Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AİLEMİZİN YENİ ÜYESİ 1993 MODEL BROWNİNG
#11
Sn. pasha, ağabeyinizin yeni silahı hayırlı olsun. Silah çok güzel duruyor fakat resimler daha kaliteli bir fotoğraf makinesi ile çekilmiş olsaydı daha da güzel olurdu.
Saygılar.
 
Alıntı

#12
(14-11-2013, 01:39 PM)MB277 demiş ki: Bir silah bu kadar mi karizmatik olur...

Halt edip practicali laylona degistim... Yaniyorum... Sad(

Laylonunuz ne marka sayın MB277 ?
 
Alıntı

#13
Sayın alemdarsilah bu silahta nasıl bir yenileme tavsiye edersiniz.

mobil


 
Alıntı

#14
Maalesef gec kaldiniz Sn yalvali.
 
Alıntı

#15
Yıllardır bu gez arpacık setinden arıyorum...Yok mu bulabileceğim bir yer? Allah rızası için
 
Alıntı

#16
Millett tipi gez-arpacıktır bunlar, yurtdışından temin edebilirsiniz ancak bizdeki silahçılarda da bulunabilir aramak lazım
 
Alıntı

#17
Hem sn.dervishof'a yardımcı olabilmek hem de arşiv olarak burada bulunsun diye biraz araştırdım.

Millett firması malum optik-gez tipi ürünler üreten bir firma ve Browning LPA nişangahları kullanmadan önce kısa bir süreliğine Millet üretimi dereceli gez-arpacık seti kullandı.

Millet'in sitesindeki en güncel katalogu 2014 yılına ait ve bu katalogdan anladığımız kadarıyla artık tabancalar için nişangah üretimi yok. (http://www.millettsights.com/)

Ancak 2009 yılına ait katalogunun 11.sayfasında tabanca gezleri 12.sayfasında bu gezlere uyumlu arpacıklar mevcut. Tablolardan ilgili marka-modele ait ürünlerin ürün kodları görülebilir. (http://www.millettsights.com/downloads/m...g_2009.pdf)

Buradaki bilgilere göre internette araştırma yaptım ve browning hi-powerlara uygun internette sadece aşağıdaki satış adresinde birbirine uyumlu parçaları bulabildim. Bunları bir şekilde aldırabilirseniz (amerikadan alışveriş yaptıran web siteleri gibi ancak genelde silah parçası alım gönderim yapmıyorlar) sorununuzu çözebilirsiniz. Veya Türkiye'de ki silah tamircilerinden çıkma parça şeklinde bulmaya çalışacaksınız.

Gez: https://www.gunbroker.com/item/869483291
Arpacık: https://www.gunbroker.com/item/869974562

gez alternatif: https://www.gunpartscorp.com/products/1752630 (parça kodundan emin olamadım, bu siteden ben daha önce parça almıştım ancak 2013 yıllarındaydı artık gönderim yapıyorlar mı bilmiyorum, yine bu sitede millet kategorisinde arpacıklar var uygun arpacık belki oradan da bulunabilir)


Sn.dervishof umarım yardımcı olabildim. Saygılar.
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
padrinoberetta, tirendaz, yyildiz, Cotyora5252
#18
İlave olarak (üstteki mesajda yazmayı unuttum)

LPA (yani yeni tip dereceli gez-arpacıklar) dereceli gezler ölçü itibariyle tıpkı milletler gibi sürgüde oyuk açılmadan da oturtularak montajları yapılabilir, ancak ben yapılmış örneğini görmedim ve tabi arpacık ölçüsü de değişeceği için klasik lpa arpacık bu kombinasyonda kullanılamaz.

LPA Gez: https://www.midwestgunworks.com/page/mgw...B515556901
LPA arpacık: https://www.midwestgunworks.com/page/mgw...B515596512

normalde bu gezin, sürgü üzerinde alan açılarak derine montajlanması gerekir, sabit gezli modellerin geziyle uyumludur bu nedenle millet gibi takılabilir, ancak bu durumda arpacık çok aşağıda kalacaktır. Yani bu takımı alıp sürgü üzerinde gerekli işlem yapılırsa kullanabilirsiniz. İyi bir silah ustası bulmanız gerekir bu durumda da.
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, yyildiz, Cotyora5252, al-me
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi