Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S&W 5904 Gövde Kırımı
Sn lupus ne olacak şimdi silah nasıl tamir olacak.
Saygılarımla

Alıntı

(08-02-2014, 02:08 PM)AldemirSilah demiş ki: en önemlisi tamiri mümkün. aliminyum kaynak yapılarak tamirini gercekleştirebiliriz. tabi boyada yaparak orjinal görüntüsüne geri kazandırabilirim

"Capon" yapıştırıcısıyla "yabıştırsak" daaa iyi olmaz mı usta? Birde pasta cila çektik mi tamamdır.:s

Alıntı

(08-02-2014, 03:59 PM)celcius demiş ki: Sn lupus ne olacak şimdi silah nasıl tamir olacak.

Exclamation

(08-02-2014, 03:05 PM)lupus demiş ki: Artık tek yapılacak şey gövde değişimi için silah sahibine hukuki işlemlerde ve uluslararası yazışmalarda yardımcı olup, yol göstermek, mümkünse çelik bir gövde tedarik etmesini sağlamak...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Sn.Lupus,
Benim merak ettigim konu boyle bir durumda yeni gelen frame tahminimce kendine ozel bir seri numarasiyla gelecek.
MKEK da yeni gelen frame uzerine diger parcalardaki yada ruhsattaki seri numarasini basiyor mu?
Ruhsata yeni numara isleniyor mu? Sakincasi yoksa bilgilendirebilirmisiniz.
Saygilar,

Alıntı

O yazınızı atlamışım pardon
Saygılarımla

Alıntı

Böylesine kırılmış bir silahı alemyon kaynağı ve tesviye ile tamir ederiz boyarız orjinal olur diye adam kandırmak nasıl bir etik anlayışıdır?

Daha kırılan malzemenin ne olduğunu bilmiyorsun, hangi seri alemyon, 5000 mi, 6000mi 7000mi, hadi serisini bildin; misal 7076mı 6065mi, hangisi kaynak alır, hangisi kaynaklanamaz, ısıl işlemi tavı sertliği nedir, önceden sertlik verilmiş malzeme mi sonradan mı ısıl işleme girmiş, aynı malzemeden kaynak elektrodunu veya TIG için teli buldun hava boşluksuz soğutmadan doldurdun sonra da tezgahta tesviye ettin diyelim;
o parçanın ilk şarjör denemesinde kaynakladığın yerden kopup atış yapanın gözünden içeriye beynine girmeyeceğini nasıl biliyorsun?
Hadi iki şarjörde kendin denedin kırılmadı, yarın çat diye kırılıp birini yaralamayacağının nasıl garantisini verebilirsin?
Kırılan yer yük görmeyen kozmetik bir yer değil, geri tepmenin tam gücüyle bindiği yer, orjinal dövme doludan işleme malzeme dayanmamış kaynak nasıl dayansın? O zaman silahları komple kaynaktan yapalım olsun bitsin...

Cehalet mutluluktur diyoruz tepki alıyoruz, adam ya cahil, bilmediğinden aluminyum gövde yatağını kaynakla doldururum boyarım gider diyor, ya da inanmak istemiyorum ama daha da kötüsü; bilerek umursuzca birilerinin canına kast ediyor...

Ayıptır...

Alıntı

(08-02-2014, 06:12 PM)Terces demiş ki: MKEK' da yeni gelen frame uzerine diger parcalardaki yada ruhsattaki seri numarasini basiyor mu?
Ruhsata yeni numara isleniyor mu? Sakincasi yoksa

MKEK, temsilcilerle yaptığı anlaşmanın altına eklediği bir madde ile, silahı sattıktan sonra satış sonrası bütün hizmetleri temsilcilere havale ederek aradan çıkıyor...Dolayısı ile ithal edilecek olan parça MKEK' ye uğramıyor bile...

Mevcut yasa ve yönetmelikler ise yivli setli namlusu olan tüm silahların ve yedek parçalarının ithalat yetkisini MKEK' ye ve silah sahibine veriyor...Temsilciler sadece silah sahibine prosedürü işletme ve takip etmede yardımcı olabiliyor, normal şartlarda tüm gerekli izinleri silah sahibi alıyor, tüm gerekli yazışmaları silah sahibi yapıyor, son kullanıcı belgesini bizzat silah sahibi imzalayarak parçayı silah sahibi ithal ediyor...

Parçaya vurulacak seri numarası için ise şöyle bir yol izleniyor; Eğer eski parça üreticiye geri gönderilirse, üretici bunu imha edip, aynı seri numaralı bir parçayı gönderiyor...Eğer eski parça üreticiye geri gönderilmezse, yeni seri numaralı bir parça gönderiliyor ve ruhsata yeni seri numarası eklenerek yeni bir ruhsat kartı basılıyor...

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
06Fn1922, Antiterör
Sn barış merakımı ve cahilliğimi mazur görün alemyon nasıl bir metal hiç duymadım bir alaşımmı acaba. İnternette yazdım karşılığı olarak " sonuç bulunamadı acaba alüminyum mu demek istediniz" diye bir yazı çıktı. Rica etsem biraz açıklarmısınız.
Saygılarımla

Alıntı

(09-02-2014, 11:06 AM)celcius demiş ki: Sn barış merakımı ve cahilliğimi mazur görün alemyon nasıl bir metal hiç duymadım bir alaşımmı acaba. İnternette yazdım karşılığı olarak " sonuç bulunamadı acaba alüminyum mu demek istediniz" diye bir yazı çıktı. Rica etsem biraz açıklarmısınız.
Saygılarımla

Sn. Barış açıklama yapacaktır.
Siz hiç halk arasında dolaşmadınız galiba. Yarın da kaptırmatör diye bir kelime yok diye çıkarsınız.

Foruma yeni başlayan arkadaşların jargonu okumasını tavsiye ederim. Daha hızlı adapte olursunuz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=9706

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Ne bileyim efendim anlamayınca sorma gereği hissettim. Malumunuz bilmemek değil sormamak ayıp. Bende kii de dıdanak işteSmile
Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi