Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sorunlu Fişek Üreticileri / Sorunlu fişekler
Sn Ahmet Özalp,

İlk barut csb1 , ikinci barut d20 gibi. Kapsül ise fiocchilerde dışı parlak metal rengi oluyor. Bu resimde görüldüğü kadarıyla bakırımsı dış renk ve beyaz ecza belirttiğiniz uee maxam gibi. Daha önce bana söylendiği gibi barutun resmini beyaz bir kağıt üzerinde çekerseniz anlamak kolaylaşır. Bu arada bu double action vs diye satılan fişekler hep özkara'nın çift etkili tek kurşununu kullanıyorlar. Kendi tapası aslında beyaz renkli ve epey sıkı, ciddi anlamda çekiştirmeden çıkmıyor. Bu kurşunla (kendi beyaz tapası ile) yaptığım dolumlarda cidden iyi isabet kaydettim. Bu yeşil tapayı üretici ayrı almış vs olabilir.

Aslında yaptığınız inceleme bu konuya uygun gibi:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=13805

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, lupus
(03-06-2017, 10:48 PM)Sabri demiş ki:
(03-06-2017, 09:46 PM)aseyhan demiş ki: İki ay kadar önce o esnada başka fişek bulamadığımdan bir koli sterling tek kurşun almıştım. 

Sayın aseyhan,

Bunca söyleneden sonra yerde bedava bulsam almam.

Saygılar

Sn.Sabri,

"kargo fişek taşımıyor" sorunsalının sonucu. Ya bunu alacaktım ya atışa gidemeyecektim Smile
Tercih kolay oldu.

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, Sabri, lupus
(04-06-2017, 07:08 AM)aseyhan demiş ki: Sn Ahmet Özalp,

İlk barut csb1 , ikinci barut d20 gibi. Kapsül ise fiocchilerde dışı parlak metal rengi oluyor. Bu resimde görüldüğü kadarıyla bakırımsı dış renk ve beyaz ecza belirttiğiniz uee maxam gibi. Daha önce bana söylendiği gibi barutun resmini beyaz bir kağıt üzerinde çekerseniz anlamak kolaylaşır. Bu arada bu double action vs diye satılan fişekler hep özkara'nın çift etkili tek kurşununu kullanıyorlar. Kendi tapası aslında beyaz renkli ve epey sıkı, ciddi anlamda çekiştirmeden çıkmıyor.  Bu kurşunla (kendi beyaz tapası ile) yaptığım dolumlarda cidden iyi isabet kaydettim. Bu yeşil tapayı üretici ayrı almış vs olabilir.

Aslında yaptığınız inceleme bu konuya uygun gibi:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=13805

Saygılarımla.

Sayın Aseyhan,
Barut'ları saklamıştım, D-20 ile beraber resimlerini ekledim.
2'side farklı ve D-20 olmadıkları belli. (D-20'yi iyice tanıdım.Smile
[Resim: 18902344_10155351724493659_2023090048_n_1.jpg]

Tek Kurşun Veri bankası formatını gördüm. Aynı formatta yapacağım incelemeleri paylaşarak katkıda bulunmayı ümit ediyorum.
Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
aseyhan, Sabri
[Resim: 14983641861_9e9d0629ea_o.png]

image hosting

Ortadaki csb 0, baştaki csb 1 olabilir gibi.
Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, Sabri
[Resim: IMG_4880.jpg]

Bugün YAF slug, JET slug ve YAF Speedy Slug kullanarak atışlar yaptım, bir daha tek kurşun olarak iki markayı da tercih etmem büyük ihtimal. Namlunun yaklaşık 20-25 cm bir bölümünde resmen kirden ikinci bir kaplama oluşmuş, baya bir uğraşmama rağmen hala tam temizleyemedim. Şimdi eve döndüm biraz dinlenip tekrardan temizleyeceğim. Daha önce hiç bu kadar uğraştığım olmadı.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tsuba, hevesliamator

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi