Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STEYR L-A1: Yeni bir fiyasko mu yoksa markanın geleceği mi?
Bu gidişle hs9 a doğru yaklaşıyorum. İtirazı olan varsa ya şimdi konuşsun, yada sonsuza dek sussun Smile

Alıntı

(01-06-2016, 02:09 PM)Zemre10 demiş ki: MKE'nin saçma sapan fiyat politikası yüzünden bu silah yıllardır vitrinde.

İzninizle küçük bir düzeltme yapmak isterim Sn.Zemre10... MKEK tüm ithal silahlar için aynı fiyat politikasını uyguluyor. Nihai fiyat temsilci veya üreticinin kestiği faturanın üzerine aynı oranlarda eklenen vergi ve fonlarla belirleniyor.

Hatırlarsanız bir dönem Walther P99' ların fiyatları 3800 USD' lerde, SIG SAUER P 250' lerin fiyatları 3700 USD'lerde, CZ P 07' lerin fiyatları 2700 USD'lerde geziyordu. Glock ısrarla aynı fiyatlarla tedarike devam ettikçe, zamanla herkes polimer gövdeli tabancalarının fiyatlarını yavaş yavaş aşağıya çekti. Dikkat ederseniz aynı üretici ve temsilciler Glock ile rekabet etme durumunda olmayan modellerinde hiç bir fiyat indirimine gitmediler. Son dönemlerde Euro / USD paritesinin USD lehine seyretmesi ile ve bazı gümrük harçlarındaki muafiyetlerden dolayı Avrupa menşeli polimer gövdeli tabancaların fiyatları 2500 USD' nin altında seyretmeye başladı. keşke imkan olsa da, bahsi geçen tüm tabancaların MKEK' ye hangi dönemlerde, hangi bedellerle fatura edildiğini paylaşabilsem, o zaman ne demek istediğimi çok daha iyi anlatabilirdim.

Özetle şunu yazabilirim, MKEK kendisine kesilen fatura üzerinden fiyat belirler ve satış yapar. Euro / USD paritesi haricinde fiyatlardaki değişikliklerin nedeni üretici ve temsilcilerin fiyat politikalarıdır. İmkanı olan MKEK' den teyid edebilir, son sekiz yıl içerisinde kestiği fatura bedeli tek değişmeyen üretici Glocktur. Ki, hatırlarsınız, 2008' de vitrinde 5000 USD' den zuhur etse yine kapanın elinde kalırdı.

Saygılar.

Alıntı

Glock almaya karar vermiş ancak; gerek satınalma belge süresi yüzünden, gerekse stok tükenme yüzünden, sahip olamayan dostların bir çoğunun zamanla, "Keşke" dediğini görüyorum.

Ben olsam MKEK' de yoksa bile, temiz bir ikinci el Glock düşünürdüm.

Saygılarımla.

Alıntı

Bu günden itibaren glock u kara listeme alıyorum. Benim ülkemi ciddiye almayan ülkenin malına ihtiyacım yok. Keleğlanın dediği gibi "padişahın kızını almaktan daha iyi bir şey buldum. Verselerde almamak". Sırf glock alacağım diye yeniden rapor al, belge çıkar! Ben müşteriyim glock un bana silah satmak için ekstra çaba sarfetmesi gerekiyor, benim değil. Belki bireysel bir tepkinin çok etkisi olmayabilir ama benim yapabileceğim bu kadar.

Alıntı

(02-06-2016, 02:11 PM)cavdare demiş ki: Bu günden itibaren glock u kara listeme alıyorum. Benim ülkemi ciddiye almayan ülkenin malına ihtiyacım yok. Keleğlanın dediği gibi "padişahın kızını almaktan daha iyi bir şey buldum. Verselerde almamak". Sırf glock alacağım diye yeniden rapor al, belge çıkar! Ben müşteriyim glock un bana silah satmak için ekstra çaba sarfetmesi gerekiyor, benim değil. Belki bireysel bir tepkinin çok etkisi olmayabilir ama benim yapabileceğim bu kadar.

" Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok " meselesi olmuş sizinkisi .

Alıntı

Sn.cavdere,

En başından beri savunduğum gibi, zaten sizin bu silahı almaya ihtiyacınız yok. Almayın, isabet olur. En azından pireye kızıp yorgan yakmayan, gerçekten ihtiyacı olan ve hevesle bekleyen, atarla giderle seçm haritasını değiştirmeyen, seçiminde kararlılık gösteren kimselerin hakkı olan Glock stoklarından bir tanesini boşuna harcamamış olacaksınız. O kişiler adına sevindim bu mesajınızı görünce.

Hayırlı alışverişler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
syn cevik1911 sizden önce bende kendime aynı şeyi dedim Smile Benim durumumu özetliyor- doğrudur:
Ancak söylediğimde de samimiyim. Tok satıcıya hiç tahammülüm yok. Hatta Wolksvagen i de sırf bu nedenle sevmem.
sayın fbaun söylemleriniz rahatsız edici. Teknik sebeplerden kaynaklanan bir gecikme olsaydı (yinede glock almaktan vazgeçseydim bile) bu tepkiyi vermezdim. Bildiğim kadarıyla gecikme tamamen Avusturya hükümetinin bizim terörle mücadele politikamıza olan tepkisinden kaynaklanıyor.
Glock kimin hakkıdır sorusunun cevabı sizde değil. Kim alırsa onun hakkıdır. Benim hak edip etmediğime sizin aklınız ermez. Bir önceki mesajınızda uzamasında diye cevap vermeyeceğim yazmıştınız. Mümkünse benim mesajlarıma cevap vermeyin zira söylediklerinizin hiç birinde insanların işine yarar bir bilgi yok.
Şener Şen'in dediği gibi:
"Seni hiç sevmedim sütoğlan- babanıda sevmezdim"
(bu sadece replik-tanımadığım babanızın ellerinden öperim, tanışana kadar her müslümana ve türk vatandaşına saygım sonsuz)

Alıntı

(01-06-2016, 02:37 PM)Yasin ALAN demiş ki: Glock almaya karar vermiş ancak; gerek satınalma belge süresi yüzünden, gerekse stok tükenme yüzünden, sahip olamayan dostların bir çoğunun zamanla, "Keşke" dediğini görüyorum.

Ben olsam MKEK' de yoksa bile, temiz bir ikinci el Glock düşünürdüm.

Saygılarımla.

Yasin bey keşkelerin nedeni acaba aldığı silahı ve alamadığı glock u kullanıp tanıdıktan sonraki değerlendirmemi yoksa ulaşılamayana olan aşkın artması ve ulaşılanın kusurlarının neden olduğu hayal kırıklığımı.
Bunu söylerken bundan dolayıdır demek istemiyorum ama göz ardı edilemez bir gerçek olduğunuda belirtmek isterim.
Kendi tecrübelerimden hareketle, bir ürün alıp beğenmediğimde altenatifini alsaydım böyle olmazdı dediğim, ama alternatifinide kullandıktan sonra aslında alternatifini zihnimde abarttığımı anladığım çok olmuştur.
Şu ana kadar birebir görüştüğüm bir çok polis ve askerin silahlar konusunda çok bilgisinin olmadığını,sadece duyumlardan hareket ettiklerini gördüm. En gerçekçi yorumlar ilgili ürünü kullananlardan (ve özelliklede alternatiflerinide kullanmışsalar) geliyor.
Tabanca konusunda pek bilgim olmadığını, sadece araştırmalarım sonucu edindiğim görüşlerim olduğunu belirterek tecrübesi olanların yorumlarına saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Alıntı

[Resim: ldvmpr.jpg]

Arkadaşlar merhaba... Konu açamadığım ayrıca bu silahla ilgili konu olmadığı için buraya yazmak zorunda kaldım.

Fotoğraftaki silah Steyr S-A1. Bu silaha sahip olan veya bilgisi olan var mı. Sadece MKE vitrininde gördüğüm ve hoşuma giden bir silah. Fakat bu subcompact modeller hakkında duyduğum arızalar sebebi ile biraz tedirgin olduğum modeller. Hali hazırda silah satın alma belgem var. Aslında Coltlar için bekletiyordum ama  böyle tiptop bir silaha da ihtiyacım var. Glock 41 veya 42 düşünüyordum ama bundan sonra gelir mi gelmez mi ancak MKE bilir. Avustury' nın silah amabargosundan sonra bu silahın da gelmesi biraz zor. Hoş da bir silah. Ayrıca malumunuz cepteki kağıt Emniyette durduğu gibi de durmuyor. Big Grin Ne dersiniz sizce almaya değer mi? Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla

Alıntı

Sn. MG1,

Ben çok tecrübeli biri değilim. Bu silahı da ne elime aldım ne de kullandım. Ama hem değerli üstadların yazılarını okuduğumda hem Youtube üzerinde değerlendirme videolarını takip ettiğimde hem de şahsen fikir yürüttüğümde, hemen hemen aynı platformdaki Glock, Walther, HS gibi alternatifler göz önüne alınırsa benim kanaatim bu silaha 3053,92$ çok fazla. Fiyat performans oranı olarak rakiplerinin çok gerisinde. Tabi bu benim kendi fikrim.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
NG1 Doğan Tanka

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi