Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sorunlu Fişek Üreticileri / Sorunlu fişekler
Sterling ve Zuber bedava bulsam almıyorum.

Birde Yaf ı deneyin ama kulağınızda kulaklık ve hedef arkasında canlı olmasın.
Çok farklı olacağının garantisini ben veriyorum!

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Alphawolf, mfarukarikan
Bunlar hep beni mi buluyor Smile Mayıs 2015 ten bugüne çoğu tek kurşun 2500 kadar fişek attım. Meca şevrotinle az daha ka-boom yaşayacaktım. Şimdi de BPS slug ile tam tersi deneyimi de yaşamış oldum.

Yeni aldığım winchester sxp ile bugün ilk denemelerini yaparken bir adet Bps slug arıza verdi. Çok zayıf bir patlama ile namludan bolca duman çıktı. Bir iki dakika geç patlama ihtimaline karşı atış hattında ucundan duman sızan namlu ile gergin şekilde bekledikten sonra fişeği tahliye ettim. Namluyu söktüğümde ise içerisi yarı yanmış / yanmamış barut doluydu. Tek kurşun namluyu terketmişti. Bu kadar zayıf bir patlamayla kurşunun çıkmış olmasına da şaşırdım.

Barutun yarım yamalak yanması nemlenme ile alakalı olabileceğini düşündürdü ama kapsülden de olabilir mi bu durum? Bps gördüğüm kadarıyla fiocchi kovan ile cheddite kapsül kullanıyor.

100 adet kadar attım son haftalarda bu bps sluglardan ve genel anlamı ile az sıvandığından özellikle memnundum bu olaya kadar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tsuba, demirci57, tirendaz, TULPARR
Herkese günaydın;
Konuyu okuduğumda bir çok kovan kopma vakası gördüm(Neredeyse rutin olmuş bazı markalarda) Bunun sebebinin fazla barut hakkı, kovan kalitesinin yanında magnum fişek yatakları ile de ilgisi olabileceğini düşünüyorum. Fırsat bulduğumda magnum yataklı ve standart yataklı tüfekler ile deneyeceğim.

Alıntı

Şu sıra bayilerde bol bulunan yeni çıkan tek kurşunlar Mesco standart ve gualandi sluglar.
Standartların isabeti pek iyi değil. Gualandileri isabetli ancak 100 kadar atışta pompalıyı (winchester sxp) 3 kez, yarı otomatiği (armsan rs a2) 5 kez tahliye problemi yaşattı. Kovanlar paramparça...

Tesadüfen standart slug kutusu yanında çekmişim parçalanan kovanlar Mesco Gualandi Slug.

[Resim: IMG_2513.jpg]

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
heisenberg, cnrabt, sem, rainman, fuat_61, fbalun, lupus, Kara45, 1905sss, şekerlioğlu, demasoni, Yasin06, xeorx, TULPARR, XXAHMETXX, tsuba, sbs
Selamlar,
Yaklaşık altı yıl av malzemeleri satışı yaptım. Türkiye geneli turlara çıkıp ürün satışında bulundum. Yerli fişekler gerçekten oldukça sorunlu benim dönemimde piyasanın kaliteli fişeklerinden olan bazı markalar şuan anladığım kadarıyla kaliteyi ve stabil mermi üretmeyi baya düşürmüşler. Özellikle av malzemeleri üreticileri merdiven altı üretim ve pazarlama anlayışından çıkmalılar. Nasıl bir telefon şebeke servisinde ikna ve şikayet birimi varsa bence bu firmalarında böyle birimleri olmalı. Kendi tasarlayıp ürettikleri ürüne sadece kendileri ikna oluyorlar. Üreten mutlu, ara toptancı mutlu, perakende satıcıda mutlu fakat kullanıcılar yıllardır mağdur oluyorlar. Yıl olmuş iki bin on yedi hala aynı şikayetler hala aynı şekilde üretim yapan fabrika sahipleri. Umarım bu gidişat değiştirilir.
Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, bilhan, tsuba
SN KAAN HAN FISEK KOLLEKSIYONUNUZ 10 NUMARA TEBRIKLER

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi