Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKEK' ye yeni Walther modelleri ne zaman gelecek?
Kasım sonuna doğru Sig Saure niyetlenmiştim.5000 TL civarıydı.Şimdi olmuş 6000 TL .1000 TL zarar.

Alıntı

(24-01-2014, 12:14 PM)lupus demiş ki: Sn.celcius,

Adalet Bakanlığı personeli için tedarik edilen Waltherler geçen hafta gümrüğe gelmişti...

MKEK' de perakende olarak satılacak 500 adet silahın ise Almanya' da sevkiyat için beklediği söyleniyordu...

Gelecek modellerin arasında P 99 AS, PPQ gibi modeller var...

Saygılar.

Sn lupus cevap için çok teşekkür ederim. Acaba modeller arasında p07 modeli de varmı .
Şimdiden teşekkürler ve saygılar

Alıntı

Sn. Celcius
Temin edilen güncel bilgi doğrultusunda P99AS, PPQ, PPS modellerinin gelmesi beklenmektedir.

Alıntı

Benim tek bildiğim P 99-P 07 modeli var, o da bu;

Smile

Alıntı

Evett tamda buydu işte Big GrinBig Grin
Kusura bakmayın trafikte idim H&K ile karıştırmışım Blush
Saygılarımla

Alıntı

(24-01-2014, 08:38 PM)celcius demiş ki: Kusura bakmayın trafikte idim H&K ile karıştırmışım Blush

Heckler & Koch' un P 07 değil, P 7 modeli var...

Güncel modeller arasında P 07 kodu ile anılan tek model CZ' de P 07 Duty olarak mevcut...

Alıntı

Sn.lupus merhaba
Hk nin kabze emniyetli olan modelini kastetmiştim. Çok hoşuma giden bir model. 2.eli hiç yok hatta kaptırmatörlerde bile yok. Bir ara mke vitrininde uzun süre boy göstermişti. O zaman yaşım tutmadığı için sadece bakmakla yetinmiştim. Tekrar adıma konu açtığınız ve cevap yazdığınız için teşekkürler.
Saygılarımla

Alıntı

PPQ modeli hakkında düşünceleriniz?

Alıntı

(26-01-2014, 01:36 PM)celcius demiş ki: Sn.lupus merhaba
Hk nin kabze emniyetli olan modelini kastetmiştim. Çok hoşuma giden bir model. 2.eli hiç yok hatta kaptırmatörlerde bile yok. Bir ara mke vitrininde uzun süre boy göstermişti. O zaman yaşım tutmadığı için sadece bakmakla yetinmiştim. Tekrar adıma konu açtığınız ve cevap yazdığınız için teşekkürler.
Saygılarımla

Hk P 7 güncel olarak üretilen bir model değil.(Son model 2008'de fabrikadan çıkmış)Dolayısıyla bu modelin sıfır üretimi yok.Ülkemizde ara ara ikinci elde bulunan bir silah.Forumda " bağ makası" olarak aratırsanız daha fazla bilgi edinirsiniz.

Yanlışım olmamasını ümit etmekle birlikte sanırım.Bir dönem görev silahı olarak pek çok birime dağılmış bir silah.(Ülkemizi kast etmiyorum.)Hikayesinin nerededeyse 28 yıllık , üretiminin ise 20 yıllık bir geçmişi olması nedeniyle.Şu an veya ilerleyeden dönemde silahların "surplus" piyasasına düşeceğini tahmin ediyorum.Belki düzgün yasalarla o şekilde ülkeye girdiğini görebilirsiniz.

Aç tavuğun rüyası olsun bu da.

Alıntı

http://www.waltherarms.com/products/hand...uVuzs5ahYw

Sayın silahseverler Walther galiba yeni ppq modelinde şarjör çıkartma mandalında değişikliğe gitmiş.Aklıma şu soru gelmişti ani bir durumda benim gibi acemi olanlar silahı kavrarken buraya dokunup şarjörü düşürebilir mi diye? Acaba böyle şikeyetler var mı bilgisi olan arkadaşlarımız bizi aydınlatabilir mi acaba?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi