Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FOBUS DIŞ SEMER KILIF
Allah izin verirse bu bahar gelen ilk partiden bir Glock alma niyetim var. Kendime kışın kullanmak için bir dış kılıf, yazın kullanmak için de bir iç kılıf alma niyetindeyim. Kılıflarla ilgili her şeyi forumda okudum sayılır, çok fazla şey okuyunca da iyice kararsızlaşıyor insan.

Dış kılıf olarak IMI Z8010 düşünüyordum, ama Fobus da çok hoşuma gitti.

İlgilendiğim imi kılıfta açı ayarı yok, sabit 15 derece. Silahı çekmek için herhangi bir manipüleye gerek duyulmuyor, olmaması gerektiğinidi de forumdan öğrendim tabi ki.

Fobus'un bu kılıfı da pasif kilide sahip, fakat kilidin sert olması ve zamanla yumuşaması, bende bu yumuşamanın ilerleyip kilidin kullanılamaz hale gelebileceği şüphesi oluşturdu.

IMI Z8010'un pasif kilidinin ise bir vida ile sertlik ayarı var, istediğim sertlikte ayarlayabileceğim gibi zamanla yumuşayan kilidi sıkabilirim diye düşünüyorum.

Bu kılıflar hakkında bilgisi olan Sayın Arkadaşlardan, özellikle Sayın Lupus Üstad'dan ikisi arasında bir karşılaştırma ve avantaj/dezavantaj karşılaştırması rica ediyorum.

İlk defa tabanca taşıyacak biri için, kılıf seçmede en önemli kriterlerden birinin silahı çizmemesi (az çizmesi) olması elbette benim için de geçerli Smile

Şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı

Sn.Ahmet Efe,

IMI Z8010 kılıfı da bir müddet kullandım.

FOBUS' a oranla avantajları;

1. Sertliği ayarlanabilir kilit.

2. Bağlantısız tek parça semer ve kılıf.

3. Vücuda daha yakın duruş, daha kolay gizleme.

Dezavantajları;

1. Silahı altta sadece sürgü boyunca kapatıyor, namlu ucunu açıkta bırakıyor, oturup kalkarken korumuyor.

2. Beldeki semer ve kılıf geçiş katlantısının arka kısmı silahı kavrarken sağ el orta parmağını çok rahatsız ediyor.

3. Daha dar semer alanı silahın ağırlığını FOBUS kadar iyi dağıtmıyor.

4. Malzemesi FOBUS' a oranla silahı daha çok çiziyor.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Lupus

Cevabınız için çok teşekkürler, buna göre seçimim Fobus kılıfdan yana olacak inşaallah.

Peki bu ürünün Türkiye distribütörü kimdir, ya da en güvenilir nereden alışveriş yapabilirim? Bu konuda da yardımcı olabilir misiniz?

Hayırlı Cuma'lar.

Alıntı

Sn.Ahmet Efe,

İsrailli üreticiler ve firmalar kolay kolay '' exclusive '' anlaşma yapmaz, temsilci veya dağıtıcı belgesi vermez, bunun yerine kim sipariş verir, parayı basarsa ona malı verirler. FOBUS ve IMI şimdiye kadar bir kaç farklı dağıtıcı tarafından ithal edildi. IMI şu anda düzenli olarak Gürbüz Bey ile çalışıyor ve Ankara' daki av bayiilerinin çoğunda orijinal IMI kılıf bulunabiliyor. Bundan bir müddet önce MEND Savunma yüklü adedle FOBUS kılıf ithalatı yapmış ve dağıtmıştı, artık ithalat yapılmamakla birlikte http://www.tac87.com' da MEND Savunma' nın devrettiği stok mevcut olup, orijinal FOBUS kılıfı buradan temin edebilirsiniz. Ancak kılıfı almadan önce kesinlikle denemenizi öneririm, çünkü FOBUS kılıfların kilitleri başlangıçta gerçekten çok serttir ve alışkın olmayan pek çok kişinin kılıftan silahı çıkaramadığına çok şahit olmuşumdur.

Saygılar.

Alıntı

Teşekkürler Sayın Lupus

Pasif kilidin sertliği haricinde bir sıkıntı yok anladığım kadarı ile. Onu da yumuşamasını hızlandırmak için ilk zamanlar esnetip uygun bir sertliğe getirebilirim sanırım.

Alıntı

Saygıdeğer Lupus üstadım, Fobus iç kılıf edindim zira kullanılan malzemenin Glock 19 'umu çizme sürgüsünde yıpranma yaratması ihtimali varsa bu kılıfı hiç kullanmayı düşünmüyorum. Beni aydınlatırsanız mutlu olurum.Sevgiler, saygılar.

Alıntı

Sn.FatihKafka, her kılıf, daha doğrusu tabancayı hakkını vererek taşımak ve gerektiğinde en hızlı ve etkili şekilde kullanılmasını sağlamak üzere tasarlanıp üretilmiş her kılıf az veya çok silahın boyasını aşındırır... Özellikle de sert kılıf-kütle-kılıf manevraları ve eğitimleri esnasında. Maalesef bu durum Fobus için de geçerli.

Saygılar.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
FatihKafka, ALPTUG, usame, Zamane Akıncısı, tirendaz, blueokkes, fuat_61, Vefasiz, Sabri, mtaner55, şahin44, Rockatansky

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi