Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M1 Garand National Match
Kısa dönem askerliğim bitiminde en çok üzüldüğüm M-1 imi teslim etmekti. Tüfek çatıldığında açık renkli kundağından hemen tanıdığım ve bataryada araştırdığımda tesadüf bir tek bende olan Springfield Arms Company imalatı 30.06 atan bu efsaneyi unutmam mümkün değil.
Amerikalılar,İtalya'ya,Normandiya'ya,Japo Adalarına M-1 le çıktılar.Tarihlerinde en övündükleri 30-30 lever action ve M-1 dir.Bizde de onlarda da M-1 in merasim tüfeği olmasından son derecede keyif alıyorum. Yaşadığım yere yakın bir köy korucusuna M-1 vermişler. Yaylada çay ocağı işletiyordu aldım oynadım sevdim okşadım. Amerikada bu tüfekle savaşmış askerlerin çoğu M-1 ve miğfer edinmiş. Koleksiyon bozan burda bir arkadaşın dediği gibi MKE satarsa yada satan bildiğiniz biri varsa alıcıyım.Bende oğluma bırakırım.

Alıntı

Geçenlerde forumda geçmişti sanırım biri satıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam 25-30 bin civarı bir rakam istemişti.

Alıntı

Maalesef o hissi ben niye hissedemiyorum.Bizim tören mangasının silahı da M1 arada elime alıyorum.Sol kolumda epeyce bir ağırlık yapıyor.Ayakta rahat tartamıyorum.Uzun bir silah benimde boy 1.70.G-3'ü daha rahat tartıp nişan alabiliyorum.

Silahın işlemez hale getirilmiş olması ve çelikcant gibi kromla kaplanmış ama yer yer bu kaplamaların atmış olması da bir neden olabilir.Kasaturaların soba boyası ile boyandığı bilgisini verirsem çok fazla hizmete özel bilgi sızdırmış olurum.Muhtemelen benim askerliğimde bitmez.

Alıntı

Sayın madenci08 2 yıl evvel Ankara ziyaretim esnasında Anıtkabiri ziyaret ettim benimde dikkatimi çekmişti nöbet tutan Askerlerin Tüfekleri krom kaplanmıştı ve çok kötü duruyordu. M1 garand sevdalısı olarak hiç hoşuma gitmedi kromlanmış tüfekler, oyuncak hissi veriyor ilk bakışta.

Alıntı

M1 gördümmü 553631 nolu sılahim gelir aklima.1987-89 yıllarında Mamak muhabere ok eğt mrk kom çvş tlm taburu 2.teknisyen bl 5.tk da.(kasatura nosunu hatırlamıyorum)Şu an satılsa hiç durmam hemen alırım dostlar hatıra babında.Saygıyla.

Alıntı

(31-03-2013, 01:17 PM)CivanBaşkanYUSUFELİ demiş ki: M1 gördümmü 553631 nolu sılahim gelir aklima.1987-89 yıllarında Mamak muhabere ok eğt mrk kom çvş tlm taburu 2.teknisyen bl 5.tk da.(kasatura nosunu hatırlamıyorum)Şu an satılsa hiç durmam hemen alırım dostlar hatıra babında.Saygıyla.

Masaallah bu nasil bir hafiza. Silah nosunu dahi hatirliyorsunuz..
Ben neredeyse askere gittigimi unuttum Smile

Alıntı

Sy kalender inanın tek hatırladığım herhalde o olsa gerek.Başkada bir şey yok.Nasıl olduysa silinmemiş işte sd den.Ha birde parola:direk ti işaret:tokattı.

Alıntı

(28-03-2013, 03:50 PM)Yavuzhan demiş ki: Geçenlerde forumda geçmişti sanırım biri satıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam 25-30 bin civarı bir rakam istemişti.

Alıntı

(01-04-2013, 05:41 PM)Kaptirmator demiş ki:
(28-03-2013, 03:50 PM)Yavuzhan demiş ki: Geçenlerde forumda geçmişti sanırım biri satıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam 25-30 bin civarı bir rakam istemişti.

Herkesin bahsettigi kaptirmator demek sizsiniz Big Grin
Muserref oldum sayin kaptirmator.

Alıntı

Saygılar Sn Kalender.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi