Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sorunlu Fişek Üreticileri / Sorunlu fişekler
Merhabalar, ben de kullanıp memnun kalmadığım fişeklerden bahsetmek istiyorum

YAF 30 gram BIOR tapa 8 numara: Namluda tapa sıkıştırdı (muhtemelen), 2. atışta namlu şişti.

Özkursan 29 gram standart tek kurşun: Aynı kutudan bir fişek normal patlarken bir diğeri top gibi patlıyor, katır gibi tepiyor. Çok dengesiz bir fişek.

Zuber Extra Palla (çift tesirli) tek kurşun: Yere 45 derece açıyla attığım kurşun tahminen 70-80 metre gittikten sonra yere düştü. Kutunun kalanını arkadaşıma verdim direkt.

Bunun dışında memnun kaldığım yerli fişekleri de yazayım:
MECA 30 gram BIOR tapa fişek gerçekten çok kaliteli, 10 numara saçmasıyla tahminen 40 metreden leş kargasını cansız düşürdüm. Tavsiye ettiğim herkes de memnun kaldı. Keklik avında kullandığım RC S4 ve RC SIPE yerine bu fişeği kullanacağım bu sezon.

Alıntı

Yaf Spedy Slug 70 m den sonra balans sorunu yaşayıp takla atmaya başlıyor. hedefe dik gireceğine yana yakın çapraz girişler yapıyor.
Ama hedefi buluyor. 140 m. mesafeden yaklaşık 40 derecelik açıyla yukarı yaptığım atışta bile sağa sola çekme yapmadı sadece alt vuruyor.
Diğer kurşunları ise denemeye gerek bulmuyorum. Zuber'in tek kurşunu ham madde olarak ne olduğu bile belli değil. Yerli en kötü tek kurşun : Zuber , Zuber , Zuber .
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Sterling..

Zuber atış fişeği aldım geçen gün, tek kurşun atıyorum sandım. Lakin Sterling i tahtından oynatabilecek kadar kötü değil..

Saygılar

Alıntı

Sn. turkmenoglu trap fişeği'mi attınız , atış fişeği derken?
Sterling kurşunlar da Zuber gibi gereksiz sert patlıyor.

Zuberin saçmaları ( nüve olarak ) beş para etmez. Şekilsiz şekilsiz dökülmüş.
Hepsi bilye gibi olacağına ya yeşil mercimek gibi yada yere düşen damla şeklinde.

Yaf saçmalarında bir koli fişekte 1 adet hatalı saçma tanesi buldum o da bir yere sıkışmış kesilmiş.

Saygılar.

Alıntı

Evet trap fişeği;

Söz konusu iki marka, remington 870 maverick 88 gibi tüfeklere bile tutukluk yaptırtmayı başarırlar Smile

Alıntı

(05-06-2014, 11:09 PM)kaan han demiş ki: Sn. turkmenoglu trap fişeği'mi attınız , atış fişeği derken?

Hepsi bilye gibi olacağına ya yeşil mercimek gibi yada yere düşen damla şeklinde.

Yaf saçmalarında bir koli fişekte 1 adet hatalı saçma tanesi buldum o da bir yere sıkışmış kesilmiş.

Saygılar.
1Sayın Kaanhan,
1 koli fişeği kesip teker teker bütün saçmaları incelediniz mi?
Silah tutkusu bu olsa gerek.
Tebrikler.

Alıntı

(05-06-2014, 11:09 PM)kaan han demiş ki: Sn. turkmenoglu trap fişeği'mi attınız , atış fişeği derken?

Saygılar.

sn. kaan han,
Aşağıda linkini verdiğim forumu inceleyince Yaf marka fişeklerin de saçma düzgünlüğü konusunda çok güvenilir olmadığını anlaşılıyor. Saygılar.

http://avlak.com/forum/av-ve-aticilik-fi...celenmesi/

Alıntı

[Resim: yafspeddy.jpg]

Yaf'ın speddy sluglerinin kaç gram olduğunu bilen var mı.
Fotoğraftaki kutudan alıyorum kutuda 32 gram yazıyor fişeklerin üstünde 29 gram yazısı var.
Ayriyetten yaf ın beyaz kovanlı 11/0 yazan şevrotin fişeklerinden tek kurşun çıkıyor.

[Resim: 6352655domuz-kursunlari-yaf-slug-gold-12...kursun.jpg]

Alıntı

Yaf speedy kurşunları 29 gr. ağırlığa sahiptir.
Şevrotin mi kurşun'mu diye bir karışıklık var ise : Aldığınız paketi açıp bakın öyle alın.
Saygılar.

Alıntı

29 gr.

Yeni tip kutularda (bana söylenen) basım hatasından dolayı 32 gr yazıyormuş.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi