Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hickok45 Tisaş 1911 incelemesi
Alıntı:
(13-12-2013, 06:47 AM)ORTAÇ demiş ki: Glock'tan daha fazla kar etmiyorlarsa gel yanıma.

Ortalama hesabınız ancak iki pazardaki satış miktarları eşit ise geçerlidir. Smile

Parça başına kar diyelim o zaman...Big Grin

Şaka bir yana, MKEK' de iç piyasaya satılan tabancalar için kesinlikle geçerli bir tespit...

Alıntı

(13-12-2013, 11:32 AM)Mr.Falcon demiş ki: Sn.Ortaç,

Hamsilinizin modifikasyonu çalışmalarınızı beğeni ile okudum.Aldığınız sonuçlardan memnun olmanızdanda mutlu oldum.

Ülkemizde 1911 modellerin orjiallerine ulaşmak çok zor. MKEK getirmiyor. Gelenler de zaten anında bitiyor. Geriye tek şeçenek kalıyor, yerli klonları alıp modifiye etmek...

Ülkemizde hatalardan ders alma, kendini bu yolla geliştrime, eleştiriye tahammül etme kültürü yok. TİSAŞ, siz ve sizler gibi silahseverlere teşekkür boçlu. Zira ilk ürettiği modelleri Hickok45 Amca' nın eline verseydi, 20 dakikalık testin 10'uncu dakikasında çuvallayan bir silah olarak ' youtube ' tarihinde sillinmez bir iz bırakırdı. Ondan sonra değil 400 dolar, üstüne 400 dolar verse o silahı satamazdı...

TİSAŞ 1911 modelin 9 mm' lik olanlarını da çıkarmış. ABD'de 1911 modellerin 9mm ve 22' lik modelleri var. 45' liklere göre bu modeller hakkında ne düşünüyorsunuz?
Malum daha düne kadar 45' lik mermi sıkıntısı vardı. 9mm' lik 1911 modellerle klasik Goverment Model Colt sevdamızı giderebilir miyiz?
ABD'deki 22'lik 1911 modellerde sanırım ucuz mühümmatla atış yapma amacına yönelik.

Saygılar...

Efendim,
Belki biraz tutuculuk olcak ama bana göre 1911 .45 liktir, .45 lik te 1911 dir. Eğer mermi temini konusunu düşünüyorsanız alınabilecek bir sürü 9 mm alternatifi var. Ama atış keyfini çıkartabilmek için kılon mılon bir 45 lik bir 1911 her delikanlıya yakışır.
Saygılar.
Osman

Alıntı

(13-12-2013, 11:32 AM)Mr.Falcon demiş ki: Sn.Ortaç,

Hamsilinizin modifikasyonu çalışmalarınızı beğeni ile okudum.Aldığınız sonuçlardan memnun olmanızdanda mutlu oldum.

Ülkemizde 1911 modellerin orjiallerine ulaşmak çok zor. MKEK getirmiyor. Gelenler de zaten anında bitiyor. Geriye tek şeçenek kalıyor, yerli klonları alıp modifiye etmek...

Ülkemizde hatalardan ders alma, kendini bu yolla geliştrime, eleştiriye tahammül etme kültürü yok. TİSAŞ, siz ve sizler gibi silahseverlere teşekkür boçlu. Zira ilk ürettiği modelleri Hickok45 Amca' nın eline verseydi, 20 dakikalık testin 10'uncu dakikasında çuvallayan bir silah olarak ' youtube ' tarihinde sillinmez bir iz bırakırdı. Ondan sonra değil 400 dolar, üstüne 400 dolar verse o silahı satamazdı...

TİSAŞ 1911 modelin 9 mm' lik olanlarını da çıkarmış. ABD'de 1911 modellerin 9mm ve 22' lik modelleri var. 45' liklere göre bu modeller hakkında ne düşünüyorsunuz?
Malum daha düne kadar 45' lik mermi sıkıntısı vardı. 9mm' lik 1911 modellerle klasik Goverment Model Colt sevdamızı giderebilir miyiz?
ABD'deki 22'lik 1911 modellerde sanırım ucuz mühümmatla atış yapma amacına yönelik.

Saygılar...

Alıntı

Teşekkürler Sn.Ortaç,
Aynı platformun 9mm ve 22'likleri çıkınca insan acep nedendir diye sormadan edemiyor.
Saygılar...

Alıntı

.22 LR versiyonu çok uzun zamandır var. Önceleri Colt ACE kapak takımı ile aynen .45 lik atış izlenimini veren .22 kapak çıkardı. Biraz karmaşık olan teknolojisi herhalde maliyet unsuru oldu ki çesitli markalar ( Kimber de bunlardan biri) piyasaya nispeten daha ucuz kapak takımlarıyla girince ACE' ler piyasadan çekildi.
1911 silahların ABD ordusunda beylik silah olduğu dönemde ucuz mühimmat ile eğitim yapılabilmesi için .22LR kapaklar çok gözde idi.
Colt özellikle Avrupa pazarında da uygun fiyatlarla aluminyum alaşım gövdeli 1911 ler (hatta Gold Cup' lar) pazarlıyor.
Ne yazık ki bütün dünyada spor, eğlence ve eğitim kalibresi olan .22 LR ülkemizde ruhsata tabi. Öyle olunca normalde satış fiyatı ruhsat harcının altında olan tabanca ve tüfekleri kimse getirmiyor.
AB dahil bir çok ülkede büyük çap silahınız için. 22 LR kapak takımı satın alabiliyorsunuz. Bunlardan bildiklerim 1911' ler. SS 220, 226 serileri CZ75B, Glock 19
v.s.
Darısı başımıza.
Saygılar.
Osman

Alıntı

(13-12-2013, 06:47 AM)ORTAÇ demiş ki:
(12-12-2013, 09:14 PM)ErDiNi78 demiş ki: Neden zararına olsun ki? Bizler ne güne duruyoruz. Türk silahseverler gerekli desteklemeyi yapıyorlar bizzat. ABD'de 400$ burada 1.000$ topla ikisini, 1.400$, böl ikiye, 700$. Big Grin Big Grin Big Grin Glock'tan daha fazla kar etmiyorlarsa gel yanıma.

Sayın ErDiNi78,
Ortalama hesabınız ancak iki pazardaki satış miktarları eşit ise geçerlidir. Smile
Saygılar.
Osman

Sayın ORTAÇ,
İfadeniz tartışmasız doğrudur. Burada yola çıkarak bir tahminde daha bulunmak istiyorum;

Eğer ki ABD'de satışları artarsa bilin ki buradaki fiyatları zamlanacak demektir. Big Grin Big Grin

Benimki bir öngörü (tahmin) tabi ki. Bazı bilgilere ulaşmak mümkün olmayınca bu şekilde tabiri caizse "sallamak" farz oluyor. Big Grin

Saygılarımla..

Alıntı

İkinci el silah alım satım sitelerinde hamsili için 1200 tl civarında fiyatlara rast geldim. Silahı alanlar pek memnun kalmadı anlaşılan ki satış fiyatının yarısı kadar bir ederle elden çıkarıyorlar.

Alıntı

[Resim: NqIxQr.png]

Alıntı

(21-01-2015, 10:39 PM)mtasdemir demiş ki: İkinci el silah alım satım sitelerinde hamsili için 1200 tl civarında fiyatlara rast geldim. Silahı alanlar pek memnun kalmadı anlaşılan ki satış fiyatının yarısı kadar bir ederle elden çıkarıyorlar.

Hamsili* değildir, sıradan bir 1911 taklididir.
Bir 1911' in Hamsili* damga ver sertifikasını sadece ben verebilirim.
Saygılar

Alıntı

(06-01-2016, 08:58 PM)cengiz demiş ki: [Resim: NqIxQr.png]

Emmiyi kapattılarsa kayınçoyu da tipinden tavana asmışlardır

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi