek. 14 şubat itibari ile taşıma ruhsatım onaylandı. Lakin ben hala kararsızım. Şu anda Sarsılmaz Kılınç 2000, Akdal ve Ruger P 85 sahibiyim. Yerli tabancalarımı satılığa çıkardım. Yeni alacağım silah seçenekleri içinde Glock 19, Walther P 99 ya da PPQ, HS 9 ve de son 2 gündür Steyr M-A1 var. Bu arada Canik TP 9' u Walther P 99 ile yan yana en ince ayrıntısına kadar inceleme imkanım oldu. Geçen yıl ürettikleri TP 9'ların polimer dökümünde işçilik hatalarını tamamen gidermişler. Marka takıntım olmasa TP 9 alırdım heralde. Bir de bundan sonra EGM personeline dağıtacakları için de çok sıcak bakmıyorum. Belki bulundurma ruhsatlı bir TP 9 alabilirim aynı sağlık raporuyla.

Üstadlardan ricam şubat sonu gelecek olan Waltherleri beklemeli miyim, yoksa reşat altını olan bir G 19 alıp geçmeli miyim ya da Steyr mi almalıyım ?

Alıntı

Sn. Hsnozdmr

Silahınızı taşıma maksatlı alacağınız düşünüldüğünde G19 nispeten iyi bir tercih.

Steyr ile alakalı forumda paylaşımı yapılan konulara bir göz atın. Bu arada elinizin büyüklüğü önemli bir faktör. Eğer büyük el yapısı söz konusu ise G19 da sorun yaşamanız muhtemeldir.

En nihayetinde yerli yabancı üç adet silahınız var ve asgari seviyede tecrübeniz mevcut. Aceleniz yoksa Walterleri bekleyip keşke demeyin

Saygılarımla...

Alıntı

Sn. hsnozdmr

Aynı sorun bende de var. Smile ilk silahım ve ruhsatım taşıma ruhsatı.

son 2 aydır hangi silahı almalıyım diye düşünüp duruyorum. Glock 17 Tr de olsa kesinlikle tek tercihim o olurdu. Ellerimin büyük olmasından dolayı G19 da serçe parmağım boşta kalıyor. Cz 75 ve Sig P226 compact bir model olmadığı için bu modelleri düşündüm ama taşıma bakımından Glock daha elverişli. Glock 19 için şarjör altı uzatma aparatı almaya çalıştım Amazon.com Tr ye kargo yapamayacaklarını söylüyor. Smile Yeni olarak MKE sitesine Steyr L-A1 eklendi farketmişsinizdir. Ama stery görüntüsüde oyuncak silah gibi geldi.

9mm olmasın 0.45 ACP bir silah olsun dedim Glock 21 i düşündüm. Sizinde bildiğiniz üzere Mühimmatta Sıkıntı çekiliyor. Yaşadığım şehirde Poligon da olmamasından dolayı ilk ay bütün istihkak ımı bitiririm gibi geliyor. Bu sebepten G 21 modelinide listemden çıkarmak zorunda kaldım.

Üstad (Sn. Lupus) 'ın ve Med Savunmanın sitede yazdığı her yorumu okudum nerdeyse. Yabancı üstad hitchkok45 inde her videosunu izledim diyebilirim. Bendeki sorun hitckok45 üstad ta da var ve serçe parmağı boşta kalıyor ama adam her ne hikmetse neredeyse attığı hiç bir hedefi kaçırmıyor Smile. Burada üstadlara şunu sorabiliriz aslında serçe parmağın oturmaması veya boşta kalması nişangah ı bozarmı ve hedef almayı etkilermi?

Sonuç olarak çok kararsızım ve yeni modelleri beklerken mevcut stoğun da bitmesinden korkuyorum Smile

Alıntı

Sayın Blackonka,

Gabze boyu elinize kısa gelirse, yani bağsettiğiniz gibi serçe parmagınız gabzenin altından taşarsa silahın şahlanmasını dağa fazla hissedersiniz.
Bu durum silahın kontronlünü biraz dağa zorlaştırır, eğer elinize göre, tam bir gabze boyu sunan bir tabanca kullanırsanız eliniz deki tabancayı kısa gabzeye sahip bir tabancaya göre dağa rahat kontrol edersiniz.
Hickok amca kadar çok sayıda atış yapıp silaha kolay adepte olamıyacagımız için Hiçkok amcanın performansını Türkiye şartlarında beklemek hayal olur.
Bu yüzden mümkünse elinize tam bir gabze boyu sunan bir silah terçih etmenizi tavsiye ederim. HS45' ve ya HS9' da Glock tan dağa uzun bir gabzeye sahip bu yüzden HS'leri de göz önünde bulundurun derim.

Saygılar.

Alıntı

sn. mb277 kısa ve net fikirleriniz. Walther konusunda aynı fikirdeyim. Distirbitörü ile yeni görüştüm. en iyi ihtimal bu ay sonu yada mart başında dedi. Elim de standart bir el olduğunu düşünüyorum.
Sn. blackonka, bi süre f92 beratta taşıdım. Aynı zamanda atışını en sevdiğim tabanca da cz75 yada sarılmaz ama onları taşırkende ne araba koltuğunda nede atlerde delik eksik olmuyor. KIsa bir süre eski bir glok 19 um oldu. Nişanına alışamadığım bi tabanca. Yalnız arkadaşlarım yeni 19c aldılar . İncelediğimde polimiyerlerinde işçilik hataları dikkatimi çekti. walther p99 kusursuz bir tabanca korktuğum afaki fiyatlara satılması. Acele etmemdeki yegane sebepse 5 gün oldu ruhsat tarihim başladı. Anlayacağınız cepten yemeye başladık. Gönlümden glock 31 geçiyo onunda mermi derdi olacak. Bu güne kadar aldığım hiç bi arabada motosiklette bu kadar kararsız kalmadım. Forumu takip ettiğimden günden bu yana seçmek de daha zorlanıyorum. Eğer hs2000 olaydı hiç düşünmeden alırdım. Yanlış hatırlamıyorsam hs2000 de de walther gibi gez önünde emniyet vardı.
Sn. ercan 45
cuma günü ankara da olcam iş için. Olurda mkek ye gidersem , ki giderim umarım tez canlılık yapmam. Walther i beklemeye şimdilik kararlıyım. Almak için değil kıyaslamak için .

Alıntı

Alıntı: yoksa reşat altını olan bir G 19 alıp geçmeli miyim ya da Steyr mi almalıyım ?

Sn. Hsnozdmr,

MKE nin yaptığı Glock satışları, kaptırmatör fiyatlarının da düşmesini sağladı. MKE den Glock alarak maddi bir yatırım yapmazsınız. Uygun fiyata güzel bir silah sahibi olursunuz ama reşat altını aldığınızı da zannetmeyin.

Alıntı

Sn. ercan 45
Haklisiniz serce parmagi endiselendiriyor beni bi aparat buldum G19 icin tr ye getirtebilirsem G19 alayim diyorum. Tavsiyeniz uzerine Hs modellerine baktim ama cok cezbeden bir model olmadi malesef Sad bu durumda geriye kalan mantikli secenekler Sig226 veya cz75 sp-01 olucak. Walther da beklenebilir tabikide.

Sn. hsnozdmr

Evet celik silahlari tasirken sorun olabilir haklisiniz. Glock 31 i bende dusundum . Ama istanvul veya ankarada yasamadigim icin muhimmat tam bir sorun olucaktir. Istanbulda yasiyor olsam kesinlikle alirdim G31 i. Gerçekten guzel silah.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi