Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sorunlu Fişek Üreticileri / Sorunlu fişekler
(19-09-2017, 10:59 AM)gaul demiş ki:
(19-09-2017, 08:45 AM)Sabri demiş ki: Yanılmamışım. Üstteki resimlerde gördüğünüz gibi ne barut standart ne de çekirdek ağırlıkları eşit. Barut hakkında 0,07 mg farklılık var. Büyük olasılıkla fabrikada barut volümetrik olarak dolduruluyor. 

Sayın Sabri,

Türk, italyan, amerikan vs. fark etmeksizin barutu volümetrik değil de tartarak dolum yapan bir fişek markası ben bilmiyorum. Daha doğrusu tartarak dolum yapan entegre üretim hattı bilmiyorum, var olduğunu gösterirseniz gerçekten yeni birşey daha öğrenmiş olurum. Muhakkak ki hata payı daha düşük/yüksek üretim hatları vardır ancak ithal iyi bilinen markaların premium serilerinde bile +/- 0.05gr düzeyinde barut hakkı farklılığı görmek mümkün. Zaten bu yüzden, eğer ideal bileşenleri tedarik edebiliyorsanız en iyisinin kendi fişeğinizi doldurmanız olduğunu hep savunmuşumdur.

"Üretim hattı"nda volumetrik dolgu yapıldığını garanti ederim.

Bazı yerli üreticilerde bildiğiniz TEYZELER ellerinde ölçek, barut kutusunu kaşıklayıp fişek içine dolduruyorlar. 

İnanmadınız değil mi? Siz yine inanmayın... 

Zaten sorun mavi hapı mı, kırmızı hapı mı seçeceğiniz...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
kazanci, gunman, lupus, Murphy, gaul
Bu iş nasıl yapılıyor diye araştırırken denk geldiğim bir videoda takılı kalmışım. Ne de olsa milli sporlarımızdan birisi çalışan makine izlemek... 4:20'den sonra örnekler kontrol ediliyor:

Saygılarımla

Alıntı
22 üye teşekkür etti:
S@riyerli, kaan han, sirflayer, harun, maxx126, Sabri, lupus, Yasin06, tirendaz, Xlll, pasa_7676, Karagoz, binajwaad, 1905sss, mert.ozen, husrev, sem, alone61, xeorx, tsuba, blueokkes, kepenek50
(20-09-2017, 07:41 PM)lenduha demiş ki: Ne de olsa milli sporlarımızdan birisi çalışan makine izlemek... 

Konuya turp suyu sıkmak olacak ama... Bu cümlede KOPTUM!

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
(20-09-2017, 09:40 PM)lupus demiş ki:
(20-09-2017, 07:41 PM)lenduha demiş ki: Ne de olsa milli sporlarımızdan birisi çalışan makine izlemek... 

Sn. Lupus hocam 12 cal. 76 mm. de şevrotin olarak ithal kalitesinde tavsiye edebileceğiniz bir yerli veya ithal olmasına rağmen çok pahalı olmayan bu iyidir diyebileceğiniz bir fişek markasını bana tavsiye edermisiniz ? 28 gr. ile 56 gr. arası olması gerek.. Biraz tuhaf bir soru sordum ise kusura bakmayın.

Alıntı

(29-10-2017, 03:20 AM)Luger61 demiş ki:
(20-09-2017, 09:40 PM)lupus demiş ki:

Sn. Lupus hocam 12 cal. 76 mm. de şevrotin olarak ithal kalitesinde tavsiye edebileceğiniz bir yerli veya ithal olmasına rağmen çok pahalı olmayan bu iyidir diyebileceğiniz bir fişek markasını bana tavsiye edermisiniz ? 28 gr. ile 56 gr. arası olması gerek.. Biraz tuhaf bir soru sordum ise kusura bakmayın.
Kendi namıma bunu tavsiye ederim:

http://merkezav.com/shop/fisekler/kursun...ttin-fisek

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, kaan han
(29-10-2017, 03:20 AM)Luger61 demiş ki:  şevrotin olarak ithal kalitesinde tavsiye edebileceğiniz bir yerli veya ithal olmasına rağmen çok pahalı olmayan bu iyidir diyebileceğiniz bir fişek markasını bana tavsiye edermisiniz ? 28 gr. ile 56 gr. arası olması gerek.. Biraz tuhaf bir soru sordum ise kusura bakmayın.

Sayın Luger61

Soruyu üstada sormuşsunuz ama, bizim tecrübemiz yabancı da Remington 00 şevrotin, yerli de Sterling Long range 00 şevrotin diyor.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid343211

Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
lupus, 1905sss, Alphawolf, gaul

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi