Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M1 Garand National Match
#1
Aşağıda çok ender bulunan bir Garand modelini görüyorsunuz.
Tüfek ABD'deki bir silahsevere aittir.

Gez takımı daha derin uzundur.
Gez ve arpacık '' National Match '' ibarelidir.
Özel olarak ayarlanmış sağdan ve soldan oluklu fişek besleme rampası.
Tetiği de özel olarak ayarlanmış ve işaretlenmiştir.

[Resim: garandgez2nu7.jpg][Resim: garandgez1bi5.jpg]


[Resim: garandarpackof6.jpg]


[Resim: garandfiekyatanv1.jpg]


[Resim: garandtetikgrubuus2.jpg]
 
Alıntı

#2
üstad bu makineyi birazdaha tanıtırmısın....
 
Alıntı

#3
Ağa'm aslında bu bildiğimiz klasik bir M1 Garand.
Ama namlu yiv-seti, fem ağzı taçlaması, fişek besleme yatakları ve fişek yatak toleransları ile, kapak kilit toleransları çok daha hassas olarak üretilen bir tüfek. Gezi ve arpacığı da daga hassas atışlara olanak sağlamak için düzenlenmiş. Standard Garand'lardaki gez yine yuvarlaktır, ancak yaprak gibidir. NM versiyonundaki gezin içinde kalan aralıktan, daha az ışık reflesine maruz kalarak atış yapmak mümkündür. Ayrıca bir çıt 100 yardada 1/4 MOA hassasiyete ayarlıdır. Temel olarak ordu atış takımının ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanmış, gerçekten çok hoş tüfek.
 
Alıntı

#4
M1 benim gerçekten beğendiğim bir tüfek. Hedefi vurması en kolay tüfeklerden biri.
 
Alıntı

#5
Müthiş bir klasik hedef hassasiyeti gerçekten çok başarılı nokta atışlarını çok rahat yapma imkanı veriyor atıcıya M1 klasik ve efsane olarak kalıcak bence...
 
Alıntı

#6
Fakat, Garand özellikle 2. Dünya Savaşındaki kullanıcılarında çok iyi anılar bırakmamış bir tüfek, özellikle mermi bittiğinde kartuşun atılışında çıkan ses hala pek çok veteranın kabuslarını süslediği anlatılır.
 
Alıntı

#7
Alıntı: mermi bittiğinde kartuşun atılışında çıkan ses
Garand'ı isterseniz klips şeklinde olan kartuşu olmadan da doldurabilirsiniz ki, biz çoğunlukla öyle dolduruyorduk. Big Grin . Yoğun atış ve çabuk doldurum gerektirecek durumlarda da sessizlik ihlali gibi bir durumun da pek geçerli olmayacağını düşünüyorum.

Ayrıca o klipsin, son mermiden sonra yatağından fırladığında çıkan '' tınnnn '' sesi ve sonrasında bir yerlere çarpması ile oluşan gürültüden önce meydana gelen, 8 adet 30.06 gürlemesi düşünüldüğünde, bu hikayelerin Red Neck kaynaklı şehir efsanelerinden ibaret olması ihtimali çok yüksektir.
 
Alıntı

#8
Bu silahı gördüm.. Tom Hanks kolleksiyonumdan Saving Private ryan'ı açıyorum arkadaşlar...Dünyayı kurtaran adamdan yada Goldmax'teki ivojimadan mektuplardan iyidir...Smile

Gerçektende güzel tüfek...... o teneke zımbırtısı quick loader vazifesi görüyordu değilmi?
 
Alıntı

#9
Tansiyonu yüksek bir icattır mühimmatı çarptığı kütleye ağır tahribat verir...
 
Alıntı

#10
Alıntı: This rifle is incredible! It was built during a time when they made things to last. This masterpiece was built before my father was born, and will serve my son well in battling future enemies of freedom and democracy if they should so challenge. It's walnut stock beckons you to caress it, and its action is as smooth as if it were made of silk. This isn't just a rifle to lock up in the cabinet and bring out a few times a year to hunt with, this is a genuine treasure that deserves a place on the wall, and a gentle pat of gratitude each night before going to bed.
I fondle this weapon so much I had to give it a girls name!
But all this passion I speak of is simply the technical details of it. I havent even began with the history of it.
I would give a month's salary to know where this rifle has been, and to know the men who carried it into battle. I often sit in the chair and drift back in time, and ponder what this particular weapon could have been through. I dream of how it may have endured the sand and heat at the Kasserine Pass in Tunisia. This rifle may have fought its way up through Sicily and Italy, or maybe across that English Channel and through those French hedgerows in the summer of 1944. It may have frozen in the Ardennes Forest during the Battle of the Bulge, or maybe even witnessed General Patton urinate in Germany's Rhine River as he crossed it, showing the Hunn, (as he called them) what he thought of their natural border.
As I stroke it, I feel the dents in the stock and wonder what caused them. Was it concertina wire somewhere on the Siegfried Line, or was it a tank-trap at Omaha Beach? I wonder if an American GI fell dead over it, or if it spilled Nazi blood.
What I'd give to know its history!
--Sergeant Stacy Foster
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi