Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sorunlu Fişek Üreticileri / Sorunlu fişekler
[Resim: 20171119_215025.jpg]

[Resim: 20171119_214758.jpg]

İğneyi söktüm herhangi bir anormallik gözükmüyor,temizleyip yağlayıp tekrar topladım.

Haftaya başka marka fişeklerin ateşlenmiş kapsüllerininde fotolarını paylaşacağım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
(19-11-2017, 08:09 PM)ymhfzr demiş ki: Kutusu Bps fişeğin arkasında Fiocchi yazıyor.

BPS fişekler çok muhterem yerli bir firmanın ürettiği fişekler. B&P Pellagri ile yakından uzaktan alakası yok. Adidas ile Adidos arasındaki fark.

Sahip olduğum deneyimi aktaracak olursam; mekanizma tam kitlenmiyor sebebi kovandaki "rim (kafa)" dan dolayı. Fiocchi'nin (orjinal mi yoksa dip kalitemi bilinmez) "rim" leri kalın olduğu için bazı tüfeklerde ateşleme yapmıyor. Kendi pompalı tüfeğim ile forumdan Sn. gunman abimizle bizi dağın başında çok uğraştırmıştı.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
lupus, Yasin06, Alphawolf, ymhfzr, 1905sss, tirendaz
BPS yerli üretim..Balıkesir patlayıcı sanayi..Fuarda bi ara mavi ekose gömlekli yetkili ile sohbet etme imkanımız olmuştu..Tecna barut kullanacaklarını belirtmişlerdi..32 gr keçe tapasını almıştım..Ancak kestiğim fişekteki barut tecna değildi..Nobel c7 tarzı idi..Tapa yi beğenmedim.Kapsül,saçma ve en önemlisi dağılımı geri dönütlerini bende merak ediyorum..

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ruhsuz, 1905sss
BPS, Yavaşça sülalesinin diğer üyeleri ve Sarsılmaz ortaklığıdır. Komando gibi, bu ekip de meşhur av bayisidir. Neden Balıkesir gibi şehirden üç büyük bayi çıktığını merak etmiştim. Hepsi usta-çırak veya aynı işi yapan birbirinden ayrılmış aile üyeleri olduğunu öğrendim.

Kullanılan barut genelde Nobel (sayın rainman'ın tespiti doğrudur). Ya Nobel'den ya da Nobel'in alt yüklenicisi firmadan aynı barutu alıyorlar.

Kovanlar iki tip: Altında Fiocchi yazanlar gerçek Fiocchi, kalite ayrımı var mı bilmiyorum. Ama sonuçta Fiocchi zaten matah bir üretici değil. Ek olarak farklı bir İtalyan üreticiden de alım yapıyorlar, bu fişeklerin altında BPS yazıyor. Hangi kovan daha iyi bilgim yok.

Tapalar çoğunlukla yerli üretim. Aynı şekilde slug, şevrotin ve saçmalar da yerli üreticilerden sağlanıyor. 

Tüm makina parkı İtalyan. .410 üretimleri tam otomatik değil. Diğer kalibreleri üreten makinalar tam otomatik; ustaları deneyimli ancak %100 kalite kontrol sistemleri yok, aradan gelişigüzel seçerek kontrol yapılıyor. İyi makinanın iyi fişek üreteceği varsıyımı üzerine kurulu bir sistem.

Alıntı
22 üye teşekkür etti:
Ruhsuz, madenci08, husrev, sem, lupus, Xlll, 1905sss, SSSalih, lenduha, wubıh, ilbay, Kara45, xf7er, rainman, xeorx, asuspc, tirendaz, AteşErim, kut4, heisenberg, Tonyukuk ÖTUKEN, alpago
Değerli Forumdaşlarım,

YAF Sarsılmaz'a geçtiği için mi, yoksa gelen yoğun eleştiriler kaale alındığı için mi bilmiyorum. Son aldığım YAF Speedy Slug'larda artık adi Maxam kartuş kullanılmadığını, daha sağlam (mükerrer doluma da uygun) kartuş kullanıldığını, artık yırtılma sorunu yaşanmadığını gözledim.

[Resim: Ekran_Resmi_2018_01_06_21_40_13.png]

Soldaki resimde görülenler eski ve sorunlu kartuşlar, sağdaki resim en son kullandığım YAF speedy slug kartuşları.

Saygılarımla

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Yasin06, demirci57, kuzeybuzulu, tirendaz, PersonalDefence, alpago, Rockatansky, yyildiz, Gravis_Pro, sem, xeorx, lenduha, kepenek50

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi