Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EV SAVUNMASI
Daha önce bu başlıkta tartışılan konuları da içeren Beretta'nın yeni taktik eğitim fidyosu.

http://www.beretta.com/en-us/tactical-lo...ce=twitter

Havalı tabanca yada tüfekler ne kadar etkili olur? Savunmada karşıdakini etkisiz hale getirecek kadar güçlü müdür?

Saygılar...

1 üye teşekkür etti:
Antiterör
(09-06-2014, 10:42 AM)Gonya demiş ki: Havalı tabanca yada tüfekler ne kadar etkili olur? Savunmada karşıdakini etkisiz hale getirecek kadar güçlümüdür ?

Saygılar...

Sayın Gonya; bu konuda sakın demek istiyorum, hiçbir havalı silah efektif olarak bir saldırganı durduracak güce sahip değildir. Yeri geldiğinde 9 mm ateşlilerin bile defalarca ateş edilmesine rağmen saldırganı durdurmadığı görülüp yüksek kalibre arayışına girilmiştir.
Havalı silah karanlıkta neye ve ne kadar ateş edeceğinizi bilmeden cereyan edecek bir olayda hayatınızı daha çok tehlikeye atacaktır.

Ev savunması için kullandığım iki şey oldu bugüne kadar. Sw mod 60, o gittikten sonra da cold steel voyager drop point vg1 4 inç.

Saygılarımla

(20-02-2014, 11:14 AM)Ruhsuz demiş ki:
(19-02-2014, 07:35 PM)ilksurfer demiş ki: Kamera ve diger onlemlerin pek ise yaramadigi duruma, gunun haberlerinden bir ornek.
Amerika olmasi sart degil, ayni olay maalesef dunyanin her yerinde hergun oluyor.

http://www.wxyz.com/news/mom-opens-fire-...d-children

Amerikada;
Detroit Police Chief reacts, says, "She did the right thing."

Türkiyede;
Sayın seyirciler silahlı katil anne dehşet saçtı.

Nasrettin Hoca'nın dediği gibi; "Hırsızın hiç mi suçu yok?"
Bizde olsa silaha el konur. Meskun mahalde ates etmekten dava acilir. Umaraim hirsiz yaralanmamis olur yoksa yandiniz.
Sonuc olarak hirsizlar kacti ve kimse yaralanmadiysa silah elden gider. Cezasi odenir.
Hirsizlarin bir dahaki sefere daha rahat gelmeleri saglanmis olur.
Uzucu ama yasalarimiz malesef boyle.

Yaf Rubber Şevrotin.
Çok yazıldı çok konuşuldu. Bu mühimmatın sesi bile yeter. Hedefe etkisi oldukça ciddi.
Savunmada en iyi niyetli fişek. Size güven verdiği kadar karşıya korku verecektir.
Saygılar...

(09-06-2014, 11:06 AM)Kara45 demiş ki:
(09-06-2014, 10:42 AM)Gonya demiş ki: Havalı tabanca yada tüfekler ne kadar etkili olur? Savunmada karşıdakini etkisiz hale getirecek kadar güçlümüdür ?

Saygılar...

Sayın Gonya; bu konuda sakın demek istiyorum, hiçbir havalı silah efektif olarak bir saldırganı durduracak güce sahip değildir. Yeri geldiğinde 9 mm ateşlilerin bile defalarca ateş edilmesine rağmen saldırganı durdurmadığı görülüp yüksek kalibre arayışına girilmiştir.
Havalı silah karanlıkta neye ve ne kadar ateş edeceğinizi bilmeden cereyan edecek bir olayda hayatınızı daha çok tehlikeye atacaktır.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler Sayın kara45

Hırsızın, namussuzun masumdan daha değerli kabul eden hukuk anlayışının hakim olduğu bir ülkede yaşıyoruz ne yazık ki. Bir yorumcu, "hırsızın yaşam hakkından" bahsetmiş. Masum insanın yaşam hakkı ne oluyor? ABD yasaları mal, can ve ırzı aynı kategoride değerleniriyor tıpkı islam öğretisindeki gibi. Amerikada; Detroit Police Chief reacts, says, "She did the right thing."
Türkiyede; Sayın seyirciler silahlı katil anne dehşet saçtı. (Türk medyasının ne kadar kalitesini ortaya koymuyor mu?)

Sayın gaee,
Bir yorumcu diye işaret ettiğiniz kişi herhalde ben oluyorum.
Prensip olarak forumda kimseyle polemiğe girmiyorum.
Ancak yazımı daha dikkatli okumanızı veya anlayabilecek birine okutmanızı öneririm.
Saygılar.
Osman

1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Sayın Ortaç! Prensip olarak forumda polemiğe girmediğinizi beyan etmişsiniz de prensip olarak konuyu yanlış anlayacabilecek veya meramını anlatırken maksadını aşan cümleler kurabilecek yorumculara hakaret edildiğini belirtmemişsiniz. Pardon! Bir daha yazılarınıza yorum yazmayız olur biter. Bu arada hakaret ettiğiniz anlama özürlü kişi 24 yıl askerlik yapmış ve İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. "Diğer taraftan kötü niyetli kişilerin de sonuçta yaşam haklarının olduğunu, savunmanın boyutlarının iyi tespit edilmesi gereğini bilmek gerek." cümlesinden geçen kötü niyetli kişilere yaşam hakkını verenin siz değil yasalar olduğunu elbette biliriz. Neyse bir hata ettik bir daha yapmayız. Forumdaşlarınızla birlilkte da sizlere iyi günler.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi