Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STEYR L-A1: Yeni bir fiyasko mu yoksa markanın geleceği mi?
G17 ve L9A1.

[Resim: K7ooHvBa798.jpg]

Alıntı

Cevap için teşekkürler Sayın Lupus
Ben de videoyu izleyip arkadaşlara M9A1den farkının çelik icra mili olduğunu söylemiştim, fakat gelen silahlarda polimer klavuz mili görünce şaşırmıştım. Üreticilerin değişiklik yapma hakkı olduğunuda bilmiyordum.

Alıntı

Sevgili üyeler çiçeği burnunda bir silah seven olarak sizleri selamlıyorum
Steyr ve Glock arasında karar veremiyorum değerli yorumlarınızla bana karşılaştırma yaparsanaız çok memnun olurum
Teşekkürler

Alıntı

Anlaşılan o ki steyr kullanan yok. Ben glock bekliyorum ama muhtemelen yetişmeyecek. Aklımdaki tabancalardan biride steyr la1. biraz pahalı ama kullanıcı yorumlarını dinleyip- eğer değerse kendimi biraz zorlayıp bu silahıda değerlendirmeye alacağım.

Alıntı

İster istemez aklıma şöyle bir soru geliverdi.Styer'lar MKE'ye en son ne zaman geldi.Ne kadar sıklıkla ithalatı yapılıyor,vitrinde ne kadar süredir bekliyor?
Çok satılıyorsa iyidir demiyorum yanlış anlaşılmasın ama az satılıyorsa bir şey vardır!
Saygılar

Alıntı

Sayın cavdere; Steyr L9A1 modeller internet üzerinden neredeyse glock fiyatına satılmaktadır. Bu silahın piyasası ülkemizde yok. Satılan modellerde PÖH'e ikinci silah olarak satımı yapılan tabancalar. Eğer almayı düşünürseniz nette bulunanlar sizin için daha avantajlı olur. Çünkü PÖH'e verilen silahlarda ek olarak emniyet (çok gerekli olduğunu sanmıyorum ) ve 3. şarjör de var.
Forumda daha önceden Steyr ile Glock karşılaştırması teknik olarak yapılmıştı. Ben teknik özelliklerine girmeden sadece kullanıcı olarak yorum yapabilirim. Ben ikinci silah alımında Steyr ile Glock arasında kalmıştım ve taşımada daha kolay olacağı ve güvenilirlik konusunda Glock'un kendini ispat ettiğini düşündüğüm için tercihimi Glock 19'dan yana kullanmıştım.
Öncelikle siz de kendi beklentilerinizi yazarsanız daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz. Örneğin tabancayı taşıma ruhsatlı mı yoksa bulundurma ruhsatlı mı alacaksınız ? Tabancada aksesuar ve kılıf çeşitliliği sizin için ne kadar önemli?
Çünkü boyut olarak Glock 19 ile Steyr L9A1 arasında çok büyük farklar var. Eğer taşıma ruhsatlı alacaksınız Steyr'ı kesinlikle önermem, çünkü bu silahı kullanan arkadaşlarımın da ebatları sebebiyle sivilde taşımıyor. Aksesuar ve kılıf çeşitliliği konusunda Glock rakipsiz.
Steyr'le sadece 100 atım yapmış biri olarak silahın tetik yumuşaklığı ve nişangahlarının Glock'tan daha iyi olduğunu ve daha iyi grupman yapıldığını söyleyebilirim.Tabiki bu karşılaştırma glock tetiğine alışmadan önceki yaptığım ilk atışlar için geçerli. Tutukluluk konusunda ise iki tabancada da herhangi bir tutukluluk yaşandığına bizzat şahit olmadım. Taktik atışlarda ise Steyr'ın reklamı yapıldığı kadar ikili ve üçlü atışlarda fark yarattığını söyleyemem. Belki bu durum benim için geçerlidir. Son olarak tercihinizi yapmadan önce mutlaka iki tabancayı da elinize alıp incelemenizi hatta mümkünse atış yapmadan karar vermemenizi öneriyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kotucenk
Sayın zemre10. Cevabınız için teşekkür ederim.

Benim de aslında aklımda Glock vardı ama maalesef 5 aydır gelemedi bir türlü. Satın alma belgemin süresi dolmak üzere. Bu nedenle Haziran 15' e kadar bir silah satın alacağım. Alternatiflerim arasında HS9, Walther ve Steyr var. Walther ile ilgili bazı sıkıntılar yaşayan arkadaşların yorumlarını okuyunca soğudum. HS ile Steyr arasında ise 2 kat fiyat farkı var. Atıcılığı severim, okçuluk, havalı tüfek ve normal av tüfeği ile ilgili her fırsatı değerlendiriyorum. Tecrübelerime dayanarak satın aldıktan sonra üründen kaynaklı sapmaların insanın bütün neşesini aldığını gördüm. Bu nedenle ucuz tercih edip sonra keşke demek istemiyorum. Bununla birlikte sırf pahalı diye daha kalitelidir anlayışını da benimsemiyorum. Bu kapsamda tecrübeli arkadaşların yorumlarından hareketle bir karar vermeye çalışıyorum. Gerçi nihai kararı MKEK' de silahları elime alınca vereceğim ama hangi silahları elime alacağıma gitmeden karar vermem lazım. Şu an benim için kritik soru Steyr fiyat farkını hak ediyor mu? Tutukluk yapmama ve grupman performansı benim için çok önemli.
Satın alma belgem MKEK için. Ankara Emniyetinden telefonla sorduğum polis mke den satın alma belgesiyle ikinci el alamazsın demişti. Bu nedenle MKEK' deki seçeneklere bakıyorum.

Alıntı

Eğer satınalma izin süreniz dolmadan Glock17'ye alternatif polimer gövdeli bir silah arıyorsanız MKEdeki CZ P07 Duty de değerlendirin Sayın cavdare.

Lakin ellemek yassah, sadece camekanın dışından bakmak serbest ! Kedi ve ciğer misali Smile

Saygılarımla

Alıntı

(01-06-2016, 01:39 PM)cavdare demiş ki: Sayın zemre10. Cevabınız için teşekkür ederim. Benimde aslında aklımda glock vardı ama maalesef 5 aydır gelemedi bir türlü. Satın alma belgemin süresi dolmak üzere. Bu nedenle haziran 15 e kadar bir silah satın alacağım. Alternatiflerim arasında hs9, walther ve steyr var. Walther?le ilgili bazı sıkıntılar yaşayan arkadaşların yorumlarını okuyunca soğudum. Hs ile steyr arasında ise 2 kat fiyat farkı var. atıcılığı severim, okçuluk, havalı tüfek ve normal av tüfeği ile ilgili her fırsatı değerlendiriyorum. tecrübelerime dayanarak satın aldıktan sonra üründen kaynaklı sapmaların insanın bütün neşesini aldığını gördüm. Bu nedenle ucuz tercih edip sonra keşke demek istemiyorum. Bununla birlikte sırf pahalı diye daha kalitelidir anlayışınıda benimsemiyorum. Bu kapsamda tecrübeli arkadaşların yorumlarından hareketle bir karar vermeye çalışıyorum. Gerçi nihai kararı mke de silahları elime alınca vereceğim ama hangi silahları elime alacağıma gitmeden karar vermem lazım. Şu an benim için kritik soru steyr fiyat farkını hakediyormu. Tutukluk yapmama ve grupman performansı benim için çok önemli.
Satın alma belgem mke için. Ankara emniyetinden telefonla sorduğum polis mke den satın alma belgesiyle ikinci el alamazsın demişti. Bu nedenle mke deki seçeneklere bakıyorum?

Sayın cavdere; Steyr'ın MKE'deki fiyatına baktım 3566 dolar , sayın Lupus Glock için tahmini fiyatın 2300 dolar olacağını yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Eğer sorununuz Steyr'ın Glock'tan 1266 fiyat farkını hak ediyor mu ise benim cevabım kesinlikle hayır. Hatta Steyr'ı olan bazı arkadaşlarım Glock ile takas etmek için uğraşıyorlar. Zaten yurt dışı fiyatlarına bakarsanız aralarında önemli bir fiyat farkının olmadığını net bir şekilde görürsünüz. MKE'nin saçma sapan fiyat politikası yüzünden bu silah yıllardır vitrinde. Önceki senelerde ( Kur 2tl civarıydı) Glock19 2780 dolardan satıldığında da Steyr yine 3500 dolardı. Bu forumda kimsenin 10,000 tl verip Steyr alacağını da sanmıyorum.
Kendim kamu görevlisi olduğum için ruhsat işlerinden anlamam fakat Steyr almada kararlıysanız tekrar silah belgesi almanızı ve ikinci el almanızı tavsiye ederim. Çünkü 7000 tl gibi bir fiyata çok rahat hiç kullanılmamış Steyr'ı elde edebilirsiniz.
Son olarak grupman yapmak sizin için çok önemliyse başka modellere bakmanızı tavsiye ederim. Tutukluluk konusunda ise içiniz bu modeller için rahat olsun. Steyr'ın Türkiye dağıtıcısı MAK savunmanın sahibi beyfendinin videolarını aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.
Videonun altındaki yorumları yeni okuma fırsatım oldu; Steyr ile ilgili silahı elle ilk dolduruşta yavaş davranılması halinda sürgünün 2-3 mm geride kaldığına bende şahit olmuştum bu vesile ile belirtmek istedim.

Alıntı

Sn. Cavdere, Steyr ile yapacağınız grupmanı Glock 17 ile rahat rahat yaparsınız.
Walther konusu konuşuldu,topicte detayları mevcut, haziran sonuna kadar süreniz yetmiyor ise Hs-9 alın.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi