Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabanca Mühimmatı "Mermi Yolu" Tablosu
Bugün denediğim uzak mesafe atışımda, 9mm parabellum fişekli Yavuz16 Compact ile 290 metre mesaeden hedefin 1 metre sağına ve 1 metre üzerine nişan alındığında hedefi vurduğunu tecrübe ettik.

Alıntı

290 metre???
Masallah Smile hedefin boyutu ne kadardi acaba?
Saygilar.

Alıntı

Hedef 3mt x 3mt olmalıki ancak bir şekilde vurulabilsin, bende hedefin kağıt mı? Ya da ahşap türü birşey mi merak ettim ? Saygılar..

Alıntı

Sn. Ozkanx7,
Bugun .45 ACP'lerin ust vurmasini Sn. Ustad aciklamis. Yirmibes metre mesafeden, 10 cm'ye yakin bir yuksek isabet vardi.
Saygilar.
(09-12-2008, 02:08 AM)lupus demiş ki: ...kullandığımız silah bir arkadaşa ait olan SIGSauer P220 idi.
230 gr S&B ile atış yaparken 15 m de yaklaşık olarak nişan / POA ve vuruş / POI noktaları birbirine çok yakın iken, 25 m de bizim performansımıza da bağlı olarak yaklaşık 3-5 cm fark meydana geliyordu.

Silahın kutusundan çıkan hedef kağıdına da baktığımızda, silahın 15 m de sıfırlandığını gördük. Müteakip 25 m atışlarımızı saat altı hizasına nişan alarak yaptığımızda ise, atışlar orta noktada toplanmaya başladı. Müteakiben yurt dışındaki sitelerde de biraz araştırma yapınca, P220'lerin de 25'e değil, 15 m ye sıfırlandığını öğrendim...

Alıntı

(02-08-2012, 03:57 AM)ozkanx7 demiş ki: Hedef 3mt x 3mt olmalıki ancak bir şekilde vurulabilsin, bende hedefin kağıt mı? Ya da ahşap türü birşey mi merak ettim ? Saygılar..

Hedef 50cmx50cm ebadında bir sunta parçasıydı, yanımda bulunan kişinin dürbün ile yönlendirmesi ile topraktan çıkan tozdan faydalanarak vuruşları 3 mermide hedefe taşıdım, hedef uzaklığı lazer mesafe ölçme aleti ile ölçülmüştür. net 291m'dir
Yavuz16 dan beklenmeyecek bir performans ama cidden iş görüyor. Thumbs Up

Alıntı

(09-12-2008, 12:41 AM).357 demiş ki: 9mm Luger (124 at 1100) .145 +2.1" +3.0" -1.7" 106

Naçizane bir sorum olacak, yukarıdaki değerler bir çok farklı silah ve mühimmat ile elde edilmiş değerlerin ortalaması mıdır yoksa her kategori için tek model ile mi elde edilen verilerdir?

Not: Bu arada konunun üzerinden bayağı bir süre geçmiş, şimdi fark ettim.

Alıntı

Bu adam gerçekten sinirimi bozmaya başladı. Jery amca 1000 yard dan, 9 mm revolver ile balonu vurdu. Yuh diyorum, pes diyorum. 9 mm nin mezli konusunda fikir vermiş oldu.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi