Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brevettata 22 Cal
Bu tabancaya Beretta üzerine araştırmalar yaparken tesadüf denk geldim. Sonrasında paylaşmak istedim.

[Resim: lg0000004182_A_1295497821.jpg]

Ülkemizde satışta olanları mevcut ve satış rakamları son derece cazip Smile Serbest piyasa koşulları gereği 10.000 TL - 500 TL arasında değişiyor...

http://www.silahilanlari.com/detail.php?id=1400
http://www.silahilanlari.com/detail.php?id=921
http:// Silahmerkezi /ayrinti.asp?ayrinti=2615

Tabanca "Starting pistol" olarak tanımlanıyor. Yani müsabakaları başlatan bir nevi ses tabancası. 22 cal. ses mermileri aşağıdaki gibi. Lakin bazı modellerinin namlularında yiv-setler var. Acaba 22 lr mermi mi atıyorlar emin olamadım. Bu oyuncağı görmüş ya da hakkında bilgisi olanların yorumlarını rica ederim.

[Resim: gundog_2268_175506561]
[Resim: A87-307.jpg]

Markanın kısa 22 atan tabancaları mevcut

[Resim: dsc05061.jpg_thumbnail1.jpg]

Alıntı

(25-12-2013, 11:01 PM)Borz demiş ki: [Resim: lg0000004182_A_1295497821.jpg]

Bu oyuncağı görmüş ya da hakkında bilgisi olanların yorumlarını rica ederim.

Sn.Borz, beni 30-35 yıl öncesine götürdüğünüz için teşekkür ederim.

Bu oyuncak benim ağabeyimden hediye mükerrer atışlı ilk tabancam idi. 1977 - 1980 yılları arasında kullandım. Hatta 12 Eylül 1980 günü bile üzerimde taşıyordum.Rolleyes

Gövdesi silindiri de dahil olmak üzere alüminyum dökümden imal edilmiş, siyah boyalı, namlusu kapalı, ses mermisi atabilen oyuncak bir tabancaydı. Silindiri Smith&wesson'ların aksine saat yönüne dönerdi. Silindiri döndüren tırnak kırılınca bir arkadaşıma vermiştim. (Satılık ilanlarındaki fiyatını görünce keşke saklasaydım diyorum.Angry)

Fiyat konusuna gelince ağabeyim 1977 yılında Ankara Anafartalar Çarşısından 100 liraya aldığını söylemişti.

İlk göz ağrımdı. Bendeki revolver tutkusunun sebebi de Brevettata'dır.
Bunlar da mühimmatı. Yanlış hatırlamıyorsam kutusu 5 lira civarında idi.
[Resim: gundog_2268_175506561]

Alıntı

Yiv set olanlar Flober tipi muhimmat atanlar olabilirmi?

[Resim: _________________4e44f52e74c93.jpg]
[Resim: _________________51e91b7d3fe14_300x300.jpg]

Alıntı

1966 senesinde 75 liraya almıştım.
6 mm ses kapsülü ile çalışıyordu.
O donemlerde tornacılar bile 100 lira karşılığında toplardaki delikleri genişletip, bir de namlu çakıp 22 kalibreye çevriyorlardı.
.22 short ve .22 lr mermiler 50 kuruşa işporta tezgahlarında bile satılıyordu.
70 lerde ise Sarsılmaz 22 Beretta tabancaları ruhsata gerek kalmadan faturalı olarak vitrinde satıyordu.
Asgari ücret 300 lira idi.
Benim maaşım ise biraz üstü.
Yeterli param olmadığından alamamıştım.
Hey gidi günler hey.
Osman

Alıntı

Nereden nereye gelmiş memleket...

Rahmetli S. Alikozanoğlu da, şimdiki adliyeden tren garına gelirken yolda ördek vurduklarını anlatmıştı, eski avcılar lokalinin yolunda...

Alıntı

''Assassins '' filminden sonra 22 kalibreye karşı algı baya değişti Smile

Alıntı

Sn. exorcist' in verdiği videonun bitişinde önerilen videolar var, parlak beyaz renkli silahın olduğu videoya bakmanızı istiyorum, adamın yaptığı ilk atışta silah ateşlendikten 0,5 saniye gibi bir zamanda hedefe ulaşıyor çekirdek.

Demek istediğim şu, bu kadar düşük enerjili bir tabanca için uğraştığınıza-ve eğer ruhsata gerek yoksa-risk aldığınıza değmez...

Saygılarımla.

Alıntı

(30-12-2013, 11:35 AM)ORTAÇ demiş ki: 1966 senesinde 75 liraya almıştım.
6 mm ses kapsülü ile çalışıyordu.
O donemlerde tornacılar bile 100 lira karşılığında toplardaki delikleri genişletip, bir de namlu çakıp 22 kalibreye çevriyorlardı.
.22 short ve .22 lr mermiler 50 kuruşa işporta tezgahlarında bile satılıyordu.
70 lerde ise Sarsılmaz 22 Beretta tabancaları ruhsata gerek kalmadan faturalı olarak vitrinde satıyordu.
Asgari ücret 300 lira idi.
Benim maaşım ise biraz üstü.
Yeterli param olmadığından alamamıştım.
Hey gidi günler hey.
Osman

Sn. Ortac yasimiz elvermediginden bilemiyoruz. O zamanlar tum kalibre tabancalar ruhsata gerek kalmadan alinip, satiliyordu? Bize biraz daha o gunlerden bahseder misiniz lutfen Smile

Alıntı

Ben bile o kadar yaşlı değilim. Smile
Saygılar.
Osman

Alıntı

Bu arada brevettata bir marka değil, italyancada patentli, tescilli anlamına geliyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi