Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKEK' ye yeni Walther modelleri ne zaman gelecek?
Bugün itibariyle beklenen Walther P99AS teslim edildi.Baldız tp9 fiyatına p99 sahibi oldu.Darısı bizim de başımıza.
Bu arada henüz silahını teslim almamış Adalet Bakanlığı mensupları olabilir diye düşündüğümden yer bildirmekte fayda görüyorum. Baldızımın görev yeri Tekirdağ Çorlu.
Saygılarımla

Alıntı

Walther PPQ marka silahımı teslim aldım.Bu kadar kaliteli bir silah geleceğini sanmıyordum.Hakim ve savcılara gelen Sig Sauer marka silahlar Amerikadan getirildiği için Alman işçiliği ve kalitesi konusunda hayal kırıklığı yaşattı.Walrherler ise MKEK Almanya'dan getirdi.Gördüğünüzde ve elinize aldığınızda kendine hayran bırakan bir silah.Mermi namluda sürülü vaziyetteyken hiç bir güvenlik önlemi yok tetiğe bastığınızda patlamaya hazır.Atış imkanımız daha olmadı ama en kısa zamanda burada paylaşırım.Ayrıca icra yayının içindeki kısım demir değil polimer.Neden demir olmadığını da anlamış değilim..

Alıntı

(28-02-2014, 10:23 PM)alleycat demiş ki: .Mermi namluda sürülü vaziyetteyken hiç bir güvenlik önlemi yok tetiğe bastığınızda patlamaya hazır.

Alıntı

(14-02-2014, 03:14 PM)ScuderiaFerrari demiş ki: Bizim içimizde silahını atım yolu dolu vaziyette taşıyacak insan sayısının bir elin parmaklarını geçmeyeceği de düşünülecek olursa, bence bu yanlış bir yönlendirme olmuştur.

Sn.ScuderiaFerrari,

Olaya sadece namlu fişek yatağını doldurarak taşıma yönünden bakarsanız yanılırsınız...NATO protokollerinde ve şartnamelerimizde yapılan düşme testlerinin amacı sadece kılıfta namlu fişek yatağı dolu taşınan silahın emniyet standarlarını test etmek değildir, çatışma esnasında veya sonrasında, panik halinde hareket ederken veya yaralanma gibi durumlarda atıcı silahı düşürdüğünde silahın emniyet standardlarını test etmektir. Bu nedenle düşme testlerinde silah en az üç farklı uç noktasının üzerine düşürülerek emniyet mekanizmaları test edilir. Walther de mutlaka PPQ modelini defalarca test etmiştir, ancak namlu fişek yatağında fişek varken ateşleme sistemi tam ateşleme enerjisine sahip bir tabanca ile ateşleme sistemi tam ateşleme enerjisine sahip olmayan bir tabancayı, bu açıdan müsavi görmek son derece yanlış bir değerlendirmedir.

Almanya' da bir marka ve model, herhangi bir polis teşkilatının ihalesine gireceğinde, o polis teşkilatı kendisi bizzat test yapmaz. Bu iş merkezi federal bir kuruluş tarafından yapılır ve polis teşkilatlarının ihalelerine sadece onaylanmış marka ve modeller girebilir...PPQ ateşleme sisteminden dolayı onaylanmış listede olmayan bir tabancadır...

Ancak şu inkar edilemeyecek bir gerçek, PPQ ' nun tetik sistemi ve tetik çekiş özellikleri, tabancayı sadece hobi, spor ve atış amaçlı olarak, bulundurma ruhsatı ile alacaklar için PPQ' yu en cazip iğne ateşlemeli polimer gövdeli tabancalardan birisi yapmaktadır. Ama ne olursa olsun, tabancayı güvenlik amaçlı ve taşıma ruhsatlı olarak alacaklara benim de kesinlikle uzak durmalarını tavsiye edeceğim modellerden birisidir. Bu amaç için Walther' in halihazırdaki en ideal modelinin, alışılması zor tetik çekiş özelliklerine rağmen P 99 QA olduğunu düşünüyorum...

Saygılar.

Alıntı

Selamlar.

Gelecek modeller arasında PPK olacak mı acaba. Bilgisi olan var mıdır?

Saygılar.

Alıntı

Perşembe günü Mke''ye gittim.Walther marka silahların ne zaman geleceğini sordum.Türkiye'ye geldi, satışı mart ayında başlayacak cevabı aldım.PPK diye sorar sormaz model bilmiyoruz cevabını yapıştırdılar.
Saygılarımla

Alıntı

Teşekkür ederim Sn.Altuğ.

Zaten neyi bildiler ki. Bekleyip göreceğiz anlaşılan.

Saygılar.

Alıntı

Bence bir de Tugra gravüre sorun.

Saygilarimla...

Alıntı

Sn.cos30 daha önce mail yolu ile Tuğra Gravüre PPK gelip gelmeyeceğini sordum ancak bir cevap vermediler. Bende nedense arayıp sormadım daha.

Saygılar.

Alıntı

Liste ilan edildi.Malesef PPK modeli ithal edilmemiş.SP22 ve P22 modelleri varken PPK neden yok anlayamıyorum.
Gerçi SP22 eski sevkiyattan kalanlar da olabilir.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi