Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EV SAVUNMASI
Konuyla ilgili olarak forumda bir yerde bir video paylaşılmıştı ama şimdi mobilde olduğumdan bulamadım. Yurt dışında gençler o plastik kurşunları kendi üstlerinde deniyorlardı, hemde eğlenerek... Bu durum durduruculuğuyla ilgili fikir verebilir.

Kauçukla ateş edeceğinize bari tüfengin dipçiğiyle bir vurun, hırkızın canı daha çok yanar..

Videoda ki muhterem belli etmese de canı fena yanıyo belli arka arkaya 2-3 tane yerse kaçacak delik arar bende Smile
Hala pompalı ve kauçuk fişek bulundurmanın hiçbirşey bulundurmamaktan daha iyi olacağı kanısındayım. Kanun izin verse de gözümüz kapalı eve barka zorla girene kurşun sıkabilsek, hırsız suçluyken mağdur durumuna düşüyor adama bişey yapmaya kalkarsak.

Sayın Ortaç, bilgilendirici ve güzel paylaşınız için size teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerinizden feyz almak, benim gibi tecrübesiz bir silah sever için eşsiz bir hazinedir, Saygılarımla.

Yerinde bir tespit ve öneri..
Teşekkürler Sn. Ortaç

Sayın üyeler.

1-) 12 lik tüfekler için plasitk mermi satılıyor mu vede yasal mı ? Satılıyorsa marka tavsiyesi rica ediyorum.
2-) Bu plastik mermi 4-5 metrede adamı öldürür mü ? Malum ev dediğiniz şeyin ebatları belli.

iyi günler.

(07-02-2015, 03:20 AM)musti267 demiş ki: Sayın üyeler.

1-) 12 lik tüfekler için plasitk mermi satılıyor mu vede yasal mı ? Satılıyorsa marka tavsiyesi rica ediyorum.
2-) Bu plastik mermi 4-5 metrede adamı öldürür mü ? Malum ev dediğiniz şeyin ebatları belli.

iyi günler.

1-) Evet var. http://www.avburada.com/urun/sterling-12-rubber-kaucuk-tek-kursun/29576. yasal olmasa satılmadı diye düşünüyorum. Kullanmadığım için fikir sahibi değilim. Yarı otomatikte sıkıntı yaratır düşüncesindeyim.
2-) Zannetmiyorum ama yine de belli olmaz

Geçen sene oturduğumuz 3 katlı apartmanın 1. katında oturan kayınpederimden, oğlunun alacağı olduğu iddiasıyla sarhoş bir adam bina kapısına dayanarak bütün zillere basmaya başladı. Baştan bize misafir gelmiştir düşüncesiyle kapı otomatiğine bastım. Aşağıdan gelen seslerle durumu anladım ancak kapı artık açıktı. Adam yukarıya doğru bağırıyor kayınvalidem dairesinin kapısından kayınpederimin evde olmadığını söylüyordu. Adam daha sonra yukarıya doğru çıkmaya başladı. Kayınvalidemin evine zorla gireceği düşüncesiyle tabancamı alıp aşağıya doğru inmeye başladım. Bir de baktım adam 2. katı da geçmiş bana doğru geliyor. Üzerimde eşofman olduğundan tabanca tutan sağ elimi belimin arkasında tutarak adama kayınpederimin evde olmadığını, bir binaya bu şekilde girmesinin yanlış olduğunu...vs kararlı bir ses tonuyla söyledim. Adam yavaş adımlarla yukarıya çıkmaya devam etmek istedi.Ben ''Sakın bir adım daha atma!'' deyince durdu ve yanındaki ayık kafalı adamın (tabancam olduğunu ve ciddi olduğumu anladığını gözlerinden anladım) uyarısıyla geri döndü. O an aklımda adam yukarı çıkmaya devam ederse havaya mı ateş edeyim, bacağından mı vurayım, yoksa direk indireyim mi düşüncesi vardı. Havaya ateş edemezdim. Kapalı ortamda merminin nereye gideceği belli olmazdı. Vursam merdivenlerde adam vurmanın meşru müdafaayla açıklanır tarafı olmazdı. Neyse ki geri döndü. Daha sonra kayınpederimin aslında evde olduğunu öğrendim. Öyle olduğunu bilsem evden dışarı hiç çıkmazdım.
Bu olaydan sonra, biz hiç istemesek de gerektiğinde kullanmak üzere evde mutlaka gerçek bir silahın olması gerektiğini anladım. Bazen malesef bizi hiç ilgilendirmeyen meselelerin sonuçları bize de dokunabiliyor.

1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Sn.enver, öncelikle geçmiş olsun, umarım kalan yaşamınızda benzer bir durumla karşı karşıya kalmazsınız...

Bu işler öyle ince hesaplar istiyorki; bir yandan kendinizi yada sevdiklerinizimi savunacaksınız diğer yandan kanun karşısında nasıl açıklama yapacaksınız gibi dünyada hiçbir millette olmayan meziyetleri malesef bizim hukuk sistemimiz bizden istiyor... Hırsızı evizde, üstelik de yatak odanızda vurduğunuzda bile, hakim size "elinde silah gördünmü?","gördüysen seni öldürmeye kararlı olduğunu nereden anladın?","adamı öldürmeyip te yaralama imkanın yokmuydu da doğrudan can alıcı noktaya ateş ettin" gibi komik olduğu kadar saçmalıklar yumağı olan sorularla muhatap kalabiliyorsunuz...

Hatta öyleki, sonunda "keşke adam beni vuraydı da bu sorularla muhatap olmasaydım" dedirtecek hale gelebiliyorsunuz... Bu sebeplerle, yukarıda anlattığınız senaryoda Allah muhafaza kimsenin yaralanmamış olmasına karşın ateş edilmiş olsaydı başınıza gelebilecek en hafif dert silahınıza el koyulması olurdu, dolayısı ile şansınız yaver gitmiş de ateş etmenize gerek kalmamış. Birde şarhoş olmayan gidip sizden şikayetçi olsa, "konuşmaya gittiğimiz kişinin damadı bize silah çekti, tehdit ederek silah gösterdi" dese bile oldukça canınızın sıkılacağı aşikar...

(27-02-2015, 01:01 PM)enver demiş ki: Geçen sene oturduğumuz 3 katlı apartmanın 1. katında oturan kayınpederimden, oğlunun alacağı olduğu iddiasıyla sarhoş bir adam bina kapısına dayanarak bütün zillere basmaya başladı. Baştan bize misafir gelmiştir düşüncesiyle kapı otomatiğine bastım. Aşağıdan gelen seslerle durumu anladım ancak kapı artık açıktı. Adam yukarıya doğru bağırıyor kayınvalidem dairesinin kapısından kayınpederimin evde olmadığını söylüyordu. Adam daha sonra yukarıya doğru çıkmaya başladı. Kayınvalidemin evine zorla gireceği düşüncesiyle tabancamı alıp aşağıya doğru inmeye başladım. Bir de baktım adam 2. katı da geçmiş bana doğru geliyor. Üzerimde eşofman olduğundan tabanca tutan sağ elimi belimin arkasında tutarak adama kayınpederimin evde olmadığını, bir binaya bu şekilde girmesinin yanlış olduğunu...vs kararlı bir ses tonuyla söyledim. Adam yavaş adımlarla yukarıya çıkmaya devam etmek istedi.Ben ''Sakın bir adım daha atma!'' deyince durdu ve yanındaki ayık kafalı adamın (tabancam olduğunu ve ciddi olduğumu anladığını gözlerinden anladım) uyarısıyla geri döndü. O an aklımda adam yukarı çıkmaya devam ederse havaya mı ateş edeyim, bacağından mı vurayım, yoksa direk indireyim mi düşüncesi vardı. Havaya ateş edemezdim. Kapalı ortamda merminin nereye gideceği belli olmazdı. Vursam merdivenlerde adam vurmanın meşru müdafaayla açıklanır tarafı olmazdı. Neyse ki geri döndü. Daha sonra kayınpederimin aslında evde olduğunu öğrendim. Öyle olduğunu bilsem evden dışarı hiç çıkmazdım.
Bu olaydan sonra, biz hiç istemesek de gerektiğinde kullanmak üzere evde mutlaka gerçek bir silahın olması gerektiğini anladım. Bazen malesef bizi hiç ilgilendirmeyen meselelerin sonuçları bize de dokunabiliyor.

Çok geçmiş olsun. Umarım kapanmıştır ve bitmiştir olay.

Bu kadar ciddi ve tehlikeli bir olay anlattım siz buna mı takıldınız diyeceksiniz belki ama yine de yazacağım. Hem dostlarımıza da hatırlatma olur.

En önemli temel güvenlik kurallarından birini atlamışsınız. Kapıyı "kim o" demeden ve yeterli cevabı almadan açmışsınız. Ben bina yöneticisiyim ve her gün bıkmadan, usanmadan komşularımıza bunu tembihliyorum. Yine de ilk zil de dırtttt diye basıyorlar otomatiğe Smile

1 üye teşekkür etti:
Antiterör

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi