Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STEYR L-A1: Yeni bir fiyasko mu yoksa markanın geleceği mi?
Yivli tüfek markasında kendisini fazlasıyla ıspat etmiş Steyr' ı hiç düşünmeden alırım. Tüfekte sağlamış olduğu kalite ve istikrarı tabancada ne zaman, nasıl sağlar bekleyip görmek lazım.

Saygılar.

Alıntı

(10-04-2014, 11:59 AM)ihtiyar demiş ki: Steyr L9 A1' in, forumda incelemeleri olan M9 A1 modelinden farkı nedir acaba?

1. Sürgü, namlu, nişangah hattı daha uzun.
2. İrca yayı kılavuz mili çelik.
3. Sürgü önünde kavrama deseni var.

Artık hem M9A1,hem de L9A1 modellerinde, sürgü arka kapağının arkasından çıkan, Waltherlere benzer bir namlu fişek yatağında fişek olduğunu gösterir bir uyarı sistemi var...

Saygılar.

Alıntı

Şube şube gezip gösterdikleri silah değilmi bu. ?

Alıntı

bu videoyla ilgili forumdaşlarımızın görüşlerini bekliyorum , herkese saygılar.

Alıntı

Kendini veya yanda çekim yapanı ne zaman vuracak diye bekledim. Vurmadı.

mobil

Alıntı

Sn. yalvali bu kanıya nasıl vardınız , ben videoda olumsuz bir durum görmedim.

Alıntı

Sn absc42 , izlediğim kadarı ile; silahın sürgüsü sürgü geri çekilerek salınıyor, her seferinde sağ el yerleştirilirken sürgü arkaya doğru sıvazlanıyor, sağ el ve işaret parmağı bir ilerde bir geride, namlu atış hattından tehlikeli bir biçimde sağ tarafta çekim yapan arkadaşa doğru çevriliyor, hatta namluda mermi yok sanılarak dolu iken de bu yapılıyor. Bütün bunlar acele bir şekilde vücut sabit değil sürekli sağa sola sallanarak yapılıyor. Şahsen ben tedirginlikle izledim.
Video ile ilgili yorumu siz sorduğunuz için yaptım. Saygılar.

Alıntı

(10-04-2014, 02:33 PM)lupus demiş ki:
(10-04-2014, 11:59 AM)ihtiyar demiş ki: Steyr L9 A1' in, forumda incelemeleri olan M9 A1 modelinden farkı nedir acaba?

1. Sürgü, namlu, nişangah hattı daha uzun.
2. İrca yayı kılavuz mili çelik.
3. Sürgü önünde kavrama deseni var.

Artık hem M9A1,hem de L9A1 modellerinde, sürgü arka kapağının arkasından çıkan, Waltherlere benzer bir namlu fişek yatağında fişek olduğunu gösterir bir uyarı sistemi var...

Saygılar.

Alıntı

Sayın Lupus ,
ÖHDB verilen Steyr L9A1'lerin İcra yayı klavuz mili çelik değil.

Alıntı

Sn.alp3588,

Benim Almanya' da gördüğüm ve atış yaptığım L9A1' lerin hepsinde çelik irca yayı kılavuzu vardı.

Ayrıca aşağıdaki videonun 4:15 sn' de Ali Bey de irca yayı kılavuz milinin çelik olduğunu belirtiyor;

Ancak üreticiler bu tür teknik konularda son kullanıcıya haber vermeden değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutuyor ve kullanıyor. Büyük ihtimalle lansman esnasında çelik olarak üretilen kılavuz daha sonra polimer olarak üretilmeye başlamış.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi