Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP MK3 ATIŞ
(10-12-2013, 03:32 PM)yavuzmete demiş ki: Sn.Alpago şarjör emniyetini sökmek için açılı mengene mi lazım,yoksa normal mengene ile yapılabilir mi?

Okkalı sabit bir mengene, tam pime göre bir zımba ve o pime, o zımbayı kaydırmadan, tek ve sert bir çekiç darbesi vurabilecek bir çift el lazım...Smile

Daha önce yapmadıysanız, kesinlikle denemeyin!..

Saygılar.

Alıntı

Efendim mengene olur ise daha rahat çalışılabilir. Ama el alışkanlığı şart( ben mengene olmadan yaptım). Size tavsiyem daha önce bu işlerle pek meşgul olmadıysanız işi bilen bir usta ile çalışmanız zira BHP pimleri oldukça sert geçme olup uygunsuz girişler kozmetik veya mekanik sıkıntı yaratabilir.
(Üstadım yazmış ben de göndermiş bulundum mesajı silemedim af ola)
Saygılar.

Alıntı

Efendim 5-6 sene kadar Bursa ilinde cnc torna freze operatörlüğü ve programcılığı yaptım. Ama son 4 seneden beri memur olarak görev yapıyorum...
Dün gaza gelip plastik çekiç ve zımba aldım. Aslında az çok elim yatar ama 4 senedir hamlamışımdır...
Eli yatkın çok iyi arkadaşlarım var, yalnız silahı fabrika ortamına sokmak istemiyorum.
Saygılar

Alıntı

Sn. yavuzmete ben de şarjör emniyeti iptalini mengene olmadan evimde gerçekleştirdim,hem de nasıl bir işe girdim diye ter içinde kalarak...Pimi inanılmaz sıkı.Sadece Glock'un ve Hs'nin pimlerini sökmeye alıştığımdan şok etkisi yaratmıştı. Pim çevresine gerekli koruyucu önlemleri almazsanız silahta ömür boyu gözünüze batacak izler bırakılması kaçınılmaz.

Olur da horoz yayını da değiştirmek isterseniz parmak uçlarınız bir iki gün ben buradayım diyor Smile Çok şükür ki sadece bir kere yapılıyor.

Alıntı

Teşekkürler Sn.cnrabt Üstadın tavsiyesine uyarak bir adette izole bant aldım.
Saygılar

Alıntı

(10-12-2013, 03:54 PM)yavuzmete demiş ki: Teşekkürler Sn.cnrabt Üstadın tavsiyesine uyarak bir adette izole bant aldım.
Saygılar

Eyvah eyvah ben bu havayı daha önce teneffüs ettim Smile Siz niyeti bozmuşsunuz bu akşam girişeceksiniz anlaşılan Big Grin

Saygılar.

Alıntı

Sn. alpago Allah utandırmazza niyetimiz halis ama Üstadın ve sizin uyarınızdan sonra biraz korktum. Smile Sn.cnrabt bu operasyonu evde nasıl gerçekleştirdiniz açıklayabilir misiniz ? Saygılar

Alıntı

Sn. Yavuzmete Allah utandırmasın.

Şarjör emniyeti iptal edilmiş silahımın fotoları aşağıdadır, silahı çizdirmeden hasarsız atlattım.Pimin ucunda şöyle bir ezilme olursa endişelenmeyin sanırım herkeste oluyor.
[Resim: 95e062a4-20fe-4aef-a4fc-57fca953b831_zps38d93fe6.jpg]

Bu da diğer taraftan fotosu;
[Resim: DSCF1425_zps590b4b4e.jpg]

Efendim nasıl yaptığıma gelince; Tabancayı önce çekiç darbesi esnasında yaylandırmayacak ama silaha zeminden gelebilecek zararları önlemek amaçlı birkaç kere katlanmış bir bezin üzerine koydum.Bu arada evdeki masayı kullanacaksanız masanın korunması silah kadar elzem Smile Pachmayr kabze yeterli yüksekliği sağladığından emniyet mandalları tehlikede değildi sökme ihtiyacı duymadım.

Daha sonra pimin olduğu bölgeyi genişçe evde bulduğum bez yara bandı ile 2 kat güzelce maskeledim. Pimin ucuna denk gelen bantı darbenin pime ulaşmasını sağlayabilecek kadar çok çok küçük kestim.

Sonrasında zımbanın darbe esnasında mutlaka kayacağından korktum,cam çekici tabir edilen küçük çekicin düz yüzeyini pimin üzerine dayadım.Daha büyük olan çekiçle küçük çekicin sivri tarafı üstüne vurarak pimi çıkardım.

Tabii ki tek seferde olmadı.Hasar verme korkusuyla defalarca yetersiz hafif vuruşlar yaptım.Belki 20 belki 30 başarısız vuruş yaptım hasarlanan maskeyi yeniledim. Tam ben bu işi beceremeyeceğim pimi de ezdiğimizle kaldık galiba derken en sonunda düzgün,sağlam bir vuruşla oturduğu kertikten çıkarmayı başardım.

Şarjör emniyetini iptal etme esnasında; tetik üzerindeki pimi sökünce şarjör emniyetinin arkasından ,görevini yerine getirmesini sağlayan ufacık bir yay fırlıyor evin içinde zor buldum, dikkat edilmeli...Sonra dikkatlice tetik grubunu topladım,aynı maske işlemini diğer tarafa uygulayarak bu sefer ters taraftan aynı çekiç yöntemi ile pimi yerine oturttum.Pimi yerine oturtma işlemi,pimi gövdeye sıfıra kadar içeri sokmanızı gerektirdiğinden gövdeye zarar verme olasılığını daha da arttırıyor.Sadece sökmekle kalmayıp takması da ayrı bir dikkat gerektiriyor.

Tüm bu eziyeti sonunda şarjör emniyeti sökülmüş ,tetiğindeki kıtırtılardan önemli ölçüde kurtulmuş bir Bhp size keyif vermek için emrinize amade...
[Resim: DSCF1433_zpsd5abb418.jpg]

Not:Yaptığım uygulamalar tamamen kendi seçimim olup tavsiye edebileceğim uygulamalar değildir.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
yavuzmete
Maşşallah elinize sağlık Sn.cnrabt teşekkürler.

Alıntı

Geniş ve sabırlı bir vaktinizde denemeniz dileğimle,size de kolay gelsin sayın Yavuzmete. Pimin oturmasındaki sıkılığı ile ilgili,fotodaki pimin ezilmesi ve elinizdeki pimin yuvarlaklığını mukayese ettiğinizde sözlerimi daha iyi anlayabilirsiniz. Smile

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi