Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 75 sürgüsünü dilimleyen avukat!...
(11-12-2013, 01:23 AM)sphinx3000 demiş ki: Eğer CZ alırsam hayatta gez ve arpacık takımını değiştirmem, korktum doğrusu...

Sn.sphinx3000, benzer bir gezi, fabrikada takılmış gibi takabilecek atölye ve ustalar mevcut, yeter ki doğru adresi ve adamı bulun...

(11-12-2013, 01:23 AM)sphinx3000 demiş ki: Hadi bu abimiz avukat hakkını alır belki, eğer böyle bir şey bir başka birisinin başına gelse hakkını alamaz...

Eğer mevzuata hakim birisine danışırsanız, vakit kaybı dışında hiç bir sorun yaşamazsınız...

Saygılar.

Alıntı

Bir parçanın değişmesi için aranan kriterin, sadece silahın atış yapabilir olması olduğunu sanan kriminal dairesi ve bu raporu kale alan yetkilileri her silahımda çatır çatır vergi veren bir silah sever olarak kınıyor; Şahsına münhasır Gökmen bey'i haklı davasından dolayı tebrik ediyorum. Saygılar.

Alıntı

Merak ettim doğrusu,Gökmen bey amacına ulaşıp yurtdışından sürgü temin edebildi mi?
Ülkemizin anlaşılmaz bürokrasisi,bir bilgisayarın her türlü parçasını temin edebilirsiniz.İş ateşli silah olunca "yasah hemşerim yasahh" oluyor.

Alıntı

Sn.Mr.Falcon,

Gökmen Bey dün itibarı ile gerekli tüm izinleri almış bulunuyor...

Alıntı

Parça gereken silahlarınıza ücretsiz kesim yapılır Big Grin

Alıntı

(11-12-2013, 07:27 PM)ilksurfer demiş ki: Parça gereken silahlarınıza ücretsiz kesim yapılır Big Grin

Valla çok düzgün kesim yaptı. Gökmen Bey'e her türlü helal olsun diyorum, zaten takdir ettiğim bir silahseverdi şimdi iki kere takdir ettim. Smile

Alıntı

(11-12-2013, 07:27 PM)ilksurfer demiş ki: Parça gereken silahlarınıza ücretsiz kesim yapılır Big Grin

Tüm işlemler demek ki bir günde halledilebiliyormuş.

Alıntı

Gokmen Doner9 saat önce

Veeee sonuç ZAFER Big Grin

Alıntı

Teşekkür Ederim Kenan Bey. Emniyet Genel Müdürlüğü bir gün de ithalat izni verdi. 125 Euro parça bedeli ve 30 Euro kargo bedeli karşılığında yurt dışından kapak takımının siparişini verdim. Ödemeyi yaptım. Bir kaç hafta içinde Türkiye de bana teslim edileceğini umuyorum. Saygılar

Alıntı

Benim, bu konuyla ilgili mana veremediğim bir husus var. Avukat Bey, anladığım kadarıyla silahına özen gösteren, zamanında forumumuza da üye olmuş, ayarlı gez-arpacık değişimine karar veren ve hatta czcustom sitesinden ince mavi alüminyum kabza kapağı siparişi verecek kadar araştırma yapabilen biriyken nasıl olup da silahını gez ve arpacık değişimi için Silah Tamir Bakım Atölyesi'ne teslim edebilmiş? CZ ithalatçısı, Glock ve HS'nin ithalatçıları ile birlikte ülkemizdeki sayılı iyi ithalatçılardan... Bu değişim için kendileriyle irtibat kurabilir veya forumumuza danışarak bu işlemi kusursuz yapabilecek bir silah ustası tavsiyesi alabilirdi. Şahsen, 50 tane tabancam olsa, birini bile Silah Tamir Bakım Atölyesi'ne vermezdim...

Avukatımızın davasının haklı olması, ülkemizdeki ateşli silahlar ile ilgili mevzuat ve silahseverlerin yaşadığı zorluklar, silahın atış yapabilir olmasının yeterli olduğunu ileri süren kriminal dairesi raporunun saçmalığı vs... konusunda elbette hemfikirim... Ancak biri bana, Avukat Bey'in tabancasını Silah Tamir ve Bakım Atölyesi'ne teslim etmesinin mantığını açıklayabilir mi? "Maliyet" dışında başka bir neden aklıma gelmiyor.

Alıntı

Uzun süredir birşey yazılmamış ama yanıt gelir umudu ile aklıma gelen soruları öncelikle avukat beyi tebrik ederek sormak istiyorum :
1- Yeni gelen kapağa eski seri no. CZ fabrikasında basılmış mı?
2- Eski kapağı emniyet ruhsata iade etme gereği oluşmuş mu?
3- Yeni kapak seri no.suz gelmiş ise; (bu olasılığı zannetmiyorum, fabrikada üretim denetimlidir) bu seri no Türkiyede mi basılmıştır?
4- Aynı sorun yerli imalat bir silahda olsa idi prosedür ne idi? (Ben de zigana kapak değiştirmek istiyorum. İlk çıkan zigana k ve t lerde kapak üstünde tam boy bir kanal var. Bu çeliğin et kalınlığını azaltıyor. Yenilerde bu kanalı iptal edip, çelik et kalınlığını yüksek tutmuşlar. Çok sayıda atışlarda yeni kapağın kılcal çatlamalara daha dayanıklı olduğunu düşünüyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi