Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G19 Gen4 ve G21 Gen4
(17-02-2014, 01:43 PM)blacksea demiş ki:
(17-02-2014, 01:03 AM)lupus demiş ki: Sn.blacksea,

Elinize sağlık, çok güzel ve yol gösterici bir çalışma olmuş...

Müsait olursanız, kabza çevreleri ve tetik erişim mesafeleri ile, sürgü ve gövde enlerini karşılaştırabilirseniz, çok daha yol gösterici bir çalışma olacaktır...

Teşekkür ederim Sn Üstadım,

İlk fırsatta resimlemeye çalışacağım.

Saygılar.

(17-02-2014, 03:08 AM)ercan 45 demiş ki: Paylaşım için teşekkurler, mümkünse silahların sizin elinizde duruşunu ve tetik erişim mesafelerini de paylaşırsanız memnun oluruz.

Saygılar.

Ben teşekkür ederim Sn ercan 45.
G21 bana ait değil. Ancak ilk fırsatta ilave resimleme yapacağım.

Saygılar.

Biraz geç olsa da ilave resimleri ekleme imkanı oldu:

[Resim: 20150405_170757a.jpg]

[Resim: 20150405_170910a.jpg]

[Resim: 20150405_170854a.jpg]

[Resim: 20150405_170920a.jpg]

Enteresan bir nokta ise; her iki tabancada tam olarak aynı sayıda atış yaptıktan sonra, G21 savaştan çıkmış gibi görünüyor:

[Resim: 20150405_170600a.jpg]

[Resim: 20150405_171027a.jpg]

Saygılar.

Alıntı

Sn.blacksea size birşey sormak istiyorum.

Her iki Glockun kızaklarındaki Austria yazısının altındaki kırık gibi gözüken bölüm neden öyledir, bunun hakkında bir bilginiz var mı?

Yani Glockun o kısımı neden öyle yaptığını araştırdım, fakat bir bilgi edinemedim.

Alıntı

Sn keremakr, sürgü tutma/salma mandalının sürgüdeki yuvasının şeklinin neden o formda yapıldığı konusunda maalesef bir bilgim yok.

Saygılar.

Alıntı

(07-04-2015, 10:39 PM)blacksea demiş ki: Sn keremakr, sürgü tutma/salma mandalının sürgüdeki yuvasının şeklinin neden o formda yapıldığı konusunda maalesef bir bilgim yok.

Saygılar.

Teşekkür ederim ben araştırdım da bir türlü bulamadım.
Yarın Glock firmasına mail atacağım gerçekten sanki ilk gören insan için kırılmış gibi gözüküyor, nedenini çok merak ettim belki cevap yazarlar.

Alıntı

Merhaba arkadaşlar iyi forumlar.
Ben evde bulundurmak amaçlı 45 kalibre bir tabanca almak istiyorum.Amacım ev savunması.Aklımda iki model var birisi Glock 21 diğeri ise Sig Sauer p245.Glock 21'in atış sonrası namlunun ve sürgünün ağzındaki renk değişimi silahta herhangi bir olumsuzluğa sebep oluyor mu?
İki silahı karşılaştırabilecek arkadaşımız varsa beni ve forumdaki arkadaşlarımızı bilgilendirirse sevinirim.
Zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler.

Alıntı

Sayın browning14 eski bir glock 21 kullanıcısı olarak fotodaki gri renk lekeler her 15-20 atıştan sonra oluşur ancak korkulacak bir durum yoktur. Parmağınızla dahi ovalasanız çıkmaya başlar normal bir temizleyici yağ ile eser kalmaz. Çok kafaya takılacak bir durum değildir. Sebebi derseniz bir fikrim yok . Gen3 jenerasyon G21 imde Blazer ve Geco fişekler ile atışlarımda aynı lekeyi yapıyordu. Fotoğraftaki gen 4 te Geco fişeklerle aynı tepkiyi vermiş. Hickok emminin Glock 21 videosuna dikkat ederseniz aynı durumu elindeki tabancada da farkedebilirsiniz.

Alıntı

Sn. Browning14,

Yakınlarnızda hangi marka ve model olursa olsun, . 45 ACP kalibre tabancası olanlardan rica edin, bir şarjör fişekle atış yapın, sürgü önündeki is bulaşığını kontrol edin, yukarıdaki fotoğraftaki ile karşılaştırın, olmadı Youtube' da özellikle paslanmaz çelik 1911' lerle atış yapılan, silahın sürgü önünün yakın planda göründüğü videoları izleyin, kafanızdaki soruların hepsi cevaplanmış olur.

Bu vesile ile bir başka hatırlatma ve uyarı yapmak isterim....Sorduğunuz sorular bende daha önce hiç . 45 ACP tabanca kullanmadığınız veya görmediğiniz hissi uyandırdı. Tabii yanılıyor da olabilirim. Ancak tahminim doğru ise, önceden de tabanca ve atışı ile ilgili yeterli tecrübe ve eğitiminiz yoksa, .45 ACP, özellikle de kompakt sınıftaki . 45 ACP tabancalardan uzak derim.

İyi akşamlar.

Alıntı

Sn. Cnrabt ve Sn. Lupus zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim.
Daha önce hiç 45 ACP silahım olmadı.Sadece baba yadigarı Browning'im var 245pv seri numarası ile başlayan modelden.Yakınımda hiç 45 ACP kullanan yok.Bu yüzdende hiç 45 ACP kullanan silah inceleyemedim.Sanırım 9mm ile devam edeceğim.Biraz daha araştırma ve atış taliminden sonra kesinlikle 45ACP'ye geçiş yapacağım.Önerileriniz için teşekkürler.
Herkese iyi forumlar ve iyi akşamlar.

Alıntı

Sn . Browning 14.

ithallerin 1/4 fiyatına yerli 45 ACP mühimmatı kullanan 1911 klonları veyahutta diğer 45 kalibre tabancalar var. Tisaş , Girsan Sarsılmaz ve Stoeger gibi firmalarımızın ürünlerine bir bakmanınızı öneririm MKEK sitesinden. Tabi maddi durmunuzu bilemem . Benimki ekonomik bir tavsiye size.

1911 klonları ağır ama ele oturaklı tabancalar. 45 kalibrede bile kontrolleri rahat. Tabi elinizin büyüklüğünü bilmiyorum. Beni atış yaparken yormuyorlar. 9mm ile aralarında atışta çok fark hissetmiyorum. Tabi bu dediğim 1911 klonları çelik yapılı tabancalar için. Ev savunması için 45 lik iyi ses çıkarması yönüyle daha iyi bir caydırıcılığı olan silahlardır. Gerçekten iyi patlıyorlar. Zaten bulundurma alacağınız için ağırlık size o kadarda problem olmayacaktır.

Seçiminiz şimdiden hayırlı olsun.

Alıntı

Sn. Musti267 tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Sanırım belli bir süreliğine bu planımdan vaz geçeceğim.Hem doların düşmesini bekleyeceğim hemde atış konusunda kendimi geliştireceğim.Maddi yönden bir sıkıntım yok Allah'a çok şükür tavsiyeleriniz üzere yerli silahlarıda gözden geçirip son kararımı vereceğim.
Herkese iyi forumlar.Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi