Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hickok45 Tisaş 1911 incelemesi
Dün yayınlanmış, iyi seyirler..

Saygılarımla

Alıntı

Tisaş' ın 400 $ fiyatla ABD pazarında bir 1911 ile pazar edinmesi büyük bir başarıdır.
Bir Türk olarak göğsümüz kabarıyor.
Ancak bayi kârı dahil 800 TL gibi bir fiyata ABD' de satılırken bize 2000 liralar gibi bir fiyatla, üstelik en az 1000 lira ruhsat harcıyla çakılması biraz acıtıyor.
Diğer taraftan bir Hickok45 ile tabii ki karşılaştırılamaz ama 50.000 i geçmiş izlenme sayısıyla yerli bir silahseverin youtube' daki hamsili videoları için Tisaş'tan bir teşekkür bile gelmemiş olması biraz daha fazla acıtıyor.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Efendim niye teşekkür etsin ki adam, durum özetlemişsiniz, 3 katı fiyatla satıyor, herhalde teşekkürü gerekli şekilde bürokrasiye ediyordur.

Alıntı

Sn.ORTAÇ, teşekkür edemezler...

Sizin gibi bilinçli bir silahsevere, bir yerli tabanca parasını harcayan, üstüne aylarca emek vererek, söz konusu tabancayı sıhhatli bir şekilde çalıştırmayı başaran, üstüne üstlük bir de ülkesindeki herkesin bu bilgilerden faydalanması için tecrübelerini paylaşan birisine teşekkür etmezler...

Ama belki de farklı bir platformdan çıkmış daha kaliteli ürünleri yarısından ucuz fiyata satarlar.

Eğer ki, firmaya hiç bir kanıta dayanmadan, 50.000 atış yaptığını iddia eden, hiç bir tutukluk ve kırım yaşamadığınızı iddia eden bir teşekkür mektubu yazsaydınız ve bunu internet ortamında paylaşsaydınız, eminim ki sadece teşekkürle kalmazlardı.

Bence, benim gibi sizi taktir eden kullanıcıların akıllarından yıllarca çıkmayacaksınız. Hazırladıgınız videolardaki özveri ve konuşmanızdaki nezaket yıllarca her izleyenin takdirini alacaktır. Ben izlediğim videolarınız için size teşekkürü borç bilirim.

Saygılarımla

Alıntı

Bu konuyu sonradan gördüm,diğer konuya yazmıştım.Hickok'un değerlendirmesini kısaca özetleyecek bir üyemiz olursa sevinirim.Bakalım neler diyor...
Teşekkürler.

Alıntı

Least price(en düşük fiyatlı) classic goverment model 1911 platformu, 399 dolar yanında 3-4 magazine (şörjör)ile etkileyici bir ucuzluk laflarını evirip çevirdi.Fiyatından şaşkınlık geçirmiş bir hali var gibi geldi.
Biraz daha fişeğe kıyıp 1000'e yakın atış yapıpta tabancayı sökmeye kalksa görecekleri karşında ne derdi bilmek isterdim.
Birde Türkiyedeki fiyatını duysa ne yapardı. ???
400 dolara son tüketiciye ulaşan fiyat,şimdi bundan vergileri,karı çık(ABD'linin), nakliye v.s. düş geriye hamsinin kuyruğu kalmaz gibime geliyor.
Hani bazen mağazalar vitrine yazarlar ya "zararına satış" aslında zararına satış falan yoktur aşırı kar marjı düşmüş normal fiyattan satıştır.
Ama bu gerçekten zararına satış.
Acaba diyorum.Pazara girelim tutarsa fiyatı yükseltiriz diyemi düşündüler.
ABD pazarı çok çetin satarsan sat zararına beğenmezsen oda yok.
299 dolardan satılan diğer bir güzide firmamıza ait "Made in Türkiye" marka tabancalar da ayrı bir konu.
İyimser bir bakışta sergilenebilir.Japonlar gibi otoyollarda su kaynatıp yolda kalan arabalardan ABD pazarına hakim otomobillere geldiler.
Bizim silah sanayide bir kaç on sene dayanırsa bu iş tamamdır.
Saygılar...

Alıntı

Neden zararına olsun ki? Bizler ne güne duruyoruz. Türk silahseverler gerekli desteklemeyi yapıyorlar bizzat. ABD'de 400$ burada 1.000$ topla ikisini, 1.400$, böl ikiye, 700$. Big Grin Big Grin Big Grin Glock'tan daha fazla kar etmiyorlarsa gel yanıma.

Alıntı

Sn.ErDİNİ78,
Bizdeki 1000 usd'nin %80-90'ı onlara kalır ABD pazarında 400 usd'nın % -0'ı onlara kalır.
Dostlar alışverişte görsün misali.

Alıntı

(12-12-2013, 09:14 PM)ErDiNi78 demiş ki: Neden zararına olsun ki? Bizler ne güne duruyoruz. Türk silahseverler gerekli desteklemeyi yapıyorlar bizzat. ABD'de 400$ burada 1.000$ topla ikisini, 1.400$, böl ikiye, 700$. Big Grin Big Grin Big Grin Glock'tan daha fazla kar etmiyorlarsa gel yanıma.

Sayın ErDiNi78,
Ortalama hesabınız ancak iki pazardaki satış miktarları eşit ise geçerlidir. Smile
Saygılar.
Osman

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Sn.Ortaç,

Hamsilinizin modifikasyonu çalışmalarınızı beğeni ile okudum.Aldığınız sonuçlardan memnun olmanızdanda mutlu oldum.

Ülkemizde 1911 modellerin orjiallerine ulaşmak çok zor. MKEK getirmiyor. Gelenler de zaten anında bitiyor. Geriye tek şeçenek kalıyor, yerli klonları alıp modifiye etmek...

Ülkemizde hatalardan ders alma, kendini bu yolla geliştrime, eleştiriye tahammül etme kültürü yok. TİSAŞ, siz ve sizler gibi silahseverlere teşekkür boçlu. Zira ilk ürettiği modelleri Hickok45 Amca' nın eline verseydi, 20 dakikalık testin 10'uncu dakikasında çuvallayan bir silah olarak ' youtube ' tarihinde sillinmez bir iz bırakırdı. Ondan sonra değil 400 dolar, üstüne 400 dolar verse o silahı satamazdı...

TİSAŞ 1911 modelin 9 mm' lik olanlarını da çıkarmış. ABD'de 1911 modellerin 9mm ve 22' lik modelleri var. 45' liklere göre bu modeller hakkında ne düşünüyorsunuz?
Malum daha düne kadar 45' lik mermi sıkıntısı vardı. 9mm' lik 1911 modellerle klasik Goverment Model Colt sevdamızı giderebilir miyiz?
ABD'deki 22'lik 1911 modellerde sanırım ucuz mühümmatla atış yapma amacına yönelik.

Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi