Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
B Rh + Kan İhtiyacı
Saygıdeğer forum üyeleri.
Çok sevdiğim bir dostuma lösemi teşhisi kondu.
Tedavi süresince kan ihtiyacı oluşacağını doktorlar belirtti.

Bunun için bir link oluşturduk.
KONUK

İstanbul'da ikamet ediyor ve kanınız B Rh + ise bu listeye adınızı yazdırmanızı ve ihtiyaç halinde sizi arayabilmemiz için cep telefon numaranızı vermenizi istiyorum.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı

Sn.;CG357
Allah şifa versin.Türü bellimidir?Nerede tedavi görüyor?

Alıntı

Allah acil şifalar versin. Geçmiş olsun.

Alıntı

Sn. CG357,

Facebook hesabım yok. Ancak telefon numaram sizde var. Ne zaman ihtiyaç olursa ararsınız. Allah acil şifalar versin.

Saygılar...

Alıntı

Allah razı olsun arkadaşlar.
Arkadaşım şu anda Şişhane Florence nightingale hastanesinde.
Hastanelerde boş yer çünkü.
Löseminin türü ve aşaması henüz belli olmadı. Az önce arayıp konuştum ailesiyle "türü yarına kaldı" dediler.
İnşallah dua ediyoruz kolay atlatabileceği bir türüdür.

Alıntı

Sayın CG357,
Kan grubum A Rh +. Ama bir aralar kan bankasından kan alabilmek için belli sayıda- başka kan grubundan da olsa- bağışçı istiyorlardı.
Öyle bir hal için beni sayabilirsiniz.
Acil şifalar dilerim.
Saygılarımla

Alıntı

Sayın tirendaz,
Kanı ne yazıkki taze istiyorlar.
Trombosit alımında sizin kanınızı alıp, içindeki plazmayı alıp tekrar size veriyorlarmış. (tam teknik terimleri bende bilmiyorum.)
Bu işlem kan vermekten uzun sürüyor. Yaklaşık 1.5 saat.
İlginize çok teşekkür ederim.

Alıntı

Kişisiler bilgilerimde kan gurubum yazdığı için açıklama gereği duydum kan gurubum B + ikametgahım İstanbul (alırlar ise seve seve de veririm) ama yaşım 53 kalp damar tıkanıklığı sebebi ile 2 yılı aşkındır düzenli olarak CORASPİN kullanmaktayım, iki damarımda Stent var, (tahmin ediyorum teknik olarak kan vermem mümkün değil)
Acil şifalar Saygılar

Alıntı

Sn.CG357;
Aynı hastanede,aynı hastalıktan 2010 yılında 8 ay tedavi gördüm.Şükürler olsun ki şuan iyiyim.Teknik olarak kan vermem mümkün değil.Ama,konu hakkında bilgi,yapılması yada yapılmaması gerekenler veya kafanıza takılan sorular vs. konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Lütfen benimle iletişime geçin. kbergul@yahoo.com

Alıntı

Sn.Forum üyeleri;
Gerekli olan tam bir kan bağışı değildir.Hastaya lazım olan trombositin kandan ayrıştırılarak alınması.Kalan kanın donöre tekrar iadesi şeklindedir.Yaklaşık bir saatlik işlemdir.Kan grubunun uyumlu olması ve mümkün olduğu kadar sağlıklı kişilerden alınması,donörlerin yakın zamanda alkol vb.maddeler kullanmamış olması gerekmektedir.İşlem en son Çapa kan merkezinde yapılıyor idi.Bilginize. Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi