Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G19 Gen4 ve G21 Gen4
Eğer savunma amaçlı kullanacaksanız 1911 klonlarının yanına yaklaşmayın derim. Yerli bir 45 kalibre düşünüyorsanız Stoeger tek tercihtir bana göre. El yapınız nasıldır bilmiyorum ama hemen hemen her el yapısına da uygundur. Bunları bir kenara bırakırsak bana göre bir silahı silah yapan özelliği, ihtiyaç duyduğum anda çalışacağına emin olabilmemdir. Hep kötüleri benim çevremdekilere mi denk geldi bilmiyorum ama 1911 klonu alan arkadaşlarımın başı çok ağırdı. Bu hususu yabana atmayın derim.
Saygılarımla.

Alıntı

Sayın efedrin .

Kötünden misal olmaz derler. Üyemiz Osman beyin Tisaş 1911 klonu tabancası ile deneyimi ekteki linktedir. Kendisi binlerce atım sonrası silahı değerlendirmektedir . Arkadaşımda yoğun kullanan biri olmamasına rağmen genel analamda memnun ç

2.ci el colt 45 likler ise neredeyse uçuyorlar. Tabi satanı bulursanız . 30.000 $ gibi abuk subuk rakamlar sözkonusu. Ekonomik bir yerli ile 45 lik konusuna giriş bence hayırlı olur. İlerde satılır üstüne eklenir artık gönülden ne geçiyorsa .Bu arda stoeger inde fiyatı ekonomik gözüküyor. Ama fiili tecrübem olmadığı bir şey diyemem tabiki.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=12417

Alıntı

Sn.musti267,

Kötüden örnek olmaz diyorsunuz. Evet, yüz tane iyinin arasında bir tane kötüden örnek olmaz, doğru. Peki on taneden bir veya iki tanesi ancak bu işin duayeninin elinde, bilmem ne kaç yeri değiştikten sonra adam gibi çalışıyorsa ne yapacağız...

Osman Bey' in çalışmayı bırakın, atışla orası burası ezilir büzülür hale gelmesin diye silahını kaç kez fabrikaya göndermek zorunda kaldığını biliyor musunuz? O tabancayı adam edebilmek için Jerry Kunhhausen' in kitaplarını kaç kez hatmettiğini biliyor musunuz? O tabanca ile neredeyse tüm atışlarını hangi poligon şartlarında, nasıl ve ne şekilde yaptığını biliyor musunuz? Hamsili' yi ne amaçla envanterinde tutuyor ve kullanıyor biliyor musunuz? Allah korusun bir ölüm kalım meselesi durumunda evinde elinin altında hangi .45 ACP tabancayı hazır tuttuğunu biliyor musunuz? Konumuz can güvenliği için taşıma amaçlı bir tabanca olmasa da, taşıma ruhsatı ile belinde hangi tabancayı taşıdığını biliyor musunuz?

Osman Bey' i geçtim, kendi 1911 ve .45 ACP tecrübelerimi paylaşayım. Şimdiye kadar kendi şahsıma ait bir Colt Gold Cup ve bir tane de Tanfoglio Witness Custom olmak üzere iki 1911' im oldu. Aynı dönemlerde yine bir başka arkadaşımda bir Colt Gold Cup, bir diğerinde de Colt Series 80 MKIV vardı. Bu tabancaların hiçbirisi sıkıştırıldığında asla tam mekanik güvenilirlikle çalışmazdı. Hele Gold Cupları sıkıştırmaya bile gerek yoktu, soğuk havalarda sevmedikleri mühimmatla mutlaka en az bir şarjörde kovan tahliye veya fişek besleme sorunu yaparlardı. Aynı şartlarda yine şahsen sahip olduğum S&W 4506 arada şarjöre basılan boş kovanı bile sıhhatli bir şekilde besler, bir başka arkadaşımıza ait H&K USP F tıkır tıkır çalışırdı. Daha sonra hatırı sayılır teşriki mesaimiz olan P 220 de sorunsuz çalışan bir tabancaydı.

Soru soran arkadaşımıza geri dönecek olursak, kendisi çok basit ve sade bir şekilde amacını anlatmış, kendisine sorulan soru üzerine tecrübesini de ortaya koymuş, sadece babasının tabancasını görmüş olan, acemi bir silahsever olduğunu belirtmiş. Alacağı tabancayı poligonda grupman yapmak için değil, tamamen savunma amaçlı olarak kullanacağını belirtmiş. Bulunduğu şartlar itibarı ile de ciddi düzeyde bir eğitim yapamayacağı anlaşılıyor.

Ve siz sadece bir duayenin elinde, defalarca fabrika ziyareti yaparak çalışır hale gelebilen ve gerekli dayanım özelliklerini göstermeye başlayan bir tabancayı, en iyi şartlarda, en iyi tabancalarla bile tutukluk riski her zaman görece daha yüksek bir kalibreyi, yine en iyi şartlarda bile görece mekanik tutukluk riski çok daha yüksek, kısa tetik mesafesi ile stres altında, hele hele acemi ellerde her an irade dışı ateşlenebilecek veya acemiliğin verdiği tedirginlikle emniyet manivelası kapılı unutularak sürgüsü bile çekilemeyecek, dolayısı ile ateşlenemeyecek bir tabancayı, yukarıda profilini özetlediğimiz bir katılımcıya ısrarla tavsiye ediyorsunuz. Şahsen bu tabancanın, bu profildeki bir atıcının elinde gecenin bir vakti, uykudan şişmiş eller ve parmaklarla evin koridorunun ortasında tutukluk yaptığını hayal bile etmek istemiyorum. Sad

Bir silahsevere poligon keyfi ve zevk için tabanca tavsiye etmek başka birşey, can güvenliği için tabanca tavsiye etmek ise bambaşka birşeydir. Can güvenliği için tabanca tavsiye etmek çok büyük bir sorumluluk, kişi tavsiye ettiğiniz tabancayı aldığı anda çok büyük bir yükümlülük, başına tercihi nedeni ile birşey geldiğinde ise çok büyük bir vebaldir.

İyi akşamlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ases4u
"Ev savunması için 45 lik iyi ses çıkarması yönüyle daha iyi bir caydırıcılığı olan silahlardır."
Bu forumda hala böylesi bir yazı gördüğüme inanasım gelmiyor ve şaşırıyorum!
Tavsiyem;bulundurma harcına beş yıllık ;1000 küsür TL,taşıma harcına; 3000 küsür TL verip,200 fişeğe 250 TL vermeye ne gerek var amaç ses çıkarmaksa ?
40 adeti 10 TL'ye maytap alın kapalı alanda çok şiddetli ses çıkartıyor!

Saygılar

Alıntı

Arkadaşlar herkese iyi forumlar.
Sn. Karadeniz53 maytapta çok iyi fikir belirli bir caydırıcılığı var ? .
İlk yazımda belirttiğim gibi silahlarla çok aram yok poligona sadece 5 yada 6 kez gidip 9mm silahımla atış yaptım.Yerli bir silah alıp modifiye işleriyle uğraşacak tecrübem malesef yok o kadar kendimi geliştiremedim henüz.
Almışken silahımı MKE'den almak istiyorum şahıstan almak beni pek sarmadı (kaptırmatörler).Biraz daha araştırma iyi gelecek gibi yerli silahlar kafamı karıştırdı.Ellerim orta düzeyde bir kaç yazıda ifade edilmiş onada cevap vereyim.
İlginize teşekkür ederim.
Saygılar iyi akşamlar.

Alıntı

Sn. lupus' un yazdıklarına tamamen katılıyorum.

Eski bir Para Ordnance 1911 Warthog 45 sahibi olarak, ki çok şükür kurtuldum, çektiğimi bir ben bilirim, silahtan soğumuştum. Her şarjörde en az iki kez ya boş kovan sıkıştırır, ya da besleme sorunu yapardı. Ayrıca nasıl oluyorsa atış yaparken şarjör yerinden fırlardı.

Ama üstadın sahip olduğu 4506 modelinin diğer bir versiyonu olan 4566 SW silahım vardı (ki sattığıma bin pişmanım), bununla binlerce mermi attım, bir kere bile olsun sorun çıkarmadı.

Saygılarımla

Alıntı

(13-05-2015, 11:25 AM)harputlu demiş ki: Sn. lupus' un yazdıklarına tamamen katılıyorum.

Eski bir Para Ordnance 1911 Warthog 45 sahibi olarak, ki çok şükür kurtuldum, çektiğimi bir ben bilirim, silahtan soğumuştum. Her şarjörde en az iki kez ya boş kovan sıkıştırır, ya da besleme sorunu yapardı. Ayrıca nasıl oluyorsa atış yaparken şarjör yerinden fırlardı.

Ama üstadın sahip olduğu 4506 modelinin diğer bir versiyonu olan 4566 SW silahım vardı (ki sattığıma bin pişmanım), bununla binlerce mermi attım, bir kere bile olsun sorun çıkarmadı.

Saygılarımla
Ben silahların tekniğinden pek anlamam ama forumda anlatılanlara bakılınca galiba 45 kalibre mermi,her silah ile verimli çalışmıyor,silah seçen bir kalibre.9mm ise daha az sorunlu galiba.Yanlış anlamış olabilirim,üstadların affına sığınıyorum.

Alıntı

Sn.Blacksea çok teşekkürler, elinize sağlık

benim gibi glock almak isteyen ancak karar veremeyenler için çok faydalı oldu.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi