Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATEŞLİ SİLAHLARIN TARİHÇESİ
Küçük bir not,
Mekanizma Düzenli (Bolt Action) Mauser K98k piyade tüfeği, 1935 ila 1945 yılları arasında 14 milyondan fazla üretilmiştir.
Michael E. Haskew (2012), Small Arms 1914-1945, Amber Pub.
Saygılarımla.

Alıntı

Sayın üyeler,
Ateşli silah tarihinin çok bilinmeyen bir kilometre taşına ait video bağlantısını paylaşmak istiyorum;

"Webley-Fosbery" Otomatik Toplu tabancası.

Ateşlemenin akabinde silindiri kendi ekseninde döndüren ve ateşleme horozunu kurarak atışa hazır hale getiren bir sistem. Webley fabrikası tarafından üretilen diğer silahlarda olduğu gibi göreceli olarak basit bir sisteme sahip olan bu silah, açıkçası koleksiyoncular için önemli örnektir. Umarım bir gün bu silahla atış yapabilirim.

Sağlıcakla kalın.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın forum üyeleri;
Yeni temin ettiğim bir kitap var.Silah, Tabanca Tüfeklerin 800 Yıllık Tarihi Kaknüs Yayınları, Cenk Pamay tarafından çevrilmiş.
Az bilgi,bol miktarda resim var.Ülkemizdeki silahlarla ilgili çok az yer ayrılmış.Osmanlı ateşli silahları bölümü sadece iki sayfadan ibaret.
Genel olarak güzel bir kitap.Silahların tarihi gelişimine ilgi duyanların hoşuna gidebilir.Örneğin''El topu'' diye bir aletin gerçekten var olduğunu bilmiyordum.Sadece abartılı benzetme sanıyordum

Alıntı

(07-11-2013, 08:44 PM)Adilku demiş ki: Sayın forum üyeleri;
Yeni temin ettiğim bir kitap var.Silah, Tabanca Tüfeklerin 800 Yıllık Tarihi Kaknüs Yayınları, Cenk Pamay tarafından çevrilmiş.
Az bilgi,bol miktarda resim var.Ülkemizdeki silahlarla ilgili çok az yer ayrılmış.Osmanlı ateşli silahları bölümü sadece iki sayfadan ibaret.
Genel olarak güzel bir kitap.Silahların tarihi gelişimine ilgi duyanların hoşuna gidebilir.Örneğin''El topu'' diye bir aletin gerçekten var olduğunu bilmiyordum.Sadece abartılı benzetme sanıyordum

Sn. Adilku
Aynı kitabı ben de geçen sene İzmit Tüyap'ın Kitap Fuarı'ndan temin etmiştim. Kitabı birkaç defa tamamen okudum, inceledim, bitirdim. Ancak ileri derecede teknik bilgi ve know-how içermemesi nedeniyle fazla yararlı bulmadım. Ama fotoğraflar ve aradaki meşhur silahşörlerin hatıraları yeni başlayanlar için faydalı olur, araştırma için temel oluşturur kanaatindeyim. Ayrıca fiyat olarak da kaliteli bir basıma sahip bir kitap. 15 TL vermiştim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi