Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manda alın kemiğine penetrasyon testi
Tüm forum takipçilerine selamlar...

Malumunuz olduğu üzere birkaç ayda bir forumumuzda tabanca kullanılarak yapılabilecek avlarla ilgili bir tartışma başlar, sonu her zaman ayı avına dayanır, sonuç çıkmaz. Bu gün bu konuya bir cevap olabilmesi açısından bir deney yaptık. Sucuk fabrikasından temin ettiğimiz, gelişimini tamamlamış bir manda kafatasına 9 x 19 mm ve 7,65 x 17 mm kalibreli tabancalarla ateş ederek penetrasyonu denedik. Manda alın kemiği, ayı ile kıyaslanamayacak kadar serttir ve ülkemizde bilinen en sert alın kemiğine sahip hayvan mandadır. Sonuçları aşama aşama sunacağım.

Alıntı

Hocam,
Sakallar yakışmış.
Osman

Alıntı

Bir kere hayvan zaten ölü...
Baş ayrınlmış, boyun eklemlerinin amortisör etkisi yok..
Reaktif zırh görevi gören deri ve deri altı dokusu yok...
Dolaşımın ve zihinsel aktivitenin sağladığı enerji kalkanı yok...
Sayılmaz...Canlısında yapılmış test isteriz...Big Grin

Alıntı

Bu da 7.65 mm Kırıkkale testi;

Efendim canlı bir manda öküzü yaklaşık 10.000 TL. Benim gücümü aşar.

Alıntı

Sn. Pinus üstad çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler.

Yeni sloganımız BHP öldürür, Kırıkkale sinüzit eder süründürür(kısa 9 acaba ne yapardı ondan emin değilim).

Alıntı

Ilk firsatta 45 ACP ile canli azili penetrasyon testi yayinlayacagiiim... Smile)

Gecen hafta bir avci dostum 36 numara tek kursunla kafa bolgesine tek atisla yaklasim 120 kg civarinda bir aziliyi indirdi. Sahip oldugumuz caplarin ozellikle olume haiz bolgelerde sakasinin olmadigi asikar...

Sn. Pinus elinize saglik...

Alıntı

(03-11-2013, 10:37 PM)ecorotti demiş ki: Yeni sloganımız BHP öldürür, Kırıkkale sinüzit eder süründürür ( kısa 9 acaba ne yapardı ondan emin değilim).

Kısa dokuz büyük ihtimalle felç eder...Smile

Alıntı

.45 ACP ile 9*17mm kalibrede tabanca da aradım ama bulunduğum ilde .45 ACP kalibre tabanca maalesef tanıdığım kimsede taşıma ruhsatlı olarak yok. 9*17 mm kalibreli tabanca arkadaşlarda vardı fakat müsait değillerdi. Nasip değilmiş.

Alıntı

Yerli manda olsa kafasından sekerdi mermi. Çin malı, fason üretim ondan deldi Big Grin
Saygılar.

Alıntı

Sn Pinus elinize sağlık.Oldukça bilgilendirici bir paylaşım.Bir sorum olacak sanırım mesafe 15 m doğru mudur acaba?

Sn Ecorotti sinüzitten çok çekmiş biri olarak ben tercihimi BHP'den yana kullanıyorum. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi