Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robla Solo MIL (Namlu İçi Temizleyicisi)
Değerli forum üyeleri,;

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine, Hoppes marka ürünler ile birlikte sipariş verdiğim Robla marka namlu içi temizleyicisi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Üzerinde belirtildiği gibi namlunun her iki tarafını ilgili sıvıyı doldurarak kapatıyorsunuz, ben bu işlem için kulak tıkacını kullandım. Yaklaşık üç saat bekledikten sonra namlu içinde birikenler resimde görüldüğü şekilde çıktı.

Ben bu işlemi FN 1900 silahımda denedim, namlu içi şaşıracak şekilde temizlendi bu kadarını beklememiştim.

Ancak sıvının dayanılmaz derecede ağır bir kokusu var, açık bir yerde bu işlemi gerçekleştirmek kesinlikle yapılması gereken bir işlem,ayrıca ağzınızı ve burnunuzu kapatacak şekilde bir maske takmanın da ayrıca faydasını gördüm.

Selam ve Saygılarımla.

[Resim: u9w52.jpg]

[Resim: u9w6h.png]

[Resim: u9w95.jpg]

[Resim: u9wbl.jpg]

[Resim: u9wd2.jpg]

Alıntı

Sn.voguefalcon,nereden sipariş verdiniz acaba ?
Ben bulamadım,gözümden kaçmış olabilir.
Saygılar.

Alıntı

Sn; Speed ben www. hilalav üzerinden sipariş verdim.Saygılar

Alıntı

Elinize, emeğinize sağlık Sn.voguefalcon!...

Efendim kokuya gelince, o koku amonyak kokusu...Smile Kovboy, idrar, namlu meselesi misali...Smile

Alıntı

Efendim,Otobüslere katkı maddesi olan konulan Amonyak (Ad Blue) Allah'tan bununla aynısı değil,yoksa otobüslere bindirecek yolcu bulamazdık Smile .Saygılarımla

Alıntı

Aynı kimyasalı bende kullanıyorum ancak yivsiz tüfeklerde çok etkili olduğunu söyleyemeyeceğim. Ancak kokusunun evdeki karınca ve sinekler üzerinde çok etkili olduğunu söyleyebilirim. Bir tür böcek ilacı gibi.

Alıntı

Daha önce de paylaşmıştım, bu kokuyu çekmemek için Liqu Moly bore cleaner köpük kullanabilirsiniz. Sn tolgaseku nun dediği gibi bu ürünün de yivsiz tüfeklerde pek etkisi yok zira bu ürünler bakır artıklarını temizlemek için kullanılmakta ve başarılı olup olmadığı solüsyon ya da köpükten sonra çekilen harbideki beyaz bezin mavileşme oranıyla anlaşılmaktadır.

Selamlar.

Alıntı

(07-11-2013, 11:03 PM)Speed demiş ki: Sn.voguefalcon,nereden sipariş verdiniz acaba ?
Ben bulamadım,gözümden kaçmış olabilir.
Saygılar.

Sn.Speed,

http://www.ballistoltr.com/ adresinden sipariş verebilirsiniz, hatta Ankara'da ikamet ediyorsanız siparişi verip elden de teslim alabilirsiniz, böylelikle kargo bedeli de ödemezsiniz.

Bu arada bende Robla ürünü mevcut. Silahının bakımını, temizliğini silah fabrikasında yaptıran kayınpederime silahını temizlemeyi önerdim. Gerek yok, ben silahı silah fabrikasında temizletiyorum, tertemiz zaten dedi. Güzel bir temizlik üzerine, Robla Solo Mill ile Browning namlusundan çıkan mavi renkte bezleri görünce kendisi de epey şaşırdı. Kızaklara da beyaz gres sürerek bakımı tamamladım. Bundan sonra bakım, temizlik işlerini benden başkasına yaptırmazSmile.

Bir arkadaşımın da SW 6906 silahının aynı şekilde bakımını yaptım, ondan da aynı mavi renkli bezler çıktı. Çevremdeki kişilerin silahların bakımını, temizliğini yapmak bana büyük bir zevk veriyor. Galiba silah sevgisi denen virüs damarlarımda dolaşmaya başladı. Smile

Saygılarımla.

Alıntı

Bende ondan bir tane aldım. http://www.ballistoltr.com da var.
Sn.voguefalcon kullanımı ile ilgili uyarılarınız için teşekkürler.Bende şimdilik daha temiz durumda olan karatavuk hariç diğer emektar karedenizlinin 99 yılından beri namlusunda birikmiş bakır ve kurşun artıklarını temizlemeyi düşünüyorum.Amonyak içerdiğinden silahın diğer parçalarından ayrı tutarak sadece namluya uygulayıp,temizledikten sonra koruyucu yağla yağlamayı planlıyorum.
Sayın Alone61 mesajınızı sonradan fark ettim,istemeden aynı linki tekrarlamış oldum. Lıqui Moly , GunTec Laufreiniger namlu temizleme sipreyide aynı sitede var.
Saygılar.

Alıntı

(07-11-2013, 11:55 PM)sauerist demiş ki: Daha önce de paylaşmıştım, bu kokuyu çekmemek için Liqu Moly bore cleaner köpük kullanabilirsiniz. Sn tolgaseku nun dediği gibi bu ürünün de yivsiz tüfeklerde pek etkisi yok zira bu ürünler bakır artıklarını temizlemek için kullanılmakta ve başarılı olup olmadığı solüsyon ya da köpükten sonra çekilen harbideki beyaz bezin mavileşme oranıyla anlaşılmaktadır.

Selamlar.

Köpükte kullandım ancak böyle sonuç vermedi.Mesaj içeriğinde belirtildiği gibi FN 1900 tabancamda kullandım dolayısıyla yivli bir silahta test edilmiştir.Resimlere bakarsanız bezden ziyada temizlik için kullanılan kayık tabakta ki mavi tonları görebilirsiniz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi