Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afet Savaş Gibi Durumlarda Hayatta Kalma Eğitimi
Sn.Forum üyeleri, içinde yaşadığımız çağın her türlü musibete gebe olduğuna inanan bir birey olarak afet,savaş veya bunun gibi durumlarda hayatta kalmayı öğrenmek amacıyla eğitim almak istiyorum.

Bir kaç yabancı belgeselde izlemiştim insanlara bir süre doğada hayatta kalma dersleri verip daha sonra doğada yalnız bırakıyorlar ve başlarının çaresine bakmalarını istiyorlardı, ailemle beraber bu tarz eğitimler alabileceğim bir kurs yada kurum kuruluş var mıdır?

Kuzenim bir kaç sene önce bir izci kulubüne gitmişti fakat 1 aylık eğitimden sonra işin sadece teorisinin öğretildiğini söyleyip pratikte bir şey göstermediklerinden yakınmıştı.

Meramım doğada hayatta kalmayı, afet, savaş, yada başka nedenlerden dolayı evlerimizi terketmek durumunda kaldığımızda yapmam gerekenleri öğrenmek.

Yıllardır kamp kuran birisi olarak hala bu konuda çok cahil olduğumu düşünüyorum eğer bir gün gelir modern kamp aletlerimiz olmadan ortada kalırsak ne yapmam gerektiğini ailemi nasıl korumam nasıl muhafaza etmem gerektiğini bilmek istiyorum.İnternet yada diğer kaynaklar bir yere kadar yeterli oluyor fakat bizzat tecrübe etmenin gerçekten işe yarayacağını düşünüyorum.

Konuyu epey dağıttım tüm üyelerimizin yardım görüş ve eleştirilerini bekliyorum.

Saygılar

Alıntı

Serdar kılıç çocuklar için aradığınız tür bir kurs düzenliyor.
Tüm ailenin katıldığı bir kurs için belki yol gösterebilirler.
http://campwolftrack.com/
Saygılar.

Alıntı

Sn.Tej06, hangi ildesiniz acaba?

Alıntı

Forumumuzda bu konuyla ilgili çok bilgili ve tecrübeli dostlarımız var. Şöyle okullar kapandıktan sonra tatil planlarına katılacak tatillli eğitimli 5-7 günlük bir etkinlik yapmaya ne dersiniz? Bol kas çalıştıracak Boot-Camp eziyetleri de benden olur Wink
Motorcular beceriyor, silahseverler neden yapamasın Wink

Alıntı

Sn.orhancengizk Ankara'da yaşıyorum.

Alıntı

Sn.Alperka neden olmasın oldukça da güzel olur.

Alıntı

(06-01-2014, 10:40 AM)tej06 demiş ki: Sn.orhancengizk Ankara'da yaşıyorum.

Bu konuda İzmirde benim bildiğim en az 3 farklı arkadaş grubu var, aslında haftalık değil ama benim için 2 günlük bir organizasyon yapıp bu gruptaki arkadaşlar ile organize olarak sanal bir olağan üstü hal tatbikatı ve 2 günlük bir deneyim yaşamak güzel olur... Alperka bu konuda organizatör olsun diyenler el kaldırsın (Alper ihale sana kaldı) Big GrinBig GrinBig Grin

Alıntı

(06-01-2014, 02:14 AM)Alperka demiş ki: Forumumuzda bu konuyla ilgili çok bilgili ve tecrübeli dostlarımız var. Şöyle okullar kapandıktan sonra tatil planlarına katılacak tatillli eğitimli 5-7 günlük bir etkinlik yapmaya ne dersiniz? Bol kas çalıştıracak Boot-Camp eziyetleri de benden olur Wink

Çok güzel bir fikir....

Alıntı

Çok güzel fikir.
Kısa bir programa katılabilirim izin verirseniz.

Alıntı

(06-01-2014, 02:14 AM)Alperka demiş ki: Forumumuzda bu konuyla ilgili çok bilgili ve tecrübeli dostlarımız var. Şöyle okullar kapandıktan sonra tatil planlarına katılacak tatillli eğitimli 5-7 günlük bir etkinlik yapmaya ne dersiniz? Bol kas çalıştıracak Boot-Camp eziyetleri de benden olur Wink

Yaz geldi, yağmurlarda bitti gibi, hatırlatayım dedim Wink

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi