Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruger Revolver'da KB
revolversever demiş ki:Amerika'da otursam merakımı yenemediğim için ilk iş gidip aynı sınıf birer ruger ve s&w alıp başlardım noter huzurunda barutun dozajını yavaş yavaş artırmaya; bakalım kim su koyverecek. Böylece söylentilere son verip tüm revolverseverlerin merakını giderirdim Smile

Sn.revolversever, masraf etmenize hiç ferek yok. En son yazıda kısaca özetlenen teammüllerin ve görüşlerin üzerinde artık genel bir konsensus oluşmuş durumdadır.

Colt revolverlerinin top taşıyıcıları ve kilit sistemleri nedeni ile zamanla gevşeyebildiği, ancak bu aşamaya kadar kilitlenme ve deforme olma konusunda daha güvenilir oldukları, top kilitlenme zamanlamaları ve çekirdek yoluna daha iyi uyum sağlamaları nedeni ile de daha iyi atış hassasiyetine sahip oldukları genel kabul görmektedir.

Ruger revolverlerinin hassas döküm teknnolojileri konusunda çığır açtığı, aynı sınıfta muadil modellere göre genelde daha dayanıklı olduğu, iç parça işçiliklerinin vasat olduğu, bu nedenle tetik karakteri ve atış hassasiyetlerinin de, aynı modeldeki silahlar arasında bile çok değişkenlik gösterebileceği genel kebul görmektedir.

SW'ların ise '' Best of Both Worlds '' tanımını yakalamaya yakın kalitede olduğu, atış hassasiyetleri üst sınıf Colt'lar kadar olmasa da, en standard modellerinde bile yeterli ve tatminkar düzeyde tetik ve atış hassasiyeti olduğu, bu konuda yeterli bir standardın yakalandığı, ancak son yıllarda üretilen silahların eskilerinin kalitesini ve dayanıklılığınnı aratır düzeyde olduğu genel kabul görmektedir.

Yukarıda kaba hatları ile özetlediğimiz görüşler, söylentilere ya da sizin yapmayı planladığınız gibi istatistiki olarak anlamsız örneklemelere değil gerçek revolver duayenlerinin tecrübelerine dayanmaktadır.

Alıntı

Ben internete değil gördüğüme inanırım. Alıntı makaleleri iki fotoğraf ekleyip delil olarak göstermek bilimsel değil. Paranın döndüğü her işte profesörlere bile parayla yazı yazdırıldığını düşünürsek tarafsız olduğundan emin olamadığımız insanların iddialarına temkinli yaklaşmak daha akılcı bir yol olur. Benim şu şudur bu da budur narsizmim yok. Fikirlerimi anlamsız buluyor olabilirsiniz ancak forumlarda yazanlara kutsal kitap gibi inanmak bana da pek anlamlı gelmiyor.

Alıntı

revolversever demiş ki:Ben internete değil gördüğüme inanırım. Alıntı makaleleri iki fotoğraf ekleyip delil olarak göstermek bilimsel değil. Paranın döndüğü her işte profesörlere bile parayla yazı yazdırıldığını düşünürsek tarafsız olduğundan emin olamadığımız insanların iddialarına temkinli yaklaşmak daha akılcı bir yol olur. Benim şu şudur bu da budur narsizmim yok. Fikirlerimi anlamsız buluyor olabilirsiniz ancak forumlarda yazanlara kutsal kitap gibi inanmak bana da pek anlamlı gelmiyor.

Sn revolversever,

Açıkçası tam tersi "gördüğüne inanmanın" bilimsel olmadığını söylemek zorundayım. Bir insanın ömrü boyunca yaşayacağı bireysel tecrübeler sınırlıdır. Her insan, Dünya'da yaşanılan tecrübeleri süzgeçten geçirip, konuları farklı bakış açılarından değerlendirip; sonunda ortak tecrübenin ne olduğunu anlayıp karar verme aşamasına gelmelidir. Daha doğrusu bilimsel olan budur.
Herkes yalnızca gördüğüne inansa, sanıyorum yalnızca kendi hayatları-kendi tecrübeleri dışında hiçbir konuda hiçbir fikri olmayan son derece cahil insanlar olurduk, değil mi?
Hatta o taktirde kitap yazmaya bile gerek yoktu...Big Grin

Bu yüzden şahsen daima yabancı forumları takip etmekte, ilgimi çeken başlıkları, ilginç bulduğum paylaşımları ve hepsinden önemlisi "artık ortak görüş haline gelmiş" gerçekleri arkadaşlarımla paylaşmaya çalışıyorum.

Ayrıca yine hem kendi adıma, hem de forumda yazı yazan-çeviren birçok arkadaşım adına da şunu açıkça söyleyebilirim. Bu forumda taraflı-ajitatif yazı yazılmaz.
Yazılırsa da pek çok örneğinin görülebileceği gibi, hemen bir arkadaşımız cevaben "gerçekleri" yazar.

Sevgiler

Alıntı

Paradox başlangıcı..

Başkasının görüşlerine ve deneylerine inanmassan senin yaptığın deneyin tarafsızlığını ve doğruluğunu nasıl anlatacak ve inandıracaksın? O zaman tekrarlama denen bir başka döngüyüde başlatmış olmazmıyız?

Ama her insan deneyebilmeli bence istediği teknikleri. İnanmak şart da olamaz.

Bende eskiden, av fişeklerimi kendim düzenlerdim... fişeğin içine konan saçmaların ne denli dengeli olması gerektiği üzerine çalışmalar yapardım.. tabi yaş 15 filandı. Barut doldur, fişekleri birleştir, belirli metrelerdeki dağılımlarını incele... En sevdiğim deneyim ise 7 numara saçmalar ile 0 bucks'ı birleştirdiğim denemelerdi...

Sonradan karar verdimki... benim yapmamla değil, bana söylenenler aynen doğru imiş....Smile

Alıntı

revolversever demiş ki:Ben internete değil gördüğüme inanırım. Alıntı makaleleri iki fotoğraf ekleyip delil olarak göstermek bilimsel değil. Paranın döndüğü her işte profesörlere bile parayla yazı yazdırıldığını düşünürsek tarafsız olduğundan emin olamadığımız insanların iddialarına temkinli yaklaşmak daha akılcı bir yol olur. Benim şu şudur bu da budur narsizmim yok. Fikirlerimi anlamsız buluyor olabilirsiniz ancak forumlarda yazanlara kutsal kitap gibi inanmak bana da pek anlamlı gelmiyor.

istatistik ve bilimsel çalışmalar her zaman daha doğru sonuçlar verir, benim testime göre hurda durumda pas içinde hatta bir kısmı çürümüş cz 75 su altında atış yapabiliyor ben yaptım...

şimdi bu ne derece sağlam bir bilgi ve ben bu deneyi yaptım diye tum cz75ler su altında atır yapar hadi yapın diyemem ya...

Alıntı

Benimde edindiğim bir bilgi

Go to http://www.garrettcartridges.com and read his articles. Randy Garrett makes the most powerful 44 load out there and it only works in the Ruger handguns. You will be convinced.

Burada Ruger Super Red hawkları övmüş zaten Buffalo ammo sitesine girin Sadece Ruger Super red hawklar ve Dan Wesson Revolverlar 340 Grain olan 44 magnum + p yi atabiliyor yani Heavy loads http://www.buffalobore.com/index.php?l=p...etail&p=54

Ayrıca Ruger Super red hawkların 454 casull olan modelleri MKE ye gelse ki 454 casull mermilerini Magtech üretiyor kolaylıkla getirtilebilir vede magtech in ürettiği 454 casull 260 grain mermiler Desert eagle 50 cal speer marka mermilerden daha da ucuz Magnum research'ün ürettiği 50 A.E lerden bile daha uygun fiyatlı ama malesef SW 500 bile gelmiyor belki Amerikada 500 Sw magnum un üzerine bir mermi çıktığında bizimkiler geriden takip ettiği için getirtirler.

Saygılar ve sevgiler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi