Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GLOCK SPORT COMBAT KILIF.
Uzun zamandan beri forumu ihmal ediyordum.
Ufak bir zihni sinir proje ile karşınızdayım Smile

Yazılanları ne kadar okusam da bazı şeyleri gerçekten test etmem gerekiyor benim.
Ucuz iç kılıflarda silahın duruş açısı nasıl değişir, öne geriye ne kadar gelir, hatta kemerden nasıl çıkar gibi unsurları kısa bir süre denemiş oldum.
Bir Glock 19 kullanıcısı olarak silahı taşımanın en rahat yolunun Glock Sport Combat olduğunu test ederek onayladım. (200 $'a galco kılıf almama rağmen)

Ancak benim için birkaç sorun vardı.
1) Silahı çekerken kemerin haddinden fazla yükselmesi.
2) Kemeri çözdüğüm anda kılıfın pantolondan direk kurtulması.
3) Daha önceden belirtildiği gibi kılıfın alt kısmının açık olması.

1. ve 2. sorunlarım için pantolonuma ekstra kemer köprüleri diktirdim. Kılıfa çok yakın olmalarına özellikle dikkat ettim.

[Resim: kilif2_zpsrqlqkpz9.jpg]

3. sorun için en önemli konu kamuflajdı.
Malum motosiklet kullandığım için kollar aşağıda olmadığından ceketi yukarı doğru çekiyor.
Motosiklet pantolonu için çok fazla seçeneğimiz yok. Kevlar astarlı kot pantolon.
Bu kot pantolonun rengine uygun eski bir kot pantolondan parça kesip kılıfın üstüne uyacak ve özellikle arpacağın takılmayacağı bir şekilde diktim.
Bu sayede motorun üstündeyken gözüken 4-5 santimlik bir kısım hem kamufle oldu, hemde silahın namlusu dış etkenlerden korunmuş oldu.
Bilmem beğenir misiniz?

[Resim: kilif1_zps8ifnftxq.jpg]

Alıntı

(30-05-2015, 02:31 AM)CG357 demiş ki: Ancak benim için birkaç sorun vardı.
1) Silahı çekerken kemerin haddinden fazla yükselmesi.
2) Kemeri çözdüğüm anda kılıfın pantolondan direk kurtulması.

Ne tü kılıf kullanırsanız kullanın, eğer yeterli genişlik, kalınlık ve sertlikte silah kemeri kullanmazsanız, yukarıda bahsettiğiniz iki sorundan muzdarip olmanız kaçınılmazdır. Silah taşıyorsanız, ama yeni nesil taktik kemerlerden, ama özel kösele kullanılarak bu iş için özel olarak üretilmiş klasik deri kemerlerden olsun, mutlaka çok iyi bir silah kemeri edinmelisiniz. Bu tür kemerlerle gerek silahı taşırken, gerek kılıftan silah çekerken, kılıf neredeyse kıpırdamadan yerinde duruyor.

Saygılar.

Alıntı

Tavsiye edeceğiniz kemer markaları hangileridir üstad? Siz hangisini kullanıyorsunuz?

Alıntı

(06-11-2013, 10:32 PM)lupus demiş ki:
(06-11-2013, 08:15 PM)zib demiş ki: Bahsi geçen kılıfı kemer takma yerlerine ve/veya kemer takma yerleri ile tabancayı kavrayan bölüm arasında kalan, deliksiz bütün polimer kısımlara aparat (maşa, deri çıt çıt, vs...) takarak (monte ederek) iç kılıf olarak kullanabilir miyiz?

Vatandaşın birisi yapmış Sn.zi'b...Smile

(06-11-2013, 08:15 PM)zib demiş ki: Böyle bir uygulamaya bu kılıfın uygun olup olmadığı ve iç kılıf ihtiyacını karşılayıp karşılamayacağı hakkındaki düşünceniz nedir?

Sn.zi'b, açıkçası sürgü ve namlunun önünü tamamen kapatmayan bir kılıfın, iç kılıf olarak kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum...

Saygılar.

Her ne kadar üstad tavsiye etmesede (sanırım sürgü ucunun tere maruz kalacağından) atım yatağı dolu taşımanın güvenli yolu (glock için konuşuyorum) ya dış kılıf yada içte kydex veya polimer kılıflar.

Benzer bir uygulama yaptım ve kullanıyorum şu an için sorun yaşamadığım gibi rahat olduğunuda düşünüyorum.

Buyrun resimler.

[Resim: 20150531_150145_zpsrrahg5nq.jpg]

[Resim: 83bf32fb-7fc6-4d8a-9e04-12086108cdea_zpskiat89ii.jpg]

[Resim: 20150531_152926_zpsz0sb8tch.jpg]

[Resim: 20150531_151052_zps6qzehjam.jpg]

[Resim: 20150531_151447_zpszghlycvi.jpg]

[Resim: 20150531_151453_zpsfzfxhneh.jpg]

[Resim: 20150531_151142_zpsp5jbrtin.jpg]

Saygılar.

Alıntı

Bence güzel olmuş. Kaliteli bir kydex iç kılıfın yerini tutmasa da yoklukta idare eder. Güle güle kullanın.

Saygılarımla...

Alıntı

İç kılıf olmak için fazla yumuşak. Dış kullanımda kydexten çok daha konforlu.

Alıntı

(31-05-2015, 05:22 PM)ecorotti demiş ki: kydexten çok daha konforlu

Derken, Sn.Ecorotti Tongue

Alıntı

(31-05-2015, 03:44 PM)By_Düzce demiş ki:
(06-11-2013, 10:32 PM)lupus demiş ki:
(06-11-2013, 08:15 PM)zib demiş ki: Bahsi geçen kılıfı kemer takma yerlerine ve/veya kemer takma yerleri ile tabancayı kavrayan bölüm arasında kalan, deliksiz bütün polimer kısımlara aparat (maşa, deri çıt çıt, vs...) takarak (monte ederek) iç kılıf olarak kullanabilir miyiz?

Vatandaşın birisi yapmış Sn.zi'b...Smile

(06-11-2013, 08:15 PM)zib demiş ki: Böyle bir uygulamaya bu kılıfın uygun olup olmadığı ve iç kılıf ihtiyacını karşılayıp karşılamayacağı hakkındaki düşünceniz nedir?

Sn.zi'b, açıkçası sürgü ve namlunun önünü tamamen kapatmayan bir kılıfın, iç kılıf olarak kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum...

Saygılar.

Her ne kadar üstad tavsiye etmesede (sanırım sürgü ucunun tere maruz kalacağından) atım yatağı dolu taşımanın güvenli yolu (glock için konuşuyorum) ya dış kılıf yada içte kydex veya polimer kılıflar.

Benzer bir uygulama yaptım ve kullanıyorum şu an için sorun yaşamadığım gibi rahat olduğunuda düşünüyorum.

Buyrun resimler.

[Resim: 20150531_150145_zpsrrahg5nq.jpg]

[Resim: 83bf32fb-7fc6-4d8a-9e04-12086108cdea_zpskiat89ii.jpg]

[Resim: 20150531_152926_zpsz0sb8tch.jpg]

[Resim: 20150531_151052_zps6qzehjam.jpg]

[Resim: 20150531_151447_zpszghlycvi.jpg]

[Resim: 20150531_151453_zpsfzfxhneh.jpg]

[Resim: 20150531_151142_zpsp5jbrtin.jpg]

Saygılar.

Sn.By_Duzce,
Kullandığınız maşaları nereden tedarik ettiniz acaba?İzne gelince (inşaAllah) almak üzere benim içinde tedarik etme imkanınız var mı?
Saygilar...

Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olur... Yunus Emre (K.S)

Alıntı

(30-05-2015, 12:51 PM)Endulus demiş ki: Tavsiye edeceğiniz kemer markaları hangileridir üstad? Siz hangisini kullanıyorsunuz?

5.11' in deri ve taktik kemerleri ile Uşak' ta sipariş vererek yaptırdığım deri kemeri kullanıyorum. ABD' de Milt Sparks, Tucker gibi çok kaliteli deri silah kemeri üreticileri var, ancak fiyatları çok yüksek. Galco vb üreticilerin fiyat fayda oranı oldukça iyi silah kemerleri mevcut. Bütçe ve zevkinize göre bunlardan tedarik edebilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı

(01-06-2015, 09:19 AM)lupus demiş ki:
(30-05-2015, 12:51 PM)Endulus demiş ki: Tavsiye edeceğiniz kemer markaları hangileridir üstad? Siz hangisini kullanıyorsunuz?

5.11' in deri ve taktik kemerleri ile Uşak' ta sipariş vererek yaptırdığım deri kemeri kullanıyorum. ABD' de Milt Sparks, Tucker gibi çok kaliteli deri silah kemeri üreticileri var, ancak fiyatları çok yüksek. Galco vb üreticilerin fiyat fayda oranı oldukça iyi silah kemerleri mevcut. Bütçe ve zevkinize göre bunlardan tedarik edebilirsiniz.

Saygılar.

Sn. Üstad'ım , ben de kemer problemini şu şekilde çözdüm. Polis Malzemesi satan dükkanlarda standart polis palaskasının ince olanları mevcut. Standardına göre ince olduğundan kot ve benzeri pantolonların kemer yuvalarından geçebiliyor. Sert bir malzemeden imal edildiğinden de aşağı yukarı normal palaska kadar kuvvetli. Yaklaşık iki aydır kullanıyorum. Bahsettiğiniz markaları kullanma imkanım olmadığından bir karşılaştırma yapamıyorum fakat mevcut haliyle silah taşımak için makul bir çözüm olduğunu düşünüyorum. İthal markaların aksine çok kolay temin edilebilir ve düşük fiyatlı bir ürün.
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi